2020 m. liepos 7 d.

 

„NATO diena regione – ateik, pamatyk, sužinok!“

2
Paskelbta: 2019-10-04 15:08 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 3 d. minint NATO Aljanso 70-metį ir Lietuvos narystės jame 15-ąsias metines Krašto apsaugos ministerija ir Vilniuje veikiantis NATO pajėgų integravimo vienetas pakvietė į susitikimą su NATO kariais Rokiškio gyventojus – „NATO diena regione – ateik, pamatyk, sužinok!“.

„Bendravimas su Lietuvos žmonėmis, bendrų tikslų siekimas yra vienas svarbiausių NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje prioritetų. Mums, kurie rūpinasi NATO pajėgų perdislokavimu, žmonių ir vietovės pažinimas yra kritiškai svarbus. Per ketverius savo veiklos metus jau esame aplankę beveik pusę Lietuvos savivaldybių, pristatę jiems savo veiklą,“ – sako šiam NATO vienetui Lietuvoje nuo jo įkūrimo 2015 metais vadovaujantis Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Siogordas Larsenas (Jakob Søgård Larsen).

Su rokiškiečiais, savivaldos atstovais susitiko ir jiems savo veiklą pristatė NATO pajėgų integravimo vieneto ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai, JAV Civilių ir karių bendradarbiavimo komandos atstovai, Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Taip pat renginio metu prie Obelių muziejaus buvo atidengtas paminklas, skirtas Lietuvos narystės Aljanse 15-ųjų metinių progai. Paminklas pastatytas bendruomenės pastangomis.

Projekto „NATO diena regione“ renginių metu NATO sąjungininkų ir Lietuvos kariai plačiau pristato gyventojams NATO organizaciją, jos veiklą įvairiuose Lietuvos regionuose. Pirmasis renginys jau vyko šių metų gegužės 30 d. Varėnoje ir Merkinėje. Iki metų pabaigos NATO kariai planuoja dar aplankyti Anykščius, Biržus ir Kėdainius. Penkių miestų savivaldybės buvo atrinktos iš atsiliepusiųjų į Krašto apsaugos ministerijos kvietimą organizuoti NATO renginį regione Aljanso 70-mečio ir Lietuvos narystės jame 15-ųjų metinių proga.

„NATO dienose“ skirtingų regionų gyventojai galės ne tik susitikti su kariais, išgirsti paskaitas apie stipriausią pasaulyje karinį aljansą bei dalyvauti diskusijose, bet ir susipažinti bei apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ir NATO priešakinių pajėgų bataliono karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę ir karinę techniką.

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje veikia nuo 2015 m. rugsėjo. Vieneto misija – užtikrinti operatyvų ir efektyvų NATO ypač greito reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje. Veikdamas Lietuvoje NATO pajėgų integravimo vienetas remia ir sąjungininkų pajėgų pratybas bei kitas saugumo užtikrinimo priemones, prisideda prie Lietuvos gynybos planavimo, identifikuoja infrastruktūros objektus, būtinus greitam sąjungininkų pajėgų dislokavimui Lietuvoje. NATO pajėgų integravimo vieneto personalo struktūrą taikos metu sudaro 40 karių iš tarptautinio ir Lietuvos kariuomenės personalo. Šiuo metu štabe dirba atstovai iš 14 NATO valstybių. Sprendimą įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetus iš viso aštuoniuose valstybėse – Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje – NATO šalių ir vyriausybių vadovai priėmė Velso viršūnių susitikime 2014 m. rugsėjo mėn.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Paminklas
(2019-10-04 22:14:30)
(86.100.239.138) Parašė:

Šitas paminklas nu tiesiog kaip koks antkapis. Kam dvi datos? Tai NATO jau atia, mirė? Turėjo būti viena tų datų. Kažkoks absurdas...1. U-2
(2019-10-04 20:34:04)
(89.116.124.39) Parašė:

„NATO diena regione – ateik, pamatyk, sužinok!“ Cia apie ka? Danus, portugalus, lenkus(apie vokiecius su prancuzais neklausiu, nes esu baisiai politkorektiskas) o ka ir kada jie nugalejo?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras