2020 m. gegužės 28 d.

 

Daugiamečio ES biudžeto vėlavimas gali sutrikdyti ES programų finansavimą

1
Paskelbta: 2019-10-11 12:09 Autorius: ekspertai.eu

2021–2027 m. ES biudžeto priėmimas gali vėluoti, jei nepavyktų laiku baigti derybų su Taryba, ketvirtadienį įspėjo Europos Parlamentas (EP).

Priimtoje rezoliucijoje (426 balsai už, 163 prieš, 67 susilaikė) europarlamentarai patvirtino pernai lapkritį priimtą EP poziciją dėl 2021-2027 m. ES biudžeto. Jie taip pat pakoregavo Parlamento poziciją dėl klimato kaitos, pabrėždami skubų poreikį numatyti daugiau politinių ir finansinių priemonių norint pasiekti Paryžiaus klimato susitarimo tikslus.

Europarlamentarai prašo Komisijos išaiškinti galimą finansinį poveikį daugiametei finansinei programai (DFP), kurį sukels politiniai išrinktosios Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pažadai, duoti liepos mėnesį.

Savo ruožtu EP ragina Komisiją parengti nepaprastosios padėties planą, kadangi esama rimtos grėsmės, jog sudėtingos Parlamento ir Tarybos derybos dėl biudžeto nebus sėkmingai baigtos iki 2020 m. pabaigos. Vėlavimas gali sutrikdyti ES programų finansavimą 2021 metais, o tai pakenktų ES piliečiams ir verslui.

Komisija savo pasiūlymą dėl būsimos DFP pateikė pernai pavasarį. Parlamentas savo poziciją priėmė pernai lapkritį ir jau beveik metus yra pasirengęs deryboms su Taryba, tačiau pastaroji iki šiol nepaskelbė savo politinės pozicijos dėl DFP.

DFP įprastai apima septynerių metų laikotarpį. Dabartinė DFP, apimanti 2014–2020 m., buvo priimta 2013 m. gruodžio 2 d. Maždaug 93 proc. Sąjungos biudžeto skiriama ES ir užsienio šalyse vykdomiems regionų ir miestų plėtros, aplinkosaugos, žemės ūkio, mokslo, švietimo, pilietinės visuomenės ir kitiems projektams.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Prifinasavo
(2019-10-11 17:39:58)
(78.58.225.231) Parašė:

Dabar ją reikes finansuoti.Ne be reikalo geroji tetule iš skyrė jauniems iki 40metu Lietuvos ūkininkams technikai įsigyti po 176.000 litu .Kiek dar iskyre kaimo sodybos ,ūkiniams objektas milijardu .Uz dyka kaip sakė mūsų Bočiai tik sūris pelekautuose.Manau kad su kaupu teks grazinti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras