2020 m. gegužės 29 d.

 

A. Navalnui už pasipriešinimą areštui skirtas septynių dienų kalinimas

Paskelbta: 2014-02-26 10:16 Autorius: Naujienų redaktorius
Rusijos opozicijos ir kovos su korupcija aktyvistas Aleksejus Navalnas
Rusijos opozicijos ir kovos su korupcija aktyvistas Aleksejus Navalnas

Opozicijos ir kovos su korupcija aktyvistas Aleksejus Navalnas nelaisvėje praleis septynias dienas už pasipriešinimą areštui per nesankcionuotą demonstraciją Maskvos centre, remdamasi teismo sprendimu skelbia „RIA Novosti“.

A. Navalnas dalyvavo nesankcionuotame proteste tuomet, kai septyni opozicijos aktyvistai buvo nuteisti už riaušes ir smurtą prieš valdžią per 2012 metų gegužę Bolotnajos aikštėje vykusį protestą. Aktyvistams buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo pustrečių iki ketverių metų.

Remiantis policijos duomenimis, A. Navalnas buvo tarp 420 protestuotojų, sulaikytų netrukus po teismo verdikto paskelbimo. Jam grėsė iki tūkstančio rublių (30 JAV dolerių) bauda arba 15 dienų už grotų.

Kremliaus kritikas kaltinamas dalyvavimu nesankcionuotame proteste, chaoso inicijavimu ir pasipriešinimu areštui. Jis paneigė jam pateiktus įtarimus.

2012 metų gegužę Maskvos Bolotnajos aikštėje prezidento Vladimiro Putino inauguracijos išvakarėse per riaušes buvo sulaikyta apie 650 žmonių, 27 iš jų buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau dalis jų praėjusiais metais išėjo į laisvę prezidentui paskelbus amnestiją.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras