2020 m. liepos 9 d.

 

13 etapų projektas užtikrins, kad bus itin modernizuotos Lietuvos kariuomenės logistinės operacijos

1
Paskelbta: 2019-10-04 15:32 Autorius: ekspertai.eu

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje vyksta bandomoji Krašto apsaugos sistemos (KAS) resursų valdymo informacinės sistemos (eRVIS) pirmosios dalies – „Apranga, ekipuotė ir elementų kodavimas“ – eksploatacija. ERVIS padės KAS personalui visuose lygmenyse efektyviau ir skaidriau valdyti resursus bei gerokai sumažins tam skiriamus žmogiškuosius resursus.

Tai yra pirmasis iš trylikos etapų, numatytų įgyvendinant šį projektą įgyvendinamo projekto, etapų, kuris apima aprangos ir ekipuotės turto valdymą. Diegiant šią sistemą, dalyvauja daugiau kaip 120 KAS ekspertų.

Išanalizavus aprangos ir ekipuotės planavimo ir išdavimo procesus, KAS buvo suformuota užduotis sukurti kompiuterinę programą, kuri būtų pritaikyta KAS poreikiams. Šią užduotį įgyvendino Lietuvos programuotojai.

Bandomojoje eksploatacijoje dalyvauja per 700 sistemos naudotojų iš visos Lietuvos kariuomenės bei Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos.

Įgyvendinant projektą, eRVIS veikia riboto naudojimo tinkle, todėl užtikrinamas sistemoje apdorojamų duomenų saugumas.

Šiuo metu pradėti likusio turto rūšių – ginklų ir jų priedėlių, šaudmenų, transporto priemonių ir jų įrangos ar atsarginių dalių, kuro, maisto produktų, vaistų ir infrastruktūros automatizavimo procesai. Šių programos dalių įdiegimas numatytas kitais metais. Diegiant šiuos procesus prioritetas yra teikiamas logistikos specialistams reikalingoms funkcijoms.

Pasibaigus pirmosios eRVIS dalies „Apranga, ekipuotė ir elementų kodavimas“ bandomajai eksploatacijai, aprangos ir ekipuotės turto valdymas bus atliekamas tik eRVIS.

Įgyvendinus šį projektą, bus itin modernizuotos kariuomenės logistinės operacijos, automatizuotai perduodami duomenys apskaitos operacijoms, sumažės laiko sąnaudos tokių operacijų dokumentų rengimui ir duomenų suvedimui.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Vytas
(2019-10-04 21:50:45)
(46.249.171.56) Parašė:

Turint žinių, kaip dirba Lietuvoje "e.sveikata" sistema tenka tik palinkėti kariškiams, kad jų neištiktų toks pat likimas, kaip medicinos sritį.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras