2019 m. spalio 18 d.

 

Aptarta Europos ekonominė ir finansinė padėtis, įvertinta pažanga stiprinant ekonominę ir pinigų sąjungą

2
Paskelbta: 2019-06-23 10:14 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt
Prezidentė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvavo euro zonos valstybių viršūnių susitikime.

Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Europos centrinio banko pirmininkas Mario Draghi, aptarta Europos ekonominė ir finansinė padėtis, įvertinta pažanga stiprinant ekonominę ir pinigų sąjungą.

Euro grupės pirmininkas Mario Centeno pristatė ES finansų ministrų pasiektą susitarimą dėl svarbiausių naujo euro zonos biudžetinio instrumento elementų.

„Tai finansinis instrumentas, kuris suteiks papildomų galimybių euro zonos valstybėms finansuoti struktūrines reformas ir su tuo susijusias investicijas. Lėšos šalims narėms bus skiriamos dotacijos forma, numatomas privalomas šalių narių kofinansavimas“, - skelbiama LR Prezidentūros pranešime visuomenei.

Informuojama, kad „Lietuvai svarbu, kad naujasis instrumentas leistų juo pasinaudoti visoms struktūrines reformas vykdančioms euro zonos narėms“.

Pranešama, kad „kartu skiriamo finansavimo apimtis atspindėtų šalių išsivystymo lygį ir prisidėtų prie visos euro zonos konvergencijos“.

ES šalių lyderiai sutarė, kad tolesnės diskusijos dėl šio finansinio instrumento išmokų paskirstymo tarp šalių ir įmokų apimties bus tęsiamos kartu su derybomis dėl 2021–2027 m. ES biudžeto.

Šaltinis: prezidentas.lt

Susiję:

Klaidingai galvojantiems, kad įvedus eurą viskas pabrango, reikėtų kreiptis į psichologus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Rotchild's dinasty rulers
(2019-06-24 13:53:08)
(83.188.96.98) Parašė:

greit pinigų neliks, ir visi marsch į naują pasaulio Tvarką!1. Vytas
(2019-06-23 10:51:27)
(46.249.171.56) Parašė:

Kas iš tokių susitikimų, jei Lietuvos ūkininkai ir toliau diskriminuojami gaudami daug mažesnes išmokas, nei pagrindinių, didžiųjų ES valstybių ūkininkai. Ir tai vadinama sąžininga konkurencija. Dar ryškesnis tokios "sąžiningos" konkurencijos pavyzdys - JAV. Amerika ne tik suvilioja geriausius specialistus iš viso pasaulio, teisingiau juos superka, bet ir imasi visų galimų , įskaitant ir karines, priemonių prieš bet kurią pasaulio valstybę. Žinoma,jei tik gali. Ryškus to pavyzdys - JAV/ES santykiai. Amerika bando įpiršti Europai dvigubai brangesnes savo dujas, nei ES perka iš Rusijos. Kad ES ekonomiką padarytų nekonkurecinga JAV. Puola sankcijomis (mano manymu - absoliučiai neteisėtomis tarptautinės teisės požiūriu, prieštaraujančiomis laisvos prekybos principams)tas valstybes ir firmas, kurios nenori joms paklusti. Naikina valstybes,norinčias gyventi savistoviai ir bent kiek tampančiomis nepriklausomomis nuo JAV ir jų korporacijų. Ir visa tai vadina DEMOKRATIJOS PLĖTRA.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras