2020 m. liepos 2 d.

 

Balandžio 11 d. – akcija skirta tautos didvyriui, rezistentui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai

91
Paskelbta: 2019-04-10 21:56 Autorius: ekspertai.euLietuvos laisvės kovotojų sąjunga kreipėsi į Lietuvos žmones.

„2019 m. balandžio 8 d. Vilniuje buvo įvykdytas iki šiol Lietuvoje atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu precedento neturintis teroristinis vandalizmo aktas, kurio metu, galimai, kol kas, nenustatytų jėgų inspiruotas ir nežinia kam tarnaujantis mankurtas, sunaikino istorinį atminimo ženklą, skirtą tautos didvyriui, rezistentui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai, kabėjusį ant Vrublevskių bibliotekos fasado.

Tik įsikišus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Seimo nariams bei visuomenei, Vilniaus meras R. Šimašius pakeitė nuomonę, pažadėjęs savivaldybės lėšomis atkurti sunaikintą atminimo lentą. Deja, 2019 m. balandžio 9 d. DELFI portale paskelbtame R. Šimašiaus pasisakyme raginama padaryti kelių mėnesių pertrauką ir tik po to, esą aprimus aistroms, papildomai svarstyti apie lentos atkūrimo būtinumą.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga, kartu su kitomis patriotinėmis jėgomis bei Laisvės kovų istorijai ir dėl jos kovojusių didvyrių atminimui neabejinga visuomenės dalimi Vilniaus m. savivaldybę ir merą ragina sunaikintą atminimo lentą atkurti nedelsiant ir iš naujo. Sudaužyta lenta privalo būti perkelta į Genocido aukų ar kitą panašios paskirties muziejų, kur būtų eksponuojama su atitinkamu aprašu bei nuoroda.

Kol bus atkurta ir iš naujo pritvirtinta minėtoji lenta, ​Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga kviečia visus laisvę mylinčius žmones buvusios lentos papėdėje kasdien atnešti ir uždegti atminimo žvakeles,​kurios simbolizuotų pagarbą ne tik Generolui Vėtrai, bet ir visiems už Lietuvos laisvę žuvusiems didvyriams, tuo pačiu primenant valdžios institucijoms apie būtinybę akyliau saugoti istorinės atminties vietas bei paminklus.

KVIEČIAME ​ketvirtadienį, ​balandžio 11 d. 11 val. ​atvykti prie Vrublevskių bibliotekos ir buvusios atminimo lentos papėdėje, kartu su Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos bei kitų patriotinių organizacijų atstovais uždegti atminimo žvakeles bei padėti gėles.

Negalintys atvykti nurodytą dieną bei valandą, padėti gėles ir uždegti atminimo žvakeles gali kitu, jiems patogiu laiku.

Akcija ​LAISVĖ KŪJAIS NESUDAUŽOMA! bus vykdoma ir žvakelės deginamos kasdien iki kol bus atstatyta vandalo suniokota lenta“, - sakoma Lietuvos laisvės kovotojų pranešime.

Šia proga ekspertai.eu kviečia paskaityti Jono Noreikos (Generolo Vėtros) knygą „Pakelk galvą, lietuvi!!!“Visą knygą skaitykite čia – „Pakelk galvą, lietuvi!!!“.

P. S.

Išraiškinga detalė: Šiaulių apskrities viršininko pareigas ėjusio Jono Noreikos (Generolo Vėtros) pasirašytas dokumentas, kuriame žadamos kuklios, tačiau tuo pačiu vertingos dovanėlės – Hakenkreuzo vėliavėlės arba Hitlerio nuotraukos.Keli susiję:

Žydus myriop siuntusio Generolo Vėtros lenta bus atstatyta, visai nesvarstant, ar gerai, kad ta lenta kabo, ar blogai    

Atsiribojimas nuo vandalizmo ir klausimas patriotams

Atskleista: KGB sąrašas paskelbtas tam, kad nejaustų žmonės nostalgijos buvusiam sovietiniam gyvenimui   

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

V. Radžvilas: tyčiojimasis iš partizanų iš pradžių paverstas norma knygose, o dabar persikelia į sostinės gatves

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
91. Senis Šaltis
(2019-07-04 02:22:17)
(88.222.97.16) Parašė:

Ekspertai, o antrą pusę šio dokumento galite parodyti? Kas kitoje pusėje atsišviečia? Įdomu, ar labai būtų baisu toks dokumento tekstas, jei pakeisti viršininką į Niašką, hitlerį į Putiną, bei ukrainos vėliavą į rusijos, o tekstą skirti Krymo gyventojams? Bandžiau šifruoti atsišvietusią pusę, bet akys pavargo. Ir nieko tokio neradau baisaus, kriminalinio, sensacingo. Ką šis dokumentas įrodo?90. >88. Kitas bus Kudirka?
(2019-04-26 11:52:10)
(90.140.223.156) Parašė:

Pirma karta girdziu, kad Kudirka koloboravo su naciais, kur apie tai raso? Kur galima paskaityti Kudirkos rastus, kuriame jis raso kaip reikia elgtis su zydais, pametekite prasau nuoroda.89. Antanas Andziulis
(2019-04-15 00:24:27)
(88.222.95.98) Parašė:

Jei neskaitėte brošiūros, kurios viso teksto nuoroda yra įdėta, tai nekomentuokite kaip mažaraščiai ura-proletarai.88. Kitas bus Kudirka?
(2019-04-13 06:37:20)
(82.114.115.21) Parašė:

Jo raštuose irgi gali visko aptikti. "Ekspertai.eu" susikompromitavo galutinai.87. V. Ladas
(2019-04-11 20:28:04)
(188.69.195.41) Parašė:

Na, net nesitikėjau, kad J. Noreika buvo toks antisionistas, kitos tautos nekentėjas ir savos tautos kiršytojas prieš kitataučius. Matomai, Hitlerio prisiskaitęs nuo pat jaunystės. Tai beveik nacis. Nenuostabu, kad jis taip elgėsi, ir taip baigė.86. šernius
(2019-04-11 20:21:53)
(178.239.176.73) Parašė:

Perskaičiau knygą, visai įdomu pažvelgti į Lietuvą to meto amžininko akimis. Susidaro toks vaizdas, kad nelabai kas ir keičiasi. Tarptautinės organizacijos (šiuo atveju Tautų Sąjunga) nieko negali padaryti arba nieko nedaro, kai kinus masiškai skerdžia japonai. Lietuvos biurokratai vagia ir pas juos nėra jokio turto, todėl nieko jiems padaryti negalima. Užsieniečiai gviešiasi supirkti turtą ir žemes. Didieji prekybos tinklai, norėjau pasakyti žydai, uzurpavę prekybos sferą ir neįleidžia ten lietuvių - nudempinguoja (pasakojo man apie tai dar mano seneliai). Galvojama, kad čia reikia tiesti infrastruktūrą, kad būtų galima užsidirbti iš tranzito. Lietuvių - 3mln, bet jie pasklidę po pasaulį. Baiminamasi, kad visas turtas atiteks kitataučiams, o lietuviai galės išsiskirstyti. Na beveik kaip apie šios dienos situaciją rašytų. Atitinkamai siūloma palaikyti savus, nepardavinėti turto kitataučiams, maisto produktus žydams pardavinėti tik, jeigu jie perka maistui, o ne bizniui, daugiau skaityti, šviestis ir t.t. Jeigu jau ieškoti priekabių, tai galima kabintis prie pirmo knygos sakinio ir prie paskutinio. Pastarasis iš viso kažkoks keistas, iškrentantis iš konteksto - neaišku kas ten turima mintyje. Visa kita - tautos savisauga.85. Proletaras
(2019-04-11 17:55:45)
(78.58.124.14) Parašė:

Nu geras. Dabar tai kaišiosiu visiems lansgribiniams, neoliberastų patriotams.84. Valdas
(2019-04-11 16:15:48)
(46.36.78.130) Parašė:

Patriotas - labai jau plati sąvoka, sukelianti daug neaiškumų ir ginčų. Manyčiau, reikėtų siaurinti. Šiuo atveju labai tiktų Ostlando patriotai. Net kabučių nereikia, aišku ir klausimų nekyla.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
„Delfi.lt“ redaktorei šmeižto byloje talkina valstybė – už mokesčių mokėtojų pinigus
13 Visa tai atskleidžia netyčia ne tuo adresu išsiųstas laiškas.
Šveicarų istorikas atskleidžia barbariškus JAV ir teroristinės organizacijos CŽV metodus
13 Šiuo metu JAV nuteikinėja Rusiją ir Vokietiją vieną prieš kitą.