2019 m. gegužės 27 d.

 

A. Širinskienė: abejoju, kad su nuleista, kažkiek pažeminta kartele tikrai Lietuvoje tiek tėvynės išdavikų atsirastų

64
Paskelbta: 2018-10-26 13:12 Autorius: ekspertai.eu

Žalioji valstietė Agnė Širinskienė spalio 25 d. teikė įstatymo projektą, kad referendume norint pakeisti Konstitucijos skirsnį, pakaktų jog tam pritartų daugiau nei pusė referendume dalyvausiu piliečių bet ne mažiau nei du penktadaliai įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Dabar įstatyme įtvirtinta, kad pirmo Konstitucijos skirsnio nuostatas galima keisti, tik jeigu tam pritaria daugiau kaip pusė visų rinkimų teisę turinčių piliečių.

Šios politikės siūlomos pataisos reikalingos tam, kad sėkmingai įvyktų referendumas dėl taip vadinamos antros pilietybės. Referendumo sėkmės atveju, mūsų šalies piliečių galima būtų priskaičiuoti daug daugiau, o Lietuva taptų dar globalesnė.

Tiesa, šios siūlomos konstitucinės pataisos sulaukė nemažai kritikos iš įvairiausių pakraipų politikų.

Pati A. Širinskienė teigia, kad jos siūlomi pakeitimai neturėtų kelti pavojaus valstybei.

Tačiau argumentai, kuriuos pasitelkė žalioji valstietė, švelniai tariant keisti ir nelabai suprantami.

„Ta tikrai neįveikiama aukšta kartelė buvo sukurta tuo metu, kada Lietuvoje buvo okupacinė kariuomenė ir tikrai buvo norima apsaugoti tiek sostinę, tiek gimtąją kalbą, tiek suvereniteto klausimus. Dabar, mano manymu, vis dėlto geopolitinė situacija pasikeistusi ir aš tikrai labai abejoju, kad su nuleista, kažkiek pažeminta kartele tikrai Lietuvoje tiek tėvynės išdavikų atsirastų, kurie balsuotų, kad sostinė yra Varšuva ar Maskva ir padarytų tokį pasirinkimą“, - teigia Širinskienė.

Pirma.

Ne paslaptis, bet nepriklausomybės pradžioje A. Širinskienė (gimė 1975 m.) dar nebuvo suaugęs žmogus, o buvo paauglė.

Gal todėl nežino, kad tais laikais Lietuvai su visais lietuviais nebuvo baisios jokios kartelės ir nebuvo baisi jokia okupacinė armija.

Žmonės rinkdavosi į šimtatūkstntinius mitingus, stovėjo Baltijos kely, aktyviai dalyvavo rinkimuose ir nušlavė buvusią valdžią.

O štai, pavyzdžiui, iš karto po kruvinų Sausio įvykių, 1991 metų vasario 9 dienos visuotinėje apklausoje dėl Lietuvos Nepriklausomybės iš dalyvavusių 84,43 proc. turinčių teisę balsuoti rinkėjų net 90,47 proc. balsavo „taip“. Ir po šios apklausos Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė konstitucinį įstatymą „Dėl Lietuvos valstybės“, beje, tebegaliojantį ir šiandien.

Tad šiandien kalbėti apie nepriklausomybės pradžioje kažkokias neįveikiamas karteles yra tiesiog absoliuti nesąmonė ir primityvi spekuliacija.

Taip pat Lietuvos politikams nereikėtų kalbėti ir apie geopolitiką. Tiesiog iš viso apie tai jiems nereikia net užsiminti.

Nes visas Lietuvos politikų geopolitinis suvokimas maždaug toks: „rusai puola“, NATO mus apgins, Europos Sąjunga pasaulio centras, o JAV – pagrindinis strateginis partneris, kuris irgi mus apgins, kai jau rusai pagaliau puls. Daugiau Lietuvos politikams apie geopolitiką žinoti nieko ir nereikia.

Antra.

Sugretinti strateginę partnerę Varšuvą su priešiška teroristine Maskva... Stipru. Na, čia jau net ekspertai.eu susilaikys nuo komentarų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
64. Gerbiama Širinskiene
(2018-10-29 16:26:27)
(94.232.229.7) Parašė:

Kam jums taip reikalinga ta dviguba pilietybė? Žinokit aš balsuosiu prieš.63. Senis Šaltis
(2018-10-29 14:51:32)
(88.222.97.16) Parašė:

62. dr. Jonas Ramanauskas jormalūzas.com, o kuo skirtųsi, jei aš parašyčiau, kad tavo pezalai seniai girdėti jormalūziniai.com propaganda? Daugelis net neiššifruotų tų trijų KGB raidžių, ko neabejoju ir tavo atveju. dabar pulsi ieškoti wikipedijoj kaip pilnai parašyta. Bet esu įsitikinęs, kad net nežinai ką tos raidės reiškia.o va ką reiškia ramanauskas ant Lietuvos, jau daugelis žino, ir visos asociacijos su psichais, ligoniais, vanagaitėm, žudikais ir tt, na dar ligotais daktarėliais.62. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2018-10-29 14:43:06)
(98.213.209.6) Parašė:

Senai girdėta kgbistinė penktos kolonos propaganda.61. Senis Šaltis
(2018-10-29 14:09:19)
(88.222.97.16) Parašė:

58. dr. Jonas Ramanauskas jormalūzas.com " O juk Lietuvoje gimusiems Konstitucija garantuoja LR Pilietybę visam laikui, nepriklausomai nuo APLINKYBIŲ." ---> tu pats išaiškinai, kad KO KONSTITUCIJOJE NEPARAŠYTA, TO NEGALIMA SAKYTI. O kontitucijoje nieko nėra parašyta ką tu teigi. Ižtat konetitucijoje yra parašyta "Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas."60. Senis Šaltis
(2018-10-29 14:03:54)
(88.222.97.16) Parašė:

54. dr. Jonas Ramanauskas jormalūzas.com rašo: "O Pilietybės įstatyme pagal kiekvieną atskirą atvejį dvi pilietybes gali turėti NERIBOTAS žmonių skaičius, visi tie, kurie tenkina atskiro atvejo APLINKYBES. " ---> mes jau lyg išsiaiškinome iki tavo eilinio ciklo, kad tie išskirtiniai atvejai ne pabėgusiems iš Lietuvos, o kaip tik, tiems, kurie atvyko į Lietuvą gyventi, o pilietybę turi iš anksčiau kitos šalies. Tą ir sako konstitucija, kad būtent: "niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis." ---> taigi pats jau išaiškinai, kad žodis yra parašytas būtent toje vietoje, kur reikia. Neparašyta gi toks sakinys: "niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.". Viskas pagal tavo išaiškinimus joneli. Keisčiausia, kad tu viską lyg ir gerai aiškini, bet pas tave visiškai priešingos išvados. Toks durniukas sakyčiausi konkretus esi.59. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2018-10-29 13:32:23)
(98.213.209.6) Parašė:

Papildysiu daug kartų kartotą nuomonę tuo klausimu. Lietuvos okupacinė antikonstitucinė valdžia padarys taip, kad referendumas dėl dviejų pilietybių NEĮVYKTŲ, nes jis reikalingas tik tam, kad Lietuvoje išrinkti eilinį raudonąjį prezidentą. Štai kaip čia yra paprasta. Be to tas referendumas sprendžiant LR pilietybės išsaugojimą gimtant yra NEEIKALINGAS, nes tai jau įtvirtinta LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-oje dalyje.58. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2018-10-29 13:28:00)
(98.213.209.6) Parašė:

to "55. klausimas". Tai tamtos tokia nuomonė: "Gana jau ir taip pilna užsienyje piliečių, kurie lietuviškai kalbėti nemoka, o juk norint gauti Lietuvos pilietybę, tai viena iš būtinų sąlygų."*** Tamstos tokia nuomonė parodo, kad LIETUVIŠKAI NEKALBANTIEMS GALIMA turėti dvi pilietybes, o Lietuvoje gimusiems ir kalbantiems lietuviškai NEGALIMA. Nes tamsta sakai "GANA". Tai man ir įrodyk, kad nesi išsigimėlis stribas? O juk Lietuvoje gimusiems Konstitucija garantuoja LR Pilietybę visam laikui, nepriklausomai nuo APLINKYBIŲ.57. Suldu -> klausimas
(2018-10-29 05:58:21)
(84.15.184.139) Parašė:

Tai daugiau nukreipta i imigrantus (senosios europos pavyzdziu). Svarbiausia isjudinti ta klausima, o akmuo pats seime nuriedes nuo kalno. Kitas dalykas, bus sunkiau su visuomenes inicijuojamais viesaisiais forumais - referendumais. Tai tik tai, ka pavyko sugalvoti perskaicius jusu klausima.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras