2020 m. birželio 6 d.

 

Bašaras al Asadas: „80 valstybių palaiko teroristus Sirijoje“

45
Paskelbta: 2016-02-21 12:30 Autorius: ekspertai.eu

Sirijos prezidentas Damaske davė išskirtinį interviu Ispanijos dienraščiui „El País“, kuris pavadintas „80 valstybių palaiko teroristus Sirijoje“. Britų dienraštis „The Guardian“, tartum žinodamas geriausias Lietuvos nepriklausomos žiniasklaidos tradicijas, iškraipė pavadinimą ir pavadino šio netrumpo interviu santrauką „B. al Asadas: prisiminkite mane kaip žmogų, kuris išgelbėjo Siriją“. Tokių žodžių ispanų dienraščiui Sirijos vadovas nesakė.

Ekspertai.eu visuomet remiasi tik originaliais, neiškraipytais šaltiniais, todėl ir šįsyk pateiksime ištraukas iš šio įdomaus interviu.

---

Kitą mėnesį sukaks penkeri metai, kai sukilimai įviliojo Siriją į vieną kruviniausių karų Artimųjų Rytų istorijoje. Jungtinių Tautų duomenimis, jo metu žuvo bent 260 tūkst. žmonių, 5 mln. išvyko ieškoti prieglobsčio užsienyje, iš jų milijoną priglaudė Europa. Tai tapo viena baisiausių humanitarinių krizių. Pernai Viduržemio jūroje, bandydami pasiekti Europą, nuskendo 3000 žmonių.

Bašaras al Asadas (Bashar al-Assad), tapęs šalies prezidentu po savo tėvo mirties 2000-aisiais, netrukus prarado nemažą šalies dalį konflikto metu: dideli Homso ir Alepo miestai atiteko sukilėlių pajėgoms. Jis neseniai pabandė atgauti šias opozicijos tvirtoves, Sirijos armija pradėjo operaciją, kurios tikslas atkirsti sukilėlių tiekimą iš Turkijos, kurį nuo 2015 m. rugsėjo sėkmingai iš oro palaiko Rusija.

Sirijos prezidentas „El País“ žurnalistą Davidą Alandetę (David Alandete) priėmė vasario 20 d. savo rezidencijoje Damaske. Imtasi ypatingų saugumo priemonių. Kalbėta tuo metu, kai Sirijos vadovas ketina atsikovoti visą šalį ir laimėti karą likus vos keturioms dienoms iki atnaujintų taikos derybų Ženevoje.

Sirijos prezidentas sako pabėgėliams, kad jie gali grįžti į Siriją be baimės.

– Šią savaitę Jūs suteikėte humanitarinę pagalbą septyniems užimtiems regionams, kuriuose gyvena bent 486 tūkst. žmonių, kai kurie jau daugiau nei trejus metus. Kodėl to imtasi tik dabar?

Iš tikrųjų tai nenutiko neseniai, tai buvo daroma nuo krizės pradžios. Mes nebuvome uždėję embargo jokiam Sirijos regionui. (...)

Šių regionų problema yra tai, kad kovotojai atiminėja maistą ir svarbiausius dalykus iš gyventojų.

– Rusija ir JAV paskelbė paliaubas. Ar Sirijos vyriausybė ketina gerbti karinių operacijų Sirijoje nutraukimą?

Žinoma, ir mes tai jau paskelbėme, tačiau paskelbti nepakanka, svarbiausia, kas bus daroma vėliau. Paliaubos nėra tikslus žodis, nes paliaubos skelbiamos tarp dviejų armijų ar dviejų šalių. Reikėtų sakyti, jog tai operacijų stabdymas, kad kitos šalys, ypač Turkija, nebesiųstų daugiau samdinių, teroristų, ginklų, logistinės paramoms teroristams. (...)

Dabar mes Sirijoje kovojame daugiau nei dešimtyje frontų. (...)

Rusijos ir Irano palaikymas mūsų armijai yra esminis. (...) Mums labai reikia šios pagalbos dėl paprastos priežasties: daugiau nei 80 pasaulio valstybių vienaip ar kitaip palaiko teroristus. Pinigais, logistika, ginklais, samdiniais. Kai kurios šalys palaiko juos politiškai įvairiuose tarptautiniuose forumuose.

Sirija yra maža šalis. Mes galime kovoti, tačiau galiausiai susiduriame su beribiu teroristų palaikymu ir naujų samdinių gausėjimu. Tam būtina tarptautinė pagalba.

– Kalbant apie Rusijos bombardavimus, ar žinote apie civilių aukas? Vasario 15 d. buvo bombarduojama ligoninė, žuvo 50 žmonių. JAV teigia, kad tai Rusijos kaltė.

– Kai kurie JAV atstovai pareiškė, kad jie nežino, kas tai padarė, vėliau pareiškė, kad Rusija. Tokie prieštaringi pareiškimai amerikiečiams būdingi.

Niekas neturi jokių įrodymų, kas tai padarė ir kaip tai nutiko. Žinoma, aukos yra kiekvieno karo problema. Jaučiuosi labai nuliūdęs dėl kiekvieno nekalto civilio, žūstančio mūsų kare, bet tai yra karas. Kiekvienas karas yra blogas, nėra gerų karų, nes visada yra civilių, nekaltų žmonių, kurie turės žūti. (...) Mes neturime jokių duomenų, kad rusai būtų puolę kokius nors civilius. Jie labai preciziškai renkasi taikinius, kiekvieną dieną naikina teroristų bazes.

Iš tikrųjų tai amerikiečiai nužudė daug civilių šiaurės rytų Sirijoje, o ne rusai.

– Ką manote apie Turkijos ir Saudo Arabijos pareiškimus, kad jie ketina siųsti savo armijas neva kovai su vadinamąja islamo valstybe?

– Kaip Jūs ir sakote, neva. Tačiau jei taip nutiks, mes su jais elgsimės kaip elgiamės su teroristais. Mes ginsime savo šalį. Tai yra agresija, tai tarptautinės teisės pažeidimas, ir kaip Sirijos piliečiai mes turime kovoti ir gintis. (...)

Turkija siuntė teroristus nuo pat karo pradžios.

– Teigiama, kad Sirijoje yra 35 tūkst. užsienio džihadistų, iš kurių 4 tūkst. atvyko iš Europos. 300 atkeliavo su Ispanijos pasais. Kas nutiks šiems žmonėms, jei Sirijos armija juos sugaus?

– Mes su jais elgiamės kaip ir su visais teroristais, o teisiškai teroristas neturi tautybės. (...)

Daugiausiai lėšų teroristams suteikia Saudo Arabija. Ji susodina juos į lėktuvus, siunčia juos į Turkiją, o per Turkiją jie atkeliauja į Siriją.

Chaosas traukia teroristus, jiems tai labai derlinga dirva.

Šaltinis: elpais.com


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
45. Senas Komunistas
(2016-02-22 18:57:20)
(78.56.98.5) Parašė:

Linkiu Sirijai ir jos žmonėms bei Prezidentui, Bašarui al Asadui, stiprybės kovoje iki galutinės pergalės už nacijos laisvę ir nepriklausomybę!44. yel“l“ow submarine to 43. 16kom. submarinui
(2016-02-22 11:22:02)
(78.63.212.238) Parašė:

neturiu nieko prieš , bet ..., - nereikia manyti, kad europarlamentarai turi galimybę gauti tikslią informaciją, kai jos aplamai nėra gamtoje :) - absoliuti dauguma pabėgėlių atvyksta be jokių dokumentų, t.y. juos specialiai sunaikina - nesunku įtarti, kad tai daroma tam, kad visada liktų galimybė europoje “prisistatyti“ tuo, kas konkrečioj situacijoj yra palankiausia/patogiausia - ar siras, ar afganas, ar irakietis, ar libancas, ar dar koks velnias ..., - todėl aišku tik viena : kuo drumstesnis vanduo, tuo šūdo procentas jame didesnis :)))) - o komiškiausia tai, kad visa ta kloaka teka į europą per visas skyles :) - ir dar vis bandoma apsimesti, kad ne tiek dvokia, kiek “nemaloniai kvepia“43. 16kom. submarinui
(2016-02-22 11:06:03)
(5.20.115.102) Parašė:

Pabėgėliai iš Sirijos tesudaro tik 20 procentų visų emigrantų.Taip latvių europarlamentaras paskelbė Solovjovo laidoje 2016-02-14.Manau,kad jis kalbėjo tą ką žino europarlamente.42. >Jonis
(2016-02-22 09:13:36)
(86.28.143.2) Parašė:

jo kaip ir galvojau,konkurs tai senena!Противотанковый ракетный комплекс "Конкурс" принят на вооружение армией СССР в 1974 году. Предназначен для уничтожения танков и фортификационных сооружений. На данный момент состоит на вооружении более тридцати государств.41. yel“l“ow submarine to 21. Jonis
(2016-02-21 21:14:56)
(78.63.212.238) Parašė:

ir vėl minimum trys pastabėlės :)) : tamstos pateiktas sirijos kaimynų sąrašas keistai netikslus, o mano paminėtos jankyno ir arabų šalių valstybinės (ir, suprantama - finansinės) mafijos veikia prieš siriją universaliai ir ciniškai - šiandien jos tai daro per turkiją , jordaniją(arabų šalis), libaną ir iraką, kuriame tvarkos nebus dar ilgiau, nei sirioj :) - antra : leisiu sau įtarti, kad tamsta nelabai adekvačiai įsivaizduoji tą dviženklį ar net triženklį milijardų skaičių, kuris reikalingas visapusiškam sirijos atstatymui - visą daugybinių linkų informaciją reikia vertinti pagal visumą - kompleksiškai, o ne pagal labiausiai patikusį :) - o argumentas su auksu ir vertybiniais popieriais tinka nebent damasko ir priemiesčių bei infrastruktūros +- panašesnio atstatymo atveju ..., - ir trečia : palyginimas su čečėnija mažų mažiausiai nekorektiškas - motyvus galima būtų vardinti pusvalandį, todėl net nepradėsiu, apsiribodamas sirijos ir čečėnijos parimetro palyginimu, įskaitant ir landšafto bei kaimynystės ypatumus - rezultatyvinis santykis , įtariu , lengvai peržengtų ir 200:1 :))40. Jonis
(2016-02-21 19:58:52)
(88.216.20.86) Parašė:

"Aciu uz nepelnyta "jaunima"". Atsiprasau, kad nesupratome viens kito. WOW.'Jaunimas' ne Jus (Sorry), bet JAUNIMUI , besidominciam ir skaitanciam musu portala. Best regard, Jonis. Iki. Uzdarom klausima. Taika.39. U-2 to 37. Jonis
(2016-02-21 19:42:11)
(86.38.9.13) Parašė:

Aciu uz nepelnyta "jaunima". Vienok, sis Jusu klausimas ir yra atsakymas - RU Sirijoje, dirba kompleksiskai, visais lygiais ir pavydetinai tiksliai. Tai ir yra "REZULTATAS". P.S. Ten - sraigtasparniai, malunsparniai - isskirtinai taikus daiktas.38. Jonis To 35. U-2
(2016-02-21 19:34:47)
(88.216.20.86) Parašė:

Baigiu. Pasakei ir Sventa. Forever!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras