2020 m. gegužės 28 d.

 

Alytuje aktyvuotos Taikos meto užduočių pajėgos – kariai vykdė gyventojų evakuaciją

3
Paskelbta: 2019-10-16 15:48 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 17 d. dėl kilusio didelio gaisro Alytaus mieste aktyvuotos Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos. Kelios dešimtys karių padėjo evakuoti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro pacientus.

Trečiadienį Alytuje, pramonės rajone, kilus dideliam gaisrui, Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną pagalbos dėl nukentėjusių asmenų evakuacijos ir transportavimo. Nedelsdama Lietuvos kariuomenė aktyvavo Taikos meto užduočių budinčias pajėgas, esančias Alytaus mieste.

Atvykęs į į ekstremalios situacijos vietą, karių būriui vadovaujantis karininkas kapitonas Jonas Mažylis  evakuacijos veiksmus aptarė su Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro atstovais. Sudarius greitą evakavimo planą buvo pradėti evakuoti įstaigos pacientai. Dauguma evakuotųjų yra garbaus amžiaus žmonės, negalintys laisvai judėti.

Birutės ulonų bataliono kariai padėjo išeiti žmonėms, juos palydėdami iš pastato, išveždami vežimėliuose ar išnešdami neštuvais. Sulaipinus žmones į autobusus buvo paskirti kariai lydėti evakuotuosius kelionės metu. Iš viso Birutės ulonų bataliono kariai evakavo 42 žmones.

Taikos meto užduočių pajėgos aktyvuojamos siekiant organizuoti, koordinuoti žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus. Taip pat vadovauti ir juos vykdyti, teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Nelaime
(2019-10-17 00:26:55)
(107.77.161.34) Parašė:

Evakavot jau turbut milijona daugiau zmoniu is Lietuvos! Ateina eile evakuotis vag.izdavikams! Ne i rytus ne i vakarus izdavikams nera sansu! Jau netoli!2. jeronimas
(2019-10-16 21:26:19)
(109.78.59.174) Parašė:

pagarba kariams,kurie atliko pareiga Tevynei.Lietuvos kariu pareiga ginti,saugoti ir tvarkytis Lietuvoje.Tik tenka apgailestauti,kad Lietuvos kariai issiunciami uz tukstanciu kilometru ivedineti svetur tvarka,pagal pasaulio teroristu -amerikonu igeidzius.Lietuvos kariai turetu saugoti Tevyne Lietuva ir jos sienas.nekeliautu tuomet nei babajai su lietuviskais pasais,nei traktoriu vilkstines su pakrautais piperosais,nei aukstesnes klases biznismenai nepervezinetu krovinius misko keliukais.O kas liecia tuos gaisrus buvusius anksciau ir dabartini,tai manau tik tesinys lietuvisko nebaudziamumo.uznuodija verslininkai savo fekalijom upe,isdvesia tonos zuvu,ir jokios bausmes.baudziam tik zvejus,kuris ne viena ,o dvi meskeres imerke.Uzsidega kalnai pjuvenu,kurios sukrautos akivaizdziai pazeidziant taisykles.Savaite kovoja gaisrininkai likvidatoriai,o verslininkas aiskina,kad gaisro likvidavimu jiems ir privalu rupintis.ir toks verslininkas nebaudziamas net simboline bauda uz aplinkos tarsa,o moka senukas beveik simtametis,kuris sugebejo savo keliu aru soda susigrebti ,ir is nezinojimo tiesiog tas sugraibas uzdege.jam 100 euru bauda.Dabar,didziausia siuksline gamykla pabaltijyje,bet apsaugos priemoniu jokiu.Net kameru nera,kurios fiksuotu kas braunasi nakti i gamykla ir galbut padege?? Velgi,pas vienisa palaukes senuka gaisrininkai uzsuka laiks nuo laiko patikrinti priesgaisrini stovi,o apie va tokiu gamyklu tiesiog pamirsta???Kiek senai dege kitas padangu siukslynas???Gamtos ministras kalba apie 5 milijonu nuostolius gamtai??? Kokiuo budu tuos nuostolius gamtai padengsit "ponai" valdzios nieksai???1. trumpai
(2019-10-16 17:22:39)
(78.57.130.78) Parašė:

Nu nu karo metu kariams kaži bus laiko patiems evakuotis o kariai gyventojų evakuaciją vikdys nebent apkasu jiems kasti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras