2019 m. rugpjūčio 24 d.

 

Antradienio pasakėčia. Kaip tapti leitenantu per 30 minučių

4
Paskelbta: 2019-05-21 10:25 Autorius: ekspertai.eu

Miesto centre įsikūrusiame kariuomenės miestelyje veikė ir Akademijos ekspozicija. Jos kariai, kariūnai ir dėstytojai originaliai kvietė visus dalyvauti renginyje „Lauko akademija „Tapk leitenantu per 30 min.“, kuriame buvo įdomiai supažindinama su studijomis vienintelėje Lietuvoje aukštojoje universitetinėje mokykloje, rengiančioje karininkus.
 
Kiekvienas, norintis tapti šalies ginkluotųjų pajėgų dalinio vadu, įgyti universitetinį ir karinį išsilavinimą, buvo raginamas įveikti žaidybines kliūtis ir taip „baigti studijas bei gauti leitenanto laipsnį“. Vieni, kaip tikri kariai, darė atsispaudimus, kiti – ėjo užrištomis akimis, mokėsi maskuotis specialiais dažais, matavosi kario kuprinę, šalmą ir atliko daug nelengvų užduočių. Jas atlikusiems kaip tikroje ceremonijoje kardu buvo paliečiamas petys ir suteikiamas „pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis“. Visiems buvo įdomu, nes laukė intriguojantys pokalbiai, išradingi užsiėmimai ir šaunios dovanos, o svarbiausia – karininko „laipsnis“.
 
Karo akademijos atstovai lankytojams siūlė susipažinti su naujausia informacija – stojimo ir mokymosi sąlygomis, karjeros galimybėmis, ragino jaunuolius nepabūgti ir rinktis karininko gyvenimo kelią.
 
Šventėje koncertavo Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“, auklėtiniai dalyvavo eisenoje ir renginyje prie paminklo Lietuvos partizanams pagerbti.
 
Miesto centre esančiame parke savo karo techniką ir įrangą visuomenei pristatė visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, ginkluotę demonstravo Lietuvos ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai, vyko įvairios rungtys ir estafetės, buvo pristatyti visi tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdai.
 
Tauragėje vykusioje šventėje taip pat dalyvavo įvairios su Lietuvos kariuomene glaudžiai bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos, vyko Lietuvos kariuomenės ir visuomeninių meno kolektyvų koncertai. Lankytojams buvo pristatytos istorinės ekspozicijos – nuo XIV a. kario iki Nepriklausomybės kovų ir partizanų laikotarpio ginkluotė ir ekipuotė. Renginio kulminacija tapo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Žvalgybos kuopos karių surengta parodomoji karinė operacija – objekto šturmas. Jo metu virš renginio vietos ypač žemai kabant sraigtasparniui žvalgai demonstravo kovos veiksmus sausumoje ir iš oro.
 
Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, gegužės 19-ąją buvo pagerbiami partizanai ir prisimenami jų žygdarbiai. Karo akademijos kariai ir istorikai tradiciškai dalyvavo pėsčiųjų žygyje Jurbarko rajone, kuris šiemet buvo skirtas partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto 110-osioms gimimo metinėms minėti. Visi dalyviai susirinko prie jo paskutinio bunkerio, vadinamosios „prezidentinės“ vadavietės Šimkaičiuose. Čia kariūnai iššovė pagarbos ir atminimo salves, visų susirinkusiųjų vardu prie paminklo padėjo gėlių.
 
Vilniuje, aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, vykusios ceremonijos metu kariūnai taip pat padėjo gėlių prie partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo.
 
Tradicija švęsti Kariuomenės ir visuomenės dieną gimė tarpukario Lietuvoje. Pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 m. ir paskui kasmet buvo rengiama iki 1938 m. Nepriklausomoje Lietuvoje ji vėl imta švęsti 1993 m., vėliau buvo pavadinta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena.

Šaltinis: lka.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. EK, NIEKIS, BET KAIP IŠ VAIKŲ DAKTARĖS TAPTI
(2019-05-21 19:40:46)
(82.135.0.87) Parašė:

KARIUOMENĖS MINISTRE? ČIA JUMS, BL, NE VARŠKĖČIAI, O RASOS PLASTMASINĖ cenzūraLĖ ATLAIKĖ :) PAGARBA ORTOPEDAMS :)3. U-2>2. Anfisa
(2019-05-21 12:33:05)
(89.116.124.39) Parašė:

Nuosirdziausia uzuojauta netekus perspektyvaus gaidzio. Vienok, Jus pati kalta. Tikri gyvunu myletojai zino, jog tokie raioaktyvus straipsniai trumpam gal ir gali teigiamai paveikti Kasciuno ir Uzubalio erekcija bet normalio orientacijos gaidziui tai yra mirtini nuodai.2. Anfisa
(2019-05-21 11:21:06)
(88.118.163.49) Parašė:

1-m. Kai vistidei perskaiciau straipsni ir tamstos komentara, gaidys krito - muset, is pavydo. Taip ir ismeciau i siuksliu deze - paprastu eiliniu... ((( Negi laidosi? Eilinis...1. U-2
(2019-05-21 10:48:20)
(89.116.124.39) Parašė:

Puiku bet ne iki galo. Visi "Lauko akademijoje" per 30 min. tape leitenantais, turetu eiti iki galo. T.y. atlaikyti dar pusvalandy ir gauti vyresniojo karininko "karoblio" laipsny ir nuozmiu kovu su Rusija veterano pazymejima ir renta.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras