2019 m. rugpjūčio 19 d.

 

Dėl etikečių klijavimo žmonėms, pasisakantiems už alkoholio kontrolės politiką

10
Paskelbta: 2017-08-14 09:15 Autorius: Juras Naudžius, vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės sąjūdžio Vilniaus skyriaus pirmininkas

„Burnos higiena – ne tik dantų valymas“

Pastaruoju metu žiniasklaidoje vyksta nuolatinė propagandinė kampanija dėl viešosios nuomonės formavimo alkoholio vartojimo klausimais. Vienoje pusėje – suvokiantys alkoholio žalą, siekiantys aiškių ir konkrečių uždavinių, siekiant mažinti alkoholio vartojimą ir tuo pačiu mažinti žalą žmonių sveikatai bei visos visuomenės patiriamą socialinę, moralinę žalą. Kitoje pusėje – alkoholio gamybos, prekybos, reklamos industrija, kuri, prisidengdama ir manipuliuodama laisvės idealais, siekia, kad alkoholis ir toliau nevaržomai būtų vartojamas bet kur ir bet kada: vieni iš to uždirbtų, o visuomenė tegu sau sprendžia alkoholio sukeltas problemas.

Tiesiai šviesiai sakome, kad labai svarbu atkreipti dėmesį į neetišką, sąmoningą manipuliavimą, kai išvedžiojimais norima pasiekti, jog patriotiški, laisvą ir demokratišką Lietuvą mylintis žmonės taptų alkoholio industrijos apologetais.

Dabar vykstanti kampanija seniai peržengė etiškos ir argumentais paremtos diskusijos rėmus, siekiama provokuoti, pašiepti, klijuoti etiketes. Reikia būti aklu ir kurčiu, kad nepastebėtum, kokias niekinančias etiketes bandoma klijuoti žmonėms, pasisakantiems už alkoholio kontrolės politiką.

Kunigo Roberto Skrinsko knygos „Būkime blaivūs!“ kritika – konkretus tokio puolimo pavyzdys, kai iš konteksto ištraukiamos citatos, turint tik vieną tikslą – priklijuoti tėvynės išdaviko etiketę ir ją kopijuoti visiems, su ta knyga susijusiems, taip siekiant pagrindinio tikslo - laisvės alkoholio upeliams, atnešantiems ašaras vaikams, žmonoms, vyrams, tėvams ar atsitiktiniam praeiviui, praėjusiam pro apgirtusią agresyvią kompaniją.

Mes, Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės sąjūdžio Vilniaus skyriaus nariai, kviečiame visus ne tik prisidėti prie alkoholio kontrolės plėtojimo, bet ir įvardinti kitas mūsų visuomenes negeroves, tokias kaip patyčios, kito asmens niekinimas ir, galiausiai, šmeižimas, žinant, kad tikimybė, jog dėl to būsi paduotas į teismą, yra labai maža. Siekime, jog patyčios ir kitos žmogų žeminančios priemonės būtų įvardintos tikraisiais vardais.

Etikečių klijavimo mada įgavo tokį pagreitį, kad tai tampa visos visuomenės problema. Tai tas pats, kaip piktdžiugiškai džiaugtis savo nevalyvumu, kuris apkalbamą žmogų pastato į nepatogią padėtį, kai pastarasis turi aiškintis dėl to, kad, netiesiogine kalba kalbant, dvokia jį juodinantis asmuo. Turime aiškiai įvardinti, kad žurnalistas, tinklaraštininkas, viešai kalbantis asmuo, manipuliuojantis etikečių klijavimu, yra moraliai ir visiškai praradę garbę ir pasitikėjimą.

Kol vieni mano, kad patyčių problema tik vaikiški žaidimai, linksmas pasišaipymas ar tiesiog humoras, kad būtų linksmiau gyventi, kitiems tai sukelia pačias tikriausias kančias. Negalime likti abejingi kitų kančioms. Patyčios turėtų būti prilygintos nesantaikos kurstymui. Pagirti tie kurie užstoja patyčių aukas, sustabdo agresorių. Drąsūs tie žmonės, kurie visiems parodo tikrąjį pasityčiotojo veidą, suteikdami jam progą pripažinti savo niekšybę ir tapti brandžios visuomenės dalimi. Brandūs tie žmonės, kurie supranta, kad yra ne tik asmeninis, grupinis, bet ir visuomeninis interesas, kurie neabejingi bendražmogiškiems tarpusavio santykiams. Mokome savo vaikus taisyklingai išvalyti dantis, mokykime vieni kitus ir kultūringo bendravimo. O, kaip žinome, išmokę pamokas, užauginsime ir saldžių vaisių.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
10. Vytas
(2017-08-18 22:27:24)
(62.80.225.75) Parašė:

Galima sutikti su straipsnio autoriumi, bet nesuprantamas noras suplakti kelias problemas į vieną krūvą. Pav., kokį ryšį turi alkoholio kainos ir patyčios? Be to, negirdėti, kad kažkas prieštarautų nuostatai, kad besaikis jo naudojimas daro milžinišką žalą sau ir artimiesiems. Kritika yra ne alkoholio naudojimo mažinimui, bet to tikslo siekimo abejotiniems metodams.Bet koks kainų sukėlimas vienoje valstybėje neduos rezultatų, jei šalia esančioje jos bus žymiai mažesnės. Ką dabar ir matome. Ir žmonės dažnai pradeda gerti tik todėl, kad valstybėje nėra teisingumo. O ši problema Lietuvoje sprendžiama aukščiau stovinčių, turtingesnių ar "sistemos" žmonių naudai.Reikia šalinti priežastis , o ne kovoti su pasekmėmis. Kaip ir bet kurios kitos ligos atveju.9. laissvoj lituwoj zheedai nugirdydavo gojim - ju smukles (tenai galima susmukti)
(2017-08-15 08:28:35)
(178.209.42.84) Parašė:

Dabar, po suniveliavimo zheedu suintegravimo i letuwos vsoumenia irgi zheedaukos verda alu tik jau dabar kapitalizmas - goju renkutemis. o zheedas tik prie skaitikliu bapkes skaiciuoja8. jau
(2017-08-14 22:21:09)
(77.90.124.209) Parašė:

dabar vyrai geria ,,rugini,,tai po didinimo biudzetas bus kiauras kaip retis.7. Nu jo
(2017-08-14 15:04:54)
(212.47.103.27) Parašė:

Aš mėgstu pagurkšnot vynelį ar Martinį. Nepatinka, kad kainos kyla, bet suprantu, kad kitos išeities nėra. Perku mažiau (gaila pinigo), bet geriu ilgiau (mažiukais gurkšniukais, kad ilgiau užtektų skanaut). Tragedijos nedarau. Dėdė langų ploviklį gėrė nepriklausomai, ar alkoholis buvo pigus, ar pabrangęs... Nuo jo ir numiro...6. o kas formuoja praktiką?
(2017-08-14 14:58:01)
(78.62.175.113) Parašė:

nu ar ne Grybauskaitė suformavo "etikečių" kiljavimo parktiką paskelbdama visą Rusiją teroristine valstybe? Nu ar ne Lietuvos žiniaskalida skelbia asmenį kaltu nesant įsiteisėjusio teismo nuosprendžio ir pažeidinėja LR Konstituciją ir Europos žmogaus teisių konvenciją?5. Arvydas
(2017-08-14 11:18:15)
(78.57.247.120) Parašė:

Mano manymu, etikečių klijavimas (tiksliau, paskelbimas "liaudies priešu" jau tapęs valstybine politika.4. otai
(2017-08-14 10:50:27)
(78.58.160.201) Parašė:

klastoti duomenis - etiška? Kažkaip gražbyliukas kukliai nutylėjo šitą smulkmenėlę....3. Lyginant maisto ir svaigalų kainas
(2017-08-14 10:27:10)
(163.172.217.50) Parašė:

algos minimumas turėtų būti 1000 jevrejikų.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras