2020 m. vasario 25 d.

 

Belgijos rotacinių pajėgų Lietuvoje vadas: „Vykdydami įsipareigojimus NATO siekiame įvertinti savo karių parengtį“

1
Paskelbta: 2016-10-04 14:19 Autorius: ekspertai.eu

„Pratybų laikotarpis Lietuvoje mums bus išskirtinė galimybė treniruotis su sąjungininkų pajėgomis konvencinių operacijų. Pastaruoju metu Belgijoje didžiąją dalį užduočių užima nacionalinio saugumo užtikrinimas padidėjus teroristinių išpuolių tikimybei, o treniruotis gynybos ir puolimo operacijų turime mažiau progų“, – sakė Belgijos kariuomenės lengvųjų šarvuočių brigados 1/3 kavalerijos bataliono vadas pulkininkas leitenantas Filipas as Hogartas (Philippe Hoggart).

Belgijos rotacinės pajėgos iš Lengvųjų šarvuočių brigados 1/3 kavalerijos bataliono (Belgian Medium Brigade 1/3 Bataillon de Lanciers) visą spalio mėnesį treniruosis Lietuvoje rengiamose pratybose „Baltijos piranija 2016” (angl. „Baltic Piranha“).

„Į Lietuvą atvyko 350 karių su daugiau nei 200 technikos vienetų iš kavalerijos bataliono ir dar aštuonių skirtingų Belgijos kariuomenės vienetų. Mums tai tikrai didelis perdislokuotų karių kiekis, žinant saugumo situaciją Belgijoje ir šalies karių, dalyvaujančių tarptautinėse operacijose, skaičių. Po pratybų, jau lapkričio pradžioje turime būti visiškoje parengtyje vykdyti nacionalinio saugumo užduotis Belgijoje“, – sakė plk. ltn. F. Hogartas.

Plataus karinių užduočių spektro pratybas Lietuvoje belgai vykdys su priskirtais Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono, kitų Lietuvos kariuomenės vienetų ir sąjungininkų kariais.

Karinės operacijos bus vykdomos Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Utenos, Švenčionių, Panevėžio regionuose ir kariniuose poligonuose. „Siekiame treniruoti savo karius kuo įvairesnėje aplinkoje, su sąjungininkais, mūšio eigai pasitelkiant įvairias kariuomenės rūšis. Tokiomis sąlygomis geriname tarpusavio sąveiką, bendrų procedūrų ir turimos įrangos suderinamumą“, – sakė Kęstučio bataliono vadas majoras Andrius Jagminas.

Pratybų metu paramą iš oro teiks Belgijos karinių oro pajėgų sraigtasparniai NH90 „Caiman”, desantavimo ir infiltracijos operacijos bus atliekamos kartu su JAV rotacinių pajėgų Lietuvoje 173-osios desantinės brigados kariais. Visose teritorijose bus vykdomos puolimo, gynybos, taikos palaikymo operacijos, taip pat kariai treniruosis mūšio apgyvendintoje vietovėje ypatumų.

Pratybos „Baltijos piranija“ Lietuvoje vyksta antrą kartą. Šiais metais jose iš viso dalyvauja daugiau nei 1000 karių.

Tauragėje, Jurbarke ir Čekiškėje visuomenė kviečiama apžiūrėti Belgijos ir Lietuvos karių pratybose naudojamą techniką ir ginkluotę:

    Spalio 5 d., 18-20 val., Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje prie Tauragės pilies.

    Spalio 6 d., 11-13 val., Jurbarke,  Nemuno gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto turgaus.

    Spalio 7 d., 11-13 val., Čekiškėje (Kauno raj.), automobilių stovėjimo aikštelėje prie Prano Dovydaičio vidurinės mokyklos.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Keista,
(2016-10-05 01:37:31)
(87.239.86.188) Parašė:

jei 350 žmonių ir 200 technikos vienetų, tai po 1 ar 1,5 žmogaus technikos vienetui. Jei "technikos vienetas" yra automobilis, tai beveik visi kariai atvyko su savo automobiliu, kai kurie dviese. Arba ne visi kariai turi ginklą, jei "technikos vienetas" yra ginklas. Kokia čia "belibirda"? Iš kur tame "technikos vienetų" skaičiuje atsirado sraigtasparniai? Juk technika yra iš kavalerijos, ten turėjo būti tik arkliai. Aišku- tai skraidantys arkliai- Pegasai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras