2020 m. gegužės 27 d.

 

„Delfi.lt“ siekia sumenkinti Lietuvos pagalbą Ukrainai naikinant Rusijos kariuomenės specialistus

23
Paskelbta: 2017-03-19 15:04 Autorius: ekspertai.eu
Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės (dešinėje) vadovaujamas nepriklausomas portalas „delfi.lt“ laikosi keistos pozicijos vertindamas Lietuvos karinę paramą Ukrainai. Nuotr. facebook.com


Žinia – Lietuva padeda Ukrainai ne tik kovoti su korupcija ir sparčiau siekti Europos Sąjungos bei NATO narystės, bet taip pat remia Ukrainą finansais, ginklais, kitomis reikalingomis priemonėmis, apmoko ir instruktuoja ukrainiečių karius, padeda vykdyti specialias karines operacijas.

„Lietuviai yra bene vieninteliai, kurie išliko ir yra su Ukraina“, - buvo skelbiama šiais metais minint Sausio 13-ąją, kuomet valstybinis transliuotojas LRT net surengė labdaros koncertą, skirtą paremti Ukrainai, kurios teritorijoje vykdoma antiteroristinė operacija.

Lietuvos piliečiai raginami aktyviai aukoti lietuviškas trispalves, kurios galės plevėsuoti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų iškastuose apkasuose, kad tas vėliavas matytų Donbase įsitvirtinę Rusijos remiami teroristai ir Rusijos reguliariosiosios armijos kariai, ir tai gerokai silpnintų priešininko kovinę dvasią.

Kovo 13 d. viešojoje Rusijos erdvėje pasirodė lietuvių savimeilę glostanti žinia, kad prie dviejų Rusijos remiamų teroristų nužudymų yra prisidėjusi ir Lietuva. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Gera žinia lietuviams: Motorolos ir Givio žudikai buvo apmokyti NATO instruktorių Lietuvoje ir Latvijoje“.

Tačiau nepriklausomas portalas delfi.lt šią malonią kiekvienam lietuviui žinią siekė sumenkinti ir įteigti, kad Lietuva niekuo dėta.

Kovo 15 d. delfi.lt pranešė, kad „po to, kai Rytų Ukrainoje paslaptingomis aplinkybėmis žuvo net keli garsūs prorusiškų separatistų vadeivos, imta viešai svarstyti, kas ir kodėl naikina liūdnai pagarsėjusius apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų veikėjus: Rusija, Ukraina, vietiniai konkurentai?“

„O Kremliaus ruporu vadinamas tinklalapis žengė dar toliau ir įžvelgė jau savotiška legenda tapusį „pribaltų pėdsaką“, - skelbiama publikacijoje „Netikėtumas: Kremliaus ruporas susprogdintų separatistų vadeivų istorijoje rado „pribaltų“ pėdsaką“.

„Delfi.lt“ abejoja Lietuvos misija Ukrainoje ir oficialia valstybės informacija.


Straipsnyje taip pat cituojamas Lietuvos politikos mokslininkas Nerijus Maliukevičius, kuris teigia, kad „Rusijai visada svarbu parodyti užsienio įsikišimo Kryme ar rytų Ukrainoje mitologiją“.

„Čia ne pirmas kartas – jų buvo ir bus, kai mes esame aktyvuojami bet kuriais įmanomais pretekstais, kaip užsienio ranka, kuria manipuliuoja didieji priešai – NATO, JAV ar panašiai. Mes – tie maži tradiciniai rusofobai, didžiųjų pagalbininkai", - išaiškino Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas N. Maliukevičius, kuris, pasak delfi.lt, taip pat domisi ir informaciniais karais (šis mokslininkas ypač išgarsėjo, kai 2014 m. savo įžvalgomis sugebėjo nustebinti opozicinio Rusijos televizijos kanalo „Dožd“ vedėją).

Lietuva  Ukrainą remia įvairiomis priemonėmis – politinėmis, finansinėmis ir karinėmis, ir tai seniai nėra jokia paslaptis. Lietuvos specialistai nuolatos apmoko Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, kurių misija – ne bulves sodinti ar megzti su vąšeliu. Kiekvienos kariuomenės pagrindinė užduotis – reikiamu metu taikliai šaudyti ir žudyti priešininkus, jei tik to prireikia.

Apie tai, kaip Lietuva padeda Ukrainai šioje srityje, visada skelbia Krašto apsaugos ministerijos (KAM) tinklalapis kam.lt.

Keli iš daugelio Krašto apsaugos ministerijos pranešimų apie paramą Ukrainos ginkluotosioms pagėgoms.


Tad kodėl nepriklausomas delfi.lt ir jo kalbinti mokslininkai nuolatos bando paneigti geras žinias apie tai, kaip mūsų šalis padeda Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms? Kokios priežastys verčia nepriklausomą portalą delfi.lt skleisti tokią dezinformaciją?

Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija, Švedijos pilietis Jonas Ohmanas ne kartą yra pasakojęs, kaip „su lietuvių pagalba Ukrainoje naikinami Rusijos kariuomenės specialistai“.

Visa Lietuva dar 2014 m. didžiavosi sužinojus, kad „Ukrainoje labai efektingai kariauja lietuviai​ ir ten vykdo itin svarbią operacij​ą​ pavadinimu „Algirdo akis“, naikinant svarbius agresoriaus kovotojus.

Štai tik kelios iš daugybės publikacijų, patvirtinančių ne tuščius žodžius, o realią paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms:

Ukrainoje baigsis 12 savaičių trukę kursai, surengti Lietuvos, JAV ir NATO    

Ne NATO šalies Ukrainos kariai perima NATO šalies Lietuvos instruktorių sukauptą patirtį      

Krašto apsaugos savanorių pajėgų instruktoriai baigė rengti du Ukrainos karių būrius   

Išlydėti į Ukrainą vykstantys Lietuvos kariuomenės instruktoriai    

Lietuvos husarai apmokys Ukrainos reguliariąją kariuomenę    

Ukrainos kariniams instruktoriams Lietuvoje organizuojami kariniai kursai   

Lietuvos kariuomenės instruktoriai mokys Ukrainos karius ir t. t. 

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos interesams Ukrainoje atstovaujantis Švedijos pilietis Jonas Ohmanas praėjusių metų valstybinio transliuotojo LRT gruodžio 20 d. tiesioginiame eteryje yra pranešęs, kad Lietuvos „parama daro tam tikrus efektus, apie kuriuos negalima garsiai šnekėti“.

„Kokius?“ - paklausė žurnalistas.

„Nu gerai… Sakykim, naikinami Rusijos kariuomenės specialistai su mūsų pagalba“, - informavo Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija.

Neseniai, nepriklausomo portalo delfi.lt redaktorė Monika Garbačiauskaitė pranešė, kad „DELFI stoja į kovą su fake news“.

Gal būtų simboliška ir labai gražu, jei kovą su fake news pradėtų nuo savęs, ir paneigtų melagingus straipsnio autoriaus ir politikos mokslininko teiginius, išsakytus straipsnyje „Netikėtumas: Kremliaus ruporas susprogdintų separatistų vadeivų istorijoje rado „pribaltų“ pėdsaką“.

O gal meluoja KAM ir Švedijos pilietis? Tuomet pats laikas demaskuoti šiuos melo šaltinius.

Ar vis tik, šeimininkai portalo redaktorei suformavo kitokią užduotį?

Keli susiję:

Lietuvos atstovas Ukrainoje: ukrainiečiai pradeda specialiai stengtis žudyt būtent rusus    

„Gera žinia lietuviams: Motorolos ir Givio žudikai buvo apmokyti NATO instruktorių Lietuvoje ir Latvijoje“

A. Kubilius rado būdą, kaip Lietuva galėtų 300 milijonų eurų atiduoti Ukrainai

Lietuviai yra bene vieninteliai, kurie išliko ir yra su Ukraina

Ukrainoje labai efektingai kariauja lietuviai​ ir ten vykdo itin svarbią operacij​ą​ pavadinimu „Algirdo akis“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
23. plytautas
(2017-03-21 20:02:54)
(86.38.18.125) Parašė:

sita straipsni net traku kekse bartasiunaite paplatijo22. Oi oi oi
(2017-03-20 23:45:38)
(37.190.26.194) Parašė:

Juk dabar Rusų nepakaltinsi,kad žmonės emigruoja iš Lietuvos,kaip iš skęstančio laivo.21. hmmm
(2017-03-20 22:55:23)
(128.77.99.146) Parašė:

Ant foto naglas kiaulesnukis, as laukiu kada ji suspardys kasnors kaip sabaka:)) ot zvengsiu:)P)20. pats lietuvis
(2017-03-20 13:40:09)
(212.52.41.237) Parašė:

Visgi kritinė masė lietuvių yra idiotai. Savo laisva valia įsipainiojome į konfliktą Ukrainoje. Prakeikiu šitą valdžią, kad be piliečių sutikimo kišasi ten kur niekas jos neprašė.19. to Na
(2017-03-20 10:28:21)
(77.90.66.86) Parašė:

paziurek kaip ant taves bombas uzmetis paziurek koks tavo bus snukleis,aplamai cia smagintis gali tik toks debilas kaip tu18. aga
(2017-03-20 10:24:35)
(77.90.66.86) Parašė:

tai jeigu pas ukrofasistus gali kitos valstybes samdiniai mokinti zudyti zmones,tai kodel donbasui negali padeti rusija,kame saknys?17. klausimas man
(2017-03-20 09:15:45)
(199.217.117.144) Parašė:

o kodel delfi meluoja, nori taip paniekinti Lietuva?16. nieko gero
(2017-03-20 09:12:43)
(86.100.102.76) Parašė:

Nesuprantu,ko čia džiaugtis,kai Lietuva prisideda žudant kitos šalies piliečius.Kodėl nesiunčia "instruktorių" tarkim į Kataloniją ar Škotiją,kurios siekia atsiskirti,o kišasi į svetimos šalies vidaus reikalus,atimdama paskutinį kąsnį iš savo senukų ,kai to tarkim nedaro,neremia net turtinga Vokietija? Lygtai susivienijo į vieną jėgą ukrainiečių nacionalistai, dėvintys svastiką,kad karaliauti šalyje.Ar buvę Lietuvos mokiniai neužsimanys karaliauti ir ES ,tarkim Lietuvoje( v Pribaltike) kaip atsitiko su Islamo respublika?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi