2018 m. spalio 21 d.

 

Bendros pratybos su Švedija yra reikšminga atgrasymo priemonė ir siunčia svarbų signalą

4
Paskelbta: 2018-01-11 20:38 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. aut. Alfredas Pliadis (KAM).
Nuotr. aut. Alfredas Pliadis (KAM).

Sausio 11 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusiu Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultkvistu (Peter Hultqvist). Dvišalio susitikimo metu ministrai aptarė saugumo situaciją Baltijos jūros regione, apsikeitė informacija apie pastangas vystyti nacionalinius pajėgumus stiprinti visuomenės atsparumą hibridinėms grėsmėms bei kariuomenės modernizavimą.

„Švedija, būdama NATO partnerė, yra ilgametė Lietuvos saugumo stiprinimo sąjungininkė, teikusi paramą kariuomenei nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo. Džiaugiuosi, jog Švedijos ir Lietuvos partnerystė gynybos srityje tik auga“, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Lietuvos ir Švedijos ministrai diskutavo, kaip dar labiau sustiprinti Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą gynybos srityje užtikrinant savalaikę reakciją ir patikimos gynybos užtikrinimą iškilus bet kokiems neramumams regione.

Vienas svarbiausių aptartų klausimų – tarptautinės karinės pratybos, kuriose dalyvauja Lietuvos ir Švedijos kariai.

„Iškilus būtinybei, tarpusavio sąveika turėtų lemiamos reikšmės bendrai regiono gynybai, todėl svarbu tęsti mūsų karių treniruotes bendrose pratybose“, - akcentavo P. Hultkvistas.

R. Karoblis pabrėžė, jog bendros pratybos su NATO partnerėmis yra reikšminga atgrasymo priemonė ir siunčia svarbų signalą potencialiems priešininkams apie NATO vienybę ir pasirengimą gintis. R. Karoblis pabrėžė Švedijos svarbą NATO planuojant gynybą regione ir pakvietė Švediją aktyviau dalyvauti pratybose Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai susitikimo metu didelį dėmesį skyrė ir Europos Sąjungos iniciatyvoms stiprinti gynybos dimensiją. Abi šalys dalyvauja ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) formate, skirtame sustiprinti Europos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje. Ministrai sutarė, jog intensyvėjant Rusijos vykdomai propagandai ir informacinėms atakoms, ypatingai svarbu stiprinti ES šalių bendradarbiavimą gynybos srityje ir demonstruoti vienybę.  

Susitikimuose su Švedijos ministru taip pat dalyvauja ir krašto apsaugos viceministrai Vytautas Umbrasas ir Edvinas Kerza, bus pristatoma Lietuvos kibernetinio saugumo situacija ir pajėgumų konsolidacija.

Švedijos gynybos ministerijos delegacija ketvirtadienį taip pat lankysis Gynybos štabe, kur susitiks su NATO Pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje atstovais.

Vizito Lietuvoje metu P. Hultkvistas planuoja dalyvauti sausio 11-12 d. vyksiančiame neformaliame saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikime“ („Snow Meeting“).

Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje intensyvus nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Iki Lietuvos narystės NATO Švedija Lietuvos kariuomenei teikė įvairiapusę paramą - vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicininės paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono, oro bazės įrengimo ir kiti projektai, o Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

Lietuva ir Švedija bendradarbiauja dalyvaudamos įvairiuose tarptautiniuose saugumo ir gynybos formatuose, tokiuose kaip Europos Sąjungos Bendra saugumo ir gynybos politika, Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) iniciatyva, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) formatas ir kt..

Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių, artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos, karo medicinos tarnybos. Abiejų šalių kariai reguliariai dalyvauja tarptautinėse pratybose ir mokymuose Baltijos regione. Praktinį šalių bendradarbiavimą siekiama tęsti ir ateityje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. senis
(2018-01-12 16:36:42)
(84.15.176.113) Parašė:

savo demensija Karoblis, ir tas Karlsonas be stogo turetu aiskintis kabinete pas Soigu.3. stasys
(2018-01-12 08:13:06)
(90.138.137.241) Parašė:

2.. žmogų pažinsi bėdoje , pas mus lietuvius taip sakoma .Jei patinka putinas lai taip ir lieka, bet bus tokiu kurie ji tyrinėjo ir atidžiau .2. Vadakste
(2018-01-11 22:18:46)
(78.62.55.176) Parašė:

Berods po 2 pasaulinio karo praejo virs 70 metu , taciau viskas kartojasi is naujo . Valstybiu , zmoniu nesutarimai, pyktys , dalybos ir kiti neigiami poveikiai.KOdel mes zmones negalime gyventi kaip zmones, taikiai , graziai , be barniu , karu.Kazkas mus veikia neigiamai. Kad butu viskas aisku, tai valstybiu vadovai galetu kalbetis , tartis kaip gyvent graziai. Kazkaip Rusijos Prezidentas Putinas kazkodel nepyksta ant musu, musu Lietuvos , nes vis kalbam , rasom apie kazkokias Rusijos gresmes , o jie sau tyli ir viskas , jokiu Notu ir kitu pareiskimu. Matyt Putinas gero elgesio, nenori izeist musu Prezidentes , valdzios ir laukia kas bus toliau.Gal geriau isiaiskinti viena karta zmoniu kalba , o ne ginklu , nes karai , nesantaikos tarp, valstybiu , tautu yra blogis. Kur karas ten zutys , nieko detu zmoniu.Rusija randasi kaip ir Europos zemyne, todel Europos valstybems reiketu bendrauti artimiau , glaudziau , o kas liecia Amerika , tai jinai randasi visiskai kitame zemyne, todel jinai tedraugauja su artimomis Amerikos valstybemis. Zmonijai reikalinga taika . Stop ginklavimuisi ir karams. Zmones bukim zmonemis.1. Nelaime
(2018-01-11 22:15:36)
(107.77.173.5) Parašė:

Kam tokius skire lt.ministrus masyvius!Sulygykit Putina ir Skrobla!Jei neatgrasys Kremliaus,tai kara pralaimes lt.musu vadas didelis kulka reiskesi greiciau kabins,o Rusijos vadas maziukas sansai labai dideli laimeti!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras