2019 m. balandžio 24 d. 

Besiteisinantys saugumiečiai vis giliau klimpsta melo liūne

10
Paskelbta: 2018-08-09 08:41 Autorius: ekspertai.eu2018 m. rugpjūčio 9 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Besiteisinantys saugumiečiai vis giliau klimpsta melo liūne – Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas kreipėsi dėl dar vieno ikiteisminio tyrimo dėl VSD šmeižto“. Dalyvavo buvęs Seimo narys A. Nakas.

Nors teismas panaikino Generalinės prokuratūros prokuroro Redo Savicko nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą LR VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio ir AOTD prie LR KAM buvusio direktoriaus Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ ir tuo juos apšmeižiant, tačiau Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento vyr. prokuroras Martynas Jovaiša dar kartą atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Pavel Borkovski atmetė Z. Vaišvilos ir A. Nako skundą dėl prokuroro M. Jovaišos nutarimo.

Pranešėjai skundžia teisėjo P. Borkovski priimtą teismo nutartį. Ši Z. Vaišvilos ir A. Nako diskusija su prokuratūra ir teismu jau tapo absurdiška – siekiant išgelbėti nuo atsakomybės šiuos Lietuvos žvalgybos „asus“, aiškinama, kad į „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ įrašomi asmenys nėra grėsmės nacionaliniam saugumui! Kaip įrodyti, kad juoda nėra balta? Juk teismai, panaikinę prokuroro R. Savicko nutarimą dėl atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą, vienareikšmiškai nustatė, kad Z. Vaišvilos ir A. Nako įtraukimas į „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ prieštarauja vėlesniam VSD 2017-09-29 raštui, kuriame teigiama, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nebuvo grėsmės nacionaliniam saugumui. Ir ši teismo nustatyta aplinkybė yra privaloma tiek prokurorams, tiek teismams.

Pranešėjai iš Generalinės prokuratūros gavo 2018 m. gegužės 18 d. VSD paaiškinimą dėl to. VSD direktorius D. Jauniškis, išvardinęs 8 Rusijos infomacinio karo prieš Lietuvą temas, paaiškinęs, kad šioje Rusijos informacinio karo prieš Lietuvą veikloje 2015 m. „išryškėjo ir Zigmo Vaišvilos bei Audriaus Nako vaidmuo“. Tačiau prokuroras M. Jovaiša ir teisėjas P. Borkovski „nepastebėjo“ šio vienareikšmiško ir tiesioginio VSD vadovo raštiško patvirtinimo, kad, VSD nuomone, Z. Vaišvila ir A. Nakas vykdo Rusijos informacinį karą prieš Lietuvą.

Pranešėjai klausia, kiek dar tęsis šis demagoginis ginčas, ir drauge su skundu Vilniaus apygardos teismui teikia ir vsd.lt skelbiamą tekstą „Grėsmės nacionaliniam Lietuvos saugumui“, kuriame VSD vardu paaiškinta, kad „...pagrindinę grėsmę kelia agresyvūs Rusijos veiksmai,... Rusija savo politiniams tikslams pasiekti naudoja karines, ekonomines, energetines, informacines ir kitokio pobūdžio civilines priemones.“Pranešėjai supažindino ir su 2018 m. gegužės 11 d. AOTD prie LR KAM paaiškinimu dėl Z. Vaišvilos ir A. Nako įtraukimo į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“. Šiame iš Generalinės prokuratūros gautame dokumente patvirtinta, kad Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos nevertino.“ Tai kodėl ši žvalgybos tarnyba pasirašė šį Grėsmių vertinimą, kuriame grėsmėmis įrašyti Z. Vaišvila ir A. Nakas, jei šis departamentas to nevertino? Kieno nurodymu ir kokiu pagrindu ši tarnyba pasirašė minėtą Grėsmių vertinimą?

Dėl naujai paaiškėjusių VSD ir AOTD prie KAM vadovų piktnaudžiavimo tarnyba faktų ir Z. Vaišvilos bei A. Nako naujo šmeižto Pranešėjai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl dar vieno ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Spaudos konferenciją žiūrėkite čia:P. S. Ekspertai.eu primena, kad 2018 m. liepos 26 d. Jungtinių tautų žmogaus teisių komitetas (JTŽTK) paskelbė Valstybės saugumo departamento Grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašą prieštaraujančiu minties laisvei ir įpareigojo jį panaikinti.

Susiję:

VSD ataskaita vertinga kaip enciklopedija

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
10. zinoma
(2018-08-10 14:08:09)
(78.58.24.230) Parašė:

Lieciamos labai stiprios problemos , daeis gal ir iki banditisko tinklo prekyba Zmonemis , vaikais, paaugliais bizniu , kurie per prievarta , psichotronineje narko , cazino , turto prievartavimo , pornografijos , pedofilijos , kalejimo ,vergijoje neginami ,raitosi kanciose pagal banditu gaujos norus . Kodel leidziama teroristams ar palydoviniams gangsteriams Jaunimui prievtatauti psichika , gaminti valdomus zombius ir per prievarta gaminti vergus grubioms vergijoms ?. Smeiziami ivairiu provokatoriu dori Pilieciai , verciami piktybiskai prasikaltusiais ir doras Zmogus turi tampytis , gaisinti savo gyvenimo brangu laika , gintis . Pagrobia silpnesnius piliecius i juodus kompiuterinius sarasus , is kuriu ciucena , kad nenusiimama , nes sumazes pelnas . Kurie nesigina truksta teisinio isprusimo tie sedi apsmeizti kalejime ?.Ir visi tyli pritaria nusikalteliams . Kodel taip vyksta ?.Uzsienyje savo piliecius labai stipriai gina nors jie butu ir kalti . Ten kalti tik emigrantai . Galimai visi jau pavergti , negali pasipriesinti , ginti vienas kito ?. Kas tas galingasis kuris drasko Zmogu , pirstu parodo ka draskyti ?. Is neginamu Zmoniu banditu gauja atima viska sau , verslus , pinigus , namus , seimas , gimines ,turta ,draugus , palieka salia tik provokatorius , smeizikus , kenkejus , informatorius salia . Kencia Jaunimas nuo tarptautinio mafijos mechanizmo ir niekas negina . Kodel leidziama siauteti nebaudziamumui ?. Kodel tiek daug smeiziku , kurie dirbtinai tamposi net nepazystami ?. Ar uz provokacijas galimai koks nors didelis finansavimas ?.Reikia su terorizmu kovoti , nes teroristai kurdami spektaklius ,dirbtinas kaltes , gali pasikesinti ir i valdininku vaikus , amukus , ne tik i silpnesniu Zmoniu vaikus . Nera vertingesnio darbo , kaip apginti dora pilieti . Stipraus darbo ginant savo piliecius .9. trumpai
(2018-08-09 20:11:35)
(78.57.130.78) Parašė:

>7. jeronimas.-Viskas labai paprasta,tarnybos užpildytos kareivukais kurie uoliai vygdo asmenybiu paliepimus,o ne dirba istatymui,aišku baisu dirbti istatymui ir konstitucijai nes gali iškristi per langa besysiodamas.8. jeronimas
(2018-08-09 14:53:49)
(109.76.7.250) Parašė:

Manau didziausia gresme Lietuvai ,jos saugumui ir paciai valstybes egzistencijai,yra ne Rusija su Putinu,bet taip aplaidziai ,o panasu ne tik aplaidziai,bet ir pyktybiskai veikiancios valstybe saugoti pasamdytos tarnybos.Ir kada prokurorai ,teismai ir kitos juridines tarnybos dirba va tokiais metodais,didesnes gresmes Lietuvai nebegali ir buti.Juk is to vejamo antro milijono Lietuvos gyventoju,gal didesne puse isvyko vien del teisingumo nebuvimo valstybeje?Nuo Rusijos ir Gorbaciovo klykos,apgyneme savo Tevyne-Lietuva be ginklu .Turejome tik meile ir svajone uzantyje ir tais sausio 13 ivykiais.Bet kaipapginti dabar Tevyne -Lietuva nuo tu uzvaldziusiu nieksu,komunistiniu atlieku,nkvedistu ir kgbistu ,tebetarnaujanciu duotai priesaikai iki siolei.O tebetarnauja tie valstybes isdavikai iki siolei ,tik jau atvirai ir net nebesislapsto???7. jeronimas.
(2018-08-09 14:44:58)
(109.76.7.250) Parašė:

Nereiktu stebetis,kad buvo pagaminta VSD strukturose Kusaite.jeigu elgemasi su signatarais,su seimunais,kaip su gatves bomzais,tai kas ta Kusaite??Kai sendien kalbama apie gresmes Lietuvai,tai jau visiskai aisku,kad didziausia gresme Lietuvai yra pirmiausia prezidente.Su savo neaiskia praeitim,su savo atsidavimu burokeviciaus gaujai.O kodel VSD elgesi kaip prezidentes pastumdelei,cia jau turetu aiskintis prokurorai.Prokurorai ,aisku,ne tokie kaip prokuroras is mockiniu grupuotes,bet saziningi ir turintys teise i slaptus valstybes dokumentus.O ,kad neeiliniai prokurorai atsirasyneje ,bet netiria nusikalstamu veiku susijusiu su prezidentiniais klapciukais,tai velgi klausimas,ar cia jie yra verciami valstybe uzvaldziusiu jegu,ar tiesiog elgiasi nefrofesionalei ir nesaziningai??6. Mindaugas
(2018-08-09 12:42:28)
(194.0.160.129) Parašė:

kaip suprantu tai kremliaus vadovai parase ta gresmiu sarasa ir liepe jauniskiui pasirasyti5. žopa
(2018-08-09 11:48:43)
(82.135.226.79) Parašė:

Jau ne durnių laivas,o durnių ligoninė.4. manau stipri tarnyba VSD
(2018-08-09 11:43:29)
(86.38.202.44) Parašė:

Per šitiek metų sugebėjo apšmeižti ne tik čečėnus , bet ir Kusaitę. Beje, prokuratūra aktyviai bendradarbiavo su teroristinės Rusijos FSB atstovais, leido jiems tardyti Kusaitę Generalinės prokuratūros patalpose. Kaip čia VSD pražioplino, juk čia atviras bendradarbiavimas su rusais jų hibridiniame kare? Ar VSD darbuotojai, įsigiję namus Turniškėse už amerikonų kyšius, jau emigravo į Rusiją?3. alius
(2018-08-09 09:57:13)
(78.61.181.245) Parašė:

"bandoma kraipyti Lietuvos istorinę atmintį,silpninti tautinę tapatybę ir pilietiškumą".Še tai tau.O aš galvojau,kad tuo užsiima liberalglobalistai.O pasirodo tai rusai daro,o kas jiems talkina?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Lietuvos kova su Rusija: perkant dujas iš Rusijos kompanijos, didinama konkurencija Rusijos kompanijai
4 Ekspertai.eu komentaras Lietuva tikrai perka dujas iš teroristinės valstybės savo „Unabhängigkeit'ui“.

Naujausi komentarai
Apklausa
Vykdoma nuo: 2019-04-18 Vykdoma iki: 2019-04-25 Kuris kandidatas yra mažiausia blogybė valstybei, jei būtų išrinktas LR Prezidentu?
Vytenis Povilas Andriukaitis
Arvydas Juozaitis
Valentinas Mazuronis
Gitanas Nausėda
Mindaugas Puidokas
Naglis Puteikis
Saulius Skvernelis
Ingrida Šimonytė
Valdemaras Tomaševskis
Kitos apklausos