2020 m. vasario 25 d.

 

Arūnas Gelūnas: "Ten tikrai iššvaistyti pinigai" (audio)

Paskelbta: 2011-03-30 06:07 Autorius: ekspertai.eu
A. GelūnasLietuvos Kultūros kongreso taryba vakar susitiko Kultūros ministru Arūnu Gelūnu ir aptarė daugelį visą pluoštą aktualių klausimų. Ministras pripažino, kad daugeliu atveju jo ir Kultūros kongreso nuomonės sutampa, todėl abipusiai naudingas dialogas ir glaudus bendradarbiavimas bus plėtojamas ir ateityje.

Tuo pačiu ministras pats užsiminė apie skandalų, vagysčių ir išeikvojimo problemas kultūros sferoje. "Aš atvirai pasakysiu, turbūt tikrai kai kuriose vietose to būta, kai kur tikrai yra visiškai ciniškai piktnaudžiauta tuo. Tą išspręsti yra nepaprastai sunku, įrodyti yra labai sunku", - atvirai teigė A.Gelūnas. Filmą "Žalgiris - Geležies diena" ministras paminėjo kaip puikų pavyzdį Kultūros ministerijos susirašinėjimo su kūrėjais, kuris "primena kaip kurčio su aklu dialogą".

"Aš galvoju, kad ten tikrai iššvaistyti pinigai - pusę milijono, bet kaip įrodyti, pagauti ir kaip tą rimčiau eskaluoti ir išspręsti?... Mes bandom tą daryti, bet sekasi labai blogai, štai toks konstatavimas...", - neslėpė nusivylimo A. Gelūnas. Tačiau ministro ir Generalinės prokuratūros nuomonės šiuo klausimu kardinaliai išsiskyrė. Primename, kad Generalinės prokuratūros rezonansinių bylų prokurorė Sigutė Malinauskienė, dar praeitų metų rudenį Vyriausybės antikorupcinės grupės posėdyje aiškino visiškai priešingai, teigdama, kad su Tūkstantmečio programos projektu "Žalgiris - Geležies diena" viskas tvarkoje.

Prokurorė stebėjosi ir jos nuomone visiškai nepagrįstomis Valstybės kontrolės neigiamomis išvadomis dėl šio projekto. "Buvo priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi praktiškai yra nustatyta, kad lėšos skirtos ir panaudotos, nei pasisavintos, nei iššvaistytos. Ir nenustatyta kad būtų kažkokių tai pareigūnų tarnybinių nusižengimų", - taip tąkart pakomentavo Generalinės prokuratūros sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo S. Malinauskienė.

Tačiau visiškai prarasti vilties nereikėtų, net ir tada, kai prokuratūros pareigūnai ranka rankon dirba su nusikaltėliais. Išeiti visada galima rasti ir pavogti pinigai šiuo konkrečiu atveju tikrai turės sugrįžti į valstybės biudžetą. Šiuo klausimu EKSPERTAI.EU pradėjo konsultacijas su Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovu Žimantu Pacevičiumi bei nepriklausomais teisininkais. Todėl neabejotinai artimiausiu metu ledai dėl šios šlykščios aferos, kurios vienas iš dalyvių yra ir Generalinė prokuratūra, pajudės.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras