2020 m. liepos 7 d.

 

Apžvelgtos taikdariškos Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse operacijose perspektyvos ir pasiekimai

2
Paskelbta: 2019-09-23 07:02 Autorius: ekspertai.euMinint Lietuvos aktyvaus dalyvavimo tarptautinėse operacijose 25-erių metų sukaktį rugsėjo 20 d. LR Seime buvo surengta konferencija „Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose: pasiekimai ir perspektyvos“. Renginyje aptarta Lietuvos kariuomenės dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir misijose svarba, diskutuota apie artimiausius iššūkius vis labiau agresyvėjant Rusijai ir kintant saugumo situacijai bei didėjant dėmesiui į kolektyvinės gynybos užduotis.

„Ketvirtį amžiaus aktyviai prisidėjome prie taikos ir stabilumo užtikrinimo pasaulyje ir ketiname šią garbingą misiją tęsti ateityje, nes iššūkių nemažėja, įtampa neslūgsta, ir vis atsiranda naujų konfliktų židinių skirtinguose regionuose“, - susirinkusiems pasakė konferencijos dalyviams pristatęs Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.Ministras R. Karoblis pabrėžė, kad niekas pavieniui su šiuolaikiniais saugumo iššūkiais nesusidoros, todėl turime tęsti tai, ką pradėjome prieš 25-erius metus – turėsime keistis ir tobulėti bei ieškoti visiems priimtinų formatų ir sprendimų.

Konferencijoje Seimo nariai, buvę ir esami krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrai, kariuomenės vadai, politologai aptarė Lietuvos indėlį stiprinant tarptautinį saugumą.

Buvo prisiminta, kaip praėjus vos metams po tarybinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos, mes padėjome rūpintis kaip prisidėti prie tarptautinio saugumo stiprinimo.

„Dalyvaudami tarptautinėse operacijose kartu su sąjungininkais įnešame tiesioginį indėlį į mūsų pačių saugumą ir gynybą“, - konferencijoje pasakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys.Konferencijoje taip pat diskutuota, ar tarptautinės operacijos išliks saugumo stiprinimo įrankiu ir koks vaidmuo Lietuvos gynybos politikoje joms turėtų būti skiriamas ateityje.

Pastaraisiais metais Lietuva vis labiau įsitraukia į tarptautines operacijas, mokymo ir patariamąsias misijas Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. Šiais metais indėlį teikėme jau į 11 tarptautinių operacijų Afganistane, Irake, Kosove, Ukrainoje, Malyje, Turkijoje, Centrinės Afrikos Respublikoje, Viduržemio jūroje ir Indijos vandenyne. Šiuo metu apie 150 Lietuvos karių dalyvauja 10-yje tarptautinių operacijų.

Lietuvos kariai taip pat vis aktyviau dalyvauja jūrų operacijose, prisideda prie pasaulio bendruomenės pastangų stabdyti nelegalią migraciją Viduržemio jūroje, tarptautinės bendruomenės kovos su piratavimu Indijos vandenyne.

Vaizdo medžiaga apie Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose 1994-2019 metais:

Keli susiję:

Žaliųjų valstiečių Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio šou 

Agresyvėjančiai Rusijai nusiųstas stiprus signalas: Lietuva skolinsis 30 milijonų gynybai ir didins indėlį „Įgimtame ryžte“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Vadakste
(2019-09-23 22:34:45)
(78.62.55.176) Parašė:

Aha, kur Nato eis kariaut , tai ir lietuviai truks tuo paciu natininku ismintu taku. Zmogus gime gyventi , o ne del kazkieno sukeltu karu mirti. Zmonijai reikalinga taika , nes karai zmonijai yra blogis. Suauge zmones jei saves negailit , tai pagailekit gimusiu , auganciu vaikuciu.Gana kariaut , nes jau per 21 a. pasaulinius karus zuve matyt arti milijono gimusiu ir auganciu vaikuciu. Tetemdykit vaikams saules tirstais, juodais dumais.Stop visam blogiui , kuris vyksta siuo metu pasaulyje. Saules ir Donbaso vaikams.1. U-2
(2019-09-23 16:28:52)
(89.116.124.39) Parašė:

Stipru. Ypac turint galvoje, kad taikdariškas Karoblio dalyvavimas tarptautinėse operacijose buvo uz pasiskolintus pinigus kuriuos grazins ne Karoblis o Lietuvos zmones. Nabejotina ir tai, kad Karoblio "perspektyvos ir pasiekimai" pasiskolinus dar 30 milijonu tik pageres. Pav. Seimo koridoriuose butu galima pastatyti šviesoforus, skirtus seksualinėms mažumoms.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras