2020 m. gegužės 31 d.

 

Ar Lietuvos prezidentais skelbsime Sniečkų, Griškevičių ir Songailą?

10
Paskelbta: 2017-09-04 08:58 Autorius: Rolandas Paksas | paksas.lt
A. Sniečkus (su kepure).
A. Sniečkus (su kepure).

Kai vietoj rimtos valstybės politikos visuomenei nuolat pateikiami viešieji ryšiai, o pastaruoju metu - ir atvira propaganda, laukti, kad socialinė atskirtis sumažėtų, net ir viename atskirai paimtame Lietuvos regione, nekalbant apie visą šalį, yra beviltiška.

Ji kaip tik gali tik padidėti. Nes vienas kitas turtingesnis verslininkas ir šiaip šalies pilietis gali ne tik verslą po tokios propagandos perkelti, bet ir pats su šeima persikelti į kurią kitą šalį.

Toliau nuo pafrontės valstybės, kokia Lietuvą įvardijo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Dėl viso pikto, kaip sakoma. Frontą ir karą kai kurių tėvai dar prisimena. Labiau apsiskaitę ir jaunesni apie tuos dalykus žino iš Ukrainos.

Po tokios valstybinės propagandos Lietuvoje gali likti tik tie, kurie neturės už ką išvažiuoti.

Ir emigrantai po tokios propagandos neparvažiuos. Kad ir kaip prezidentė Dalia Grybauskaitė ar kiti juos akcijomis kviestų. Taigi čia ta pati pafrontės valstybė, prisimenant ministrą.

Kita vertus, kažin ar tuos emigrantus žodžiais dar galima įtikinti, kad, nepaisant menamos fronto linijos, niekur geriau, anot prezidentės ar jai patarusių taip sakyti, nesurasi.

Ypač kai tie emigrantai šiandien turi galimybę palyginti angliškus ar vokiškus atlyginimus su Lietuvoje mokamais. Maisto produktų kainos kokiame Vilniuje ir Londone taip pat su kalbamuoju gerumu gerokai disonuoja. Kai kam gal ir labai pikta, kad tai palyginti geba ne tik emigracijoje gyvenantys, bet ir Lietuvoje, bet čia jau mūsų gal kai kuriais atvejais ir be reikalo keikiamos švietimo sistemos privalumai atsiskleidžia.

Faktus ir informaciją, galimas grėsmes ir problemas politikas privalo mokėti sisteminti, analizuoti, tinkamai įvertinti ir siūlyti geriausius sprendimus jas neutralizuoti bei įveikti.

Nepradėsime aiškintis, kiek tokių šiandien Lietuvoje yra. Tiesiog pabandykime pažvelgti kitu aspektu. Kada kai kurie dalykai yra pervertinami, kyla pavojus, kad visuomenė gali būti labiau išgąsdinama, negu sutelkiama.

Kas mus šiandien dar vienija? Kaip Tautą ir kaip valstybę? Baimė, grėsmė ar baimė dėl grėsmės? Galbūt kiti dalykai - istorija, kultūra, sportas, Seimo pirmininko pasiūlymai ar kokio Seimo nario siūloma diskusija dėl giros stiprumo, arba ministro užmojis prieš vaistus ir spiritiniu pagrindu gaminamus gėrimus?

Dėl vienijančio sporto priedermės prieš prasidedant Europos krepšinio čempionatui lyg ir nereikėtų ginčytis. Tai šventa. Tik, kaip ir visi šventi dalykai, dėl žemiškų nuopuolių, nuodėmių ir aplinkybių krepšinio rezultatai mums kartais atsisuka ne veidu į Švenčiausiąjį, bet kita kūno vieta. Tikėjimas krepšiniu, kaip ir tikėjimas Dievu, šiandienos Lietuvoje turi labiau paradinę, o ne dvasinę išraišką. Kuri vyraus - priklausys nuo galutinio rezultato.

Seniau, kai žmonės prarasdavo tikėjimą Bažnyčia, jie tikėdavo savo karaliumi. Kadangi karaliaus šiandien neturime, lyg ir turėtume tikėti valdžia, kuri mus valdo. Matyt, geriausiai būtų pasitikėti Seimo pirmininku, kuris siūlo V.Landsbergiui prezidento titulą. Nors Lietuvos Respublikos Konstitucijoje aiškiai parašyta, kad prezidentas yra renkamas visos tautos laisvuose ir lygiuose rinkimuose.

Šiuo atveju Seimo pirmininkas tik turėtų papildyti savo siūlymą, kad LR prezidentais reikėtų paskelbti ir Antaną Sniečkų, Petrą Griškevičių bei Ringaudą Songailą, kurie įvairiose enciklopedijose nurodomi kaip faktiniai Lietuvos vadovai. Istorinė teisybė ir šiuo atveju būtų atkurta, nepaisant istorinio laikmečio peripetijų.

Atmetus ironiją, tai šiek tiek panašu į keistus politinius žaidimus. Kaip ir kai kurie Valstybės gynimo tarybos sprendimai. Pavyzdžiui, siųsti geriausiai parengto ir pasirengusio Lietuvos kariuomenės dalinio „Aitvaras“ vyrus kovoti su terorizmu Sirijoje, Libane ar bet kurioje kitoje pasaulio dalyje.

Kai lygiagrečiai kalbama apie pavojus dėl galimų provokacijų prieš Lietuvą pratybų „Vakarai“ metu, sprendimas išsiųsti savo geriausiai parengtus karius iš šalies, sutikite, atrodo gana keistokai.

Negi kova su terorizmu ar noras pasirodyti prieš JAV partnerius mūsų valdantiesiems yra gerokai svarbiau negu Lietuvos valstybės galima gynyba (patys apie pavojų nuolat kalba) būtent jos profesionaliausių karių pasipriešinimo galimybėmis?

Nerimas svarbus ne tik ir ne tiek dėl pratybų. Kiek jų jau buvo ir kiek dar bus... Nerimas dėl valstybės, dėl jos krypties ir kelio vis labiau neduoda ramybės apie Lietuvą kaip valstybę dar galvojantiems žmonėms.

Naikindami savo valstybę ir paversdami ją sunykusia teritorija, mes sukuriame prielaidas užimti ją be kovos kitiems, kuriems jos gal pernelyg net ir nereikia, bet kurie negali nepasinaudoti lengva proga su mažiausiais nuostoliais pasiimti tam tikrą Žemės rutulio dalį.

Kai mes nekuriame valstybės, bet vis ieškome, kur, kada ir kaip prie kažko „prisitrinti“, mes stiprėjame kaip ištikimi vasalai, bet silpnėjame kaip laisva ir nepriklausoma valstybė. Taip mes prarandame Lietuvą. Ir baisiausia, kad daugelis to nesupranta, apsimeta nesuprantantys ar nenori suprasti.

Dar baisiau, kad kita dalis, suprasdama, jog Lietuva prarandama tyčia ir iš savanaudiškų paskatų, nebenori tam priešintis. Vieni susitaiko, kiti renkasi emigraciją. Nes laisvos Lietuvos ir laisvės Lietuvoje siekį nuolat žudė ketvirtis atkurtos neva laisvos Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio metų. Skaudu tai pripažinti, bet tai reikia šiandien įvardinti. Nes rytoj jau gali būti per vėlu. Net ir išlaikyti valstybę, jau nekalbant apie jos kūrimą.

Mūsų kaimynai lenkai tą savarankišką valstybę yra pasirengę išlaikyti ir, manau, dėl savo sprendimų tvirtumo jie turi pakankamai daug šansų tai padaryti. Nepaisant prasidėjusių ES grasinimų sankcijomis dėl nekeičiamų Lenkijos Respublikos sprendimų dėl teismų sistemos pertvarkos.

Europos Sąjungai niekuomet nepatiks bet koks valstybių savarankiškumas, ne tik dėl teismų. Gebėjimas ir ryžtas pasipriešinti ir įveikti centralizuotos ES diktatą rodo valstybės ir jos politikų stuburą.

Klausimas, ar mūsų valstybės vadovai pastaraisiais metais dar turėjo stuburą, pradedant Ignalinos atominės elektrinės uždarymu ir baigiant euro Lietuvoje įvedimu, matyt, būtų labiau retorinis. Gaila, kad Lietuvos žmonės valstybingumo klausimais yra gerokai tvirtesni negu kai kurie jos vadovai. Apmaudu, kad kol kas ne nuo žmonių priklauso esminiai sprendimai valstybėje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. AMB buvo stambus
(2017-09-08 00:29:09)
(158.255.179.238) Parašė:

gaila, kad numirė. o jo darbų pasekėjas landsbergis: mažas, smulkus, susisukęs: visai netinka raudonųjų cenzūraastų akcijoms. todėl jis taip nemėgstamas moterų (kurios valdo lietuvius vyrus)9. V. Ladas- tęsinys
(2017-09-06 19:25:39)
(188.69.208.202) Parašė:

skrisdavome į šalis, minia nuplūsdavo, kad susitiktų dar su viena grupe. Greitai vėl sukibdavome rankomis, kad sulaikytume nepabaigiamą srautą, vėl mus išsvaidydavo. Taip truko gal dvi ar tris valandas. Atrodė, kad per mus perėjo visas Vilnius. O tai buvo žmonės iš kairės Vilniaus pusės, ėję Žaliuoju tiltu. Tokios žmonių galybės aš daugiau nesu niekur matęs. Bent jau manęs tiek žmonių nesvaidė, kaip skiedrelę. Na, aš neturėjau galimybės matyti Sąjūdžio mitingų, gal irgi buvo panašiai. Ir tada stebėjausi, ir dabar stebiuosi, kad niekieno neverčiami, po darbo dienos, žmonės masiškai griuvo atsisveikinti su šalies faktiniu vadu Antanu Sniečkumi. Pagalvojau, kad vilniečiai labai jau fanatiškai atsidavę tarybinei tėvynei, ir Tarybų valdžia čia stipri, kaip niekur. Beje, kai buvo "muravjovkėje" pašarvotas P. Griškevičius, irgi buvau Vilniuje. Tai perėjau su kitais per salę. Griūties nebuvo. Skambėjo žemaičių šnekta, aplink rūmus daug priparkuotų autobusų, matėsi, kad dalyviai suvežtiniai, viskas organizuota. Na, vilniečiai gal vakare irgi plūdo....Manau, dabar į panašią priemonę tiek žmonių nesuplūs.8. V. Ladas
(2017-09-06 18:57:45)
(188.69.208.202) Parašė:

Įsiminė A. Sniečkus. Negyvas. Tarnavau milicijoje. Buvau pasiųstas į kursus Vilniuje, Valakampiuose, Maudyklos 5. Ištaikęs laiko, nuvykau į VU Teisės fakulteto biblioteką. Ten dvi bibliotekininkės ne mane aptarnavo, o šnibždėjosi, skambinėjo telefonais. Supratau: kažkas mirė. Pykau, nes laiko neturėjau. O grįžus į kursų vietą, paskelbtame susirinkime lietuvis papulkininkis, mokyklos viršininkas paskelbė:umer balšoj čeloviek. Skelbė rusiškai, nes kokie penki iš šimto kitaip nemokėjo. Gal kitą dieną vėl surinko, paskelbė: Vilniaus milicija prašo pagalbos laidojimo vietoje Sporto rūmuose. Pakliuvau į sąrašą. Apie 10 vyrų grupėje buvau pastatytas dabart. Žvejų gatvėje tarp dabartinio Kanalizacijos "šedevro" ir Karaliaus Mindaugo tilto, kurio dar nebuvo. Žvejų gatvė toliau ėjo pro Sporto rūmus. Jie buvo apgulti žmonių, ten tvarkėsi dar viena mūsų grupė. Nuo Žaliojo tilto link Sporto rūmų (buvo apie 19 val.) plaukė būriai žmonių. Mūsų pareiga buvo juos pristabdyti, paprašyti palaukti, nes šarvojimo vietoje didelė grūstis. Susikibę rankomis laikėme susidariusią minią, kuri vis didėjo. Kai prisirinkdavo kritinė masė, žmonės savo mase mus spustelėdavo, mes7. Senis Šaltis
(2017-09-04 23:16:21)
(88.222.97.16) Parašė:

"...ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje,..." -- abejoju, kad nuo valstybės atkūrimo, nepriklausomoje Lietuvoje ans gyveno tris metus cha! Vadinasi jis negyveno LR trejus metus, nes gyveno LTSR išeitų.6. Dzukas > 4. Tik mąstantiems
(2017-09-04 20:33:02)
(93.100.87.209) Parašė:

Konstitucija turi galia tik Valstybese. Kai nera valstybes, kokia gali buti kalba apie Konstitucija? Eilini karta parodoma, kad Lietuva nera Valstybe. Cia imanoma viskas, priklausomai nuo nuotaikos.5. Vai, vai
(2017-09-04 20:28:00)
(158.255.179.238) Parašė:

negražu negražiai apie komunistus. juk jie nusipelnė gyventi geriau. partškolas baigė, kaip ir Grybauskaitė. per korupciją - veždami dešras ir lašinius į maskvą - sau gražius namus statėsi, statosi ir statys. (jei kas gražesnius pasistatys- tuos išbuožins antstoliai).4. Tik mąstantiems
(2017-09-04 20:25:24)
(158.255.179.238) Parašė:

LR Konstitucijos 78 straipsnis: Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu. Respublikos Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu. Tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės. Pasakyta aiškiai – Respublikos Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai… Ir nei Konstitucija, nei Konstitucinė Dvasia nenumato, kad LR prezidentą atbuline data gali paskirti Seimo pirmininko teigimu Seimas. Taškas. P.s. Baikite kažkieno užmačiomis dar kartą bandyti laužyti paties V.Landsbergio sukurtą LR Konstituciją3. žopa
(2017-09-04 16:04:49)
(82.135.226.79) Parašė:

Ponas Paksai,galėtumėte kas mėnesį skelbti maisto kainas Vokietijoje,Anglijoje ir Lietuvoje tuo jūs tikrai padėtumėte Lietuvai ir pačiam sau,o pliurpimas apie valstybingumą yra tuščias reikalas.Linkiu sėkmės šiuo klausimu ir pasisekimo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras