2020 m. gegužės 28 d.

 

Abejingųjų pragaras

20
Paskelbta: 2012-07-09 12:16 Autorius: Šarūnas Navickis

Neringa Venckienė ir Co. pagaliau įsivardijo kaip aktyvi politinė jėga, dalyvausianti rinkimuose. Nieko netikėto tame ir nebuvo.

Tiek apie visą šią istoriją apskritai, tiek apie N. Venckienę konkrečiai  jau rašyta iš visokiausių pozicijų – vieni atvirai drabstėsi purvais, kiti puolė garbstyti ir giedoti ditirambus, vieni tai darė objektyviau, kiti tik imituodami objektyvumą. Man belieka pačioje straipsnio pradžioje prisipažinti, kad nebuvau ir nesu abejingas šio vyksmo stebėtojas ir toks išliksiu ir rašydamas šį straipsnį. Taigi, nepretenduoju į nešališką poziciją. Tiesą sakant, netgi manau, kad tokiu metu būti nešališku ir reiškia nusišalinti nuo to, kas svarbu – o gal net ir svarbiausia iš visko, kas šiomis dienomis vyksta Lietuvos visuomeniniame ir politiniame gyvenime. Matyt, ne veltui Dantė – tas „Pragaro“ išmanytojas – rašė, kad karščiausios vietos pragare skirtos ne nusidėjėliams, o abejingiesiems.

Yra mažiausiai du šiandieninės Lietuvos gyvenimo – gal tiksliau laipsniško mirimo? – faktai, kurių vienas apsimestinai ignoruojamas, o kitas net neįvardijamas. Pirmasis – emigracija, jau kainavusi trečdalį tautos kūrybinių – gamybinių pajėgumų. Oficialiai vaizduojama, kad tai normalu. Tikroji esmė – gimtinėje išgyvenimo šansai pasidarė mažesni, nei būnant imigrantu (arba žmogumi iš paties žemiausio socialinio sluoksnio) svečioje šalyje. Net JAV pasilikę nelegalai atgal neskuba. Nes ten išgyvena, o čia – kažin... Antrasis faktas yra tai, kad Lietuvoje per visą istoriją nebūta jokių pilietinių bruzdėjimų – visos kovos visais laikais vyko tik su išorės priešais bei okupantais, pradedant kryžiuočiais ir baigiant bolševikais. Tačiau niekad iki šiol nebūta jokios pilietinės kovos „tarp savų“ (be kabučių neišeina).

Kaip tik tai ir bręsta dabar. Esame ant pilietinių neramumų slenksčio, kai įtampos šalies viduje yra pasiekusios tokį lygį, kai vien išgyventi – apie orumą ir savigarbą nė nekalbu – nepažeidžiant kokių nors draudimų ar įstatymu įtvirtintų normų daugeliui žmonių jau tapo nebeįmanoma. Emigracija yra pasyvi gelbėjosi forma ir tai trunka jau ne vienus metus. Tačiau dabar atsirado ir kitas protesto būdas – politinė kova. Štai tokiame moraliniame ir ekonominiame fone iškilo Garliavos fenomenas. Čia valdžiažmogių savivalė atsiskleidė tokia forma ir tokiu intensyvumu, kad net įpratę prieš ponus (valdžią) lenkti nugaras lietuviai nebeišlaikė ir – vadinkime daiktus tikraisiais vardais – sukilo. Taip, visas vadinamasis „patvorys“ yra dabartiniai Lietuvos sukilėliai ir tai reikia pripažinti. Pridurčiau – su pagarba jiems. Nei Vilniaus, nei Kauno inteligentai to nepadarė – tačiau dalis jų (pavadinčiau – padorieji) pagal išgales ir sąžiningumą rėmė sukilėlius ir tai, žinoma, yra svarbus žingsnis. Tačiau manau, kad esama skirtumo: remti išsakant nuomonę žiniasklaidoje ar mitinge, ar stovėti giedant Tautišką giesmę susikibus rankomis, kai prie tavęs artėja 240 ginkluotų smogikų.

Tačiau po spaudos konferencijos ELTA salėje (priminsiu – Seimas dar kartą parodė savo kietakaktiškumą ir šiuos žmones išvarė už durų) neformalus sukilimas baigėsi ir prasideda rinkiminė kova su visomis savo rašytomis ir nerašytomis taisyklėmis. Rašytosios daugmaž aiškios, jos išguldytos Rinkimų įstatyme ir už jų pažeidimą baudžiama adekvačiai arba ne – priklauso nuo to, kas prasižengia. Nerašytąsias galima apibendrinti vienu žinomu principu – „Kare ir meilėje visos priemonės geros“. Žinoma, jei būsi pagautas – ar bent jau įtikinamai apšmeižtas - naudojant tokias priemones, nieko gero nelauk. Todėl rašyti apie kokias nors dėmes (esamas ar tik galimas) violetinėje vėliavoje aš neketinu (žr. teksto pradžią).

Jei norime permainų, be kurių net ir valdžiažmogių Lietuvos nebeliks, nes nebebus ko valdyti, tenka rinktis vieną iš pusių ir daryti tai pakankamai aktyviai. Priešingu atveju liks tos abejingiesiems skirtos karščiausios vietos pragare.

Baigdamas pridursiu, kad jei kalbama apie visos Lietuvos gerovę, reikėtų perlipti per bet kokias ambicijas ir dėlioti kuo platesnę pažangiųjų jėgų koaliciją, išplečiant ją gerokai už „Drąsos kelio“ partinių ribų bei sustiprinant tomis partijomis, kurios turi ir aiškią kryptį, ir pakankamą struktūrą tų permainų įgyvendinimui. Neatmesčiau ir pavienių asmenų, galinčių ir galimai sutiksiančių prisidėti. Žinoma, tai daryti reikia dar iki rinkimų, neužmiegant ant šios dienos laurų ir nepamirštant, kas stovi kitoje barikadų pusėje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
20. Paulė
(2012-07-11 23:32:09)
(62.212.204.92) Parašė:

Po tokių str, net vitis nušvinta, gal gi pasiseks...,19. ZZZ
(2012-07-11 20:39:16)
(85.206.70.145) Parašė:

As tikiu, kad sveikas protas nugales. Asmeniskai as jau nuomones nebepakeisiu. As uz drasos partija. Tai, kad musu valstybeje jau visiskas liudesys ir demokratija "nekvepia", liudija paskutiniu metu ivykiai. Manau, pasiekeme "dugna", laikas atsispirti. Asmeniskai as nejauciu nei neapykantos nei pagiezos kitaip manantiems. Tik va, beda, kad tie kitaip manantys, labai daznai pasirodo esantys labai saliski.Aplamai perdaug melo (mums visiems zinoma ziniasklaida, TV, politologai, psichiatrai) tik dar labiau sustiprina mano isitikinima, kad Lietuva priejo liepto gala. Kazkodel tikiu, kad permainu metas atejo.18. Romas
(2012-07-10 23:10:05)
(78.58.86.124) Parašė:

Puikus eilinis Saruno straipsnis.Atrodo viskas aisku.Bet...reikalinga nepaprastai didele visokeriopa parama Venckienei.Jei parama nebus pakankama,liksime vel prie"suskilusios geldos"...17. TAUTOS BALSAS
(2012-07-10 12:48:59)
(217.77.26.26) Parašė:

PAGARBA ŠARŪNUI,GALĖTŲ PAPILDYTI "DRĄSOS KELIO "GRETAS16. VaidasVDS
(2012-07-10 11:06:04)
(78.62.33.48) Parašė:

"beje, Urantijos knygos dalis apie zydu klausima irgi yra perrasyta." Apie ką jūs čia. Gal galite pasidalinti, nes nieko panašaus dar nesu girdėjęs. O Urantijos Knygoje rašoma: "Negali būti tvirtos religinės ramybės Urantijoje tol, kol visos religinės grupės savanoriškai neatsisakys savųjų minčių apie dieviškąjį palankumą, išrinktąją tautą, ir religinį suverenumą. Tiktai kada Dievas Tėvas taps aukščiausiuoju, tada žmonės tikrai taps religiniais broliais ir žemėje gyvens religinės ramybės sąlygomis. " "Nėra tokio dalyko, kaip "išrinktoji tauta." Pačių Aukštųjų, politinės evoliucijos kontrolierių iš viršaus, valdymas yra toks valdymas, kuris yra numatytas puoselėti didžiausią gėrį didžiausiam visų žmonių skaičiui ir per didžiausią laiko tarpą." "Jėzus nuoširdžiai stengėsi savo pasekėjus vesti į dvasinę karalystę iš pradžių kaip mokytojas, vėliau kaip mokytojas-gydytojas, bet jiems tas netiko. Jis gerai žinojo, kad jo žemiškoji misija žydų tautos lūkesčių, siejamų su Mesiju, niekaip negalės patenkinti; senovės pranašai Mesiją buvo pavaizdavę tokį, koks jis niekada negalės būti. " "“Natanieli, tu teisingai nusprendei; aš nelaikau Raštų tuo, kuo juos laiko rabinai. Aš tikrai pasikalbėsiu su tavimi apie šituos dalykus, su sąlyga, kad tu apie tai nieko nepasakosi savo sielos broliams, kurie nevisi yra pasirengę tam, jog priimtų šitą mokymą. Mozės įstatymo žodžių ir Raštų mokymų iki Abraomo nebuvo. Tiktai pastaraisiais laikais Raštai iš tiesų buvo surinkti draugėn, kokius juos turime dabar. Nors juose yra tai, kas yra geriausia iš žydų tautos aukščiausių minčių ir troškimų, bet juose taip pat yra ir didelė dalis to, kas visiškai neišreiškia Tėvo danguje charakterio ir mokymų; dėl to iš tų geresniųjų mokymų aš turiu pasirinkti tas tiesas, kurios turi būti surinktos karalystės evangelijai. Šiuos raštus sukūrė žmonės, kai kurie iš jų buvo šventi žmonės, kiti gi nebuvo tokie šventi. Šitų knygų mokymai išreiškia tų laikų, kada jie atsirado, pažiūrį ir apsišvietimo laipsnį. Kaip tiesos atskleidimas, pastarieji yra patikimesni už ankstesniuosius. Raštai yra klaidingi ir juos visus sukūrė žmonės, bet nepadaryk klaidos, jie iš tiesų sudaro religinės išminties ir dvasinės tiesos geriausią rinkinį, kokį tik būtų galima šiuo metu surasti visame pasaulyje."15. Kostas
(2012-07-10 10:12:37)
(78.59.28.200) Parašė:

Pagarba Šarūnui. Tai tikrai įžvalgus ir tikras ŽMOGUS.14. Z
(2012-07-10 09:27:56)
(212.59.11.110) Parašė:

Labai šaunus straipsnis. Tikrai netaikysiu į tą karštą vietelę pragare...13. -0-0-
(2012-07-10 07:54:37)
(78.62.106.176) Parašė:

Aciu uz gera straipsni, sis zmogus dar kitu kampu viska izvelgia ir teisingai viska ivardija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras