2020 m. balandžio 7 d.

 

Brigados LITPOLUKRBRIG kariai treniruojasi veikti kartu taikos palaikymo operacijose

4
Paskelbta: 2016-11-07 17:07 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 7 d. prasidėjusiose bendrose tarptautinės trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG pratybose „Maple Arch 2016“ (liet. „Klevo skliautai“) kariai treniruojasi veikti kartu taikos palaikymo operacijose.

„Šių mokymų dėka stipriname ne tik brigados tarpusavio sąveiką, bet ir sąsajas su partneriais iš Kanados. Kartu perimame geriausią praktiką vykdant taikos palaikymo operacijas“, – pratybų atidarymo ceremonijos metu sakė LITPOLUKBRIG štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Eligijus Seniulis.

Plk. Ltn. E. Seniulis pabrėžė, kad „pratybose tobulės LITPOLUKRBRIG štabo karininkų įgūdžiai ir tai priartins trišalę brigadą prie visiško operacinio pajėgumo“.

„Pratybų „Maple Arch 2016“ tikslas plėtoti Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą esminiais NATO stabilizavimo operacijų aspektais. Kanados instruktoriai visų pratybų metu dalinsis savo patirtimi, siekiant užtikrinti sėkmingą pratybų tikslų įgyvendinimą“, – sakė vienas iš pratybų vadovų, Kanados pajėgų pulkininkas leitentantas Džonas Vudgeitas (John Woodgate).

Pratybos vyks dvi savaites Tarptautinio taikos palaikymo ir saugumo centro poligone Ukrainoje. Jose dalyvauja daugiau nei 200 karių iš Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos, kartu su instruktoriais iš Kanados. Lietuvą šiose pratybos atstovauja kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono.

Apie trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendras karinis vienetas – brigada LITPOLUKRBRIG – buvo įsteigta brigados šalių gynybos ministrams 2014 metų rugsėjo 19 d. Varšuvoje pasirašius brigados steigimo sutartį.

 2015 m. sausio 25 d. oficialiai atidarius Liubline įsikūrusios brigados LITPOLUKRBRIG štabą buvo pažymėti štabo pasiekti pirminiai operaciniai pajėgumai. Taip kariškais terminais vadinama vieneto parengties stadija, kai yra sukomplektuota 90 proc. jo personalo, parengti štabo veiklai būtini dokumentai, patvirtintas biudžetas, užtikrinta karių ir jų šeimų narių gerovė ir kitos sąlygos vienetui veikti.

Štabui pasiekus visus operacinius pajėgumus jame tarnaus apie 100 karių ir civilių, o visoje brigadoje apie 3,5-4 tūkst. karių.

Brigada formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį. Brigadą sudaro tarptautinis štabas, trys batalionai ir specializuoti padaliniai. Kariai dislokuoti savo šalyse, tačiau pajėgos suburiamos tarptautinių operacijų ir pratybų metu.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina brigadai skiria po pėstininkų batalioną, personalą specializuotiems junginiams ir brigados štabui formuoti. Lietuvos brigadai skiriamas batalionas suformuotas iš Mechanizuotosios brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių.

Brigadai priskirti kariai dalyvauja  bendrose pratybose ir mokymuose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose turėtų priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

Brigados batalionai dislokuojami juos priskyrusių šalių teritorijose, o priėmus sprendimą aktyvuoti brigadą arba jos dalį – į užduoties vietą vyks junginio sudėtyje.

Brigadai nuo 2016 m. rugsėjo 21 d. vadovauja pulkininkas Zenonas Bružka (Zenon Brzuszko). Bendru šalių sutarimu brigados vadą skiria kiekviena valstybė rotacijos principu. Brigados štabo viršininkas – pulkininkas leitenantas Eligijus Seniulis.

Vertinamosios brigados pratybos „Common Challenge 2016“ vyks 2016 m. gruodžio 8-16 d. Lenkijoje.

LITPOLUKRBRIG – vienas ambicingiausių ir didžiausių karinio bendradarbiavimo projektų.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. o ka Kanados
(2016-11-08 03:10:31)
(86.28.143.2) Parašė:

instruktoriai turi kazkokios karo patirties?3. Darijus
(2016-11-08 01:20:47)
(212.233.63.220) Parašė:

Ei ten, Durnių laive, idiotai karą pavadina taika ir toliau idiotiškai šypsosi. Įdomiausia, kad tai tarptautinis reiškinys, tad nenuliūskite lietuviukai, jūs nesate vieniši.2. :))))))))))
(2016-11-07 21:57:23)
(196.210.185.6) Parašė:

LITPOLUKRBRIG1. suldu
(2016-11-07 21:13:53)
(82.135.251.145) Parašė:

taikos palikymo operacijos..... ir kur cia yra logine klaida?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras