2018 m. spalio 20 d.

 

Buvusiam JAV sausumos pajėgų Europoje vadui B. Hodžesui - padėka

3
Paskelbta: 2018-01-11 20:42 Autorius: ekspertai.eu
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Lietuvoje viešinčiam buvusiam JAV sausumos pajėgų Europoje vadui generolui leitenantui Benui Hodžesui (Ben Hodges) padėkojo už jo nuveiktus darbus mūsų šalies ir regiono saugumui.

„Lietuva labai vertina JAV paramą gerinant mūsų karinę infrastruktūrą ir stiprinant šalies gynybinius pajėgumus. Tai leido pagreitinti mūsų karinės infrastruktūros modernizaciją ir padidinti šalies atsparumą galimoms grėsmėms“‚ – dėkodamas B. Hodžesui sakė krašto apsaugos ministras R.  Karoblis.

Gen. ltn. B. Hodžesas savo tarnybą baigė praėjusių metų gruodį ir nuo sausio prisijungia prie Europos politikos analizės centro (angl. Center for European Policy Analysis, CEPA).

Būdamas JAV sausumos pajėgų Europoje vadu gen. ltn. B. Hodžesas buvo didelis Lietuvos ir viso regiono saugumo interesų rėmėjas. Nuo 2014 m lapkričio mėn. gen. ltn. B. Hodžesui perėmus vadovavimą JAV sausumos pajėgų vadavietei Europoje, Lietuva sulaukė ypatingai didelio JAV palaikymo stiprinti atgrasymo priemones ir didinti atsparumą galimoms grėsmėms. Stipri B. Hodžeso parama lėmė, kad JAV į Lietuvą buvo atsiųstos rotacinės kuopos, imta glaudžiau bendradarbiauti gynybos planavime ir kartu rengtis galimoms grėsmėms. JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas pastaraisiais metais yra kaip niekada glaudus ir abipusiai naudingas.

Pastarąjį kartą generolas Lietuvoje lankėsi praėjusių metų rudenį, kai buvo atvykęs stebėti NATO priešakinių pajėgų bataliono ir Lietuvos kariuomenės brigados „Geležinis Vilkas II“ pratybų.
 
Buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas į Lietuvą atvyko dalyvauti  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sausio 11-12 d. organizuojamame neformaliame Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikime“ (angl. „Snow Meeting“), kuriame aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Jis
(2018-01-13 22:40:47)
(78.60.162.127) Parašė:

laaabai myli Lietuvą.2. T0mas J.
(2018-01-12 00:10:56)
(84.55.23.138) Parašė:

Frederikas Benjaminas Hodgesas yra pasižymėjęs okupuoto Irako ir Afganistano žudynių dalyvis, niekšas kokių reta. Mano panieka šiam žmogui. Tebūnie jam sunki palaidojimo žemė, telieka tamsus jo atminimas - tokia mano nuomonė.1. U-2
(2018-01-11 22:13:03)
(85.206.97.144) Parašė:

Palyginus su Ben Hodges nuveiktais darbais Karobliui, kirvis yra nors ir vertinga bet labai menka dovana. Reikejo padovanoti jam backa "orange agent", ar bent jau napalmo, kad jankis turetu kuo barbecue issikepti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras