2020 m. gegužės 27 d.

 

„D., G. ir kiti“

Paskelbta: 2013-07-16 10:52 Autorius: ekspertai.eu

Liepos 17 d., trečiadienį, 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaune) vyks Mindaugo Kavaliausko fotografijų ir objektų parodos „D., G. ir kiti“ atidarymas.

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio 80 metų sukakties paminėjimo kontekste fotografas Mindaugas Kavaliauskas kviečia į ekskursiją po 1992–1993 m. fotografinius archyvus. Pagrindinis parodos motyvas – paminklas S. Dariui ir S. Girėnui Kauno Ažuolyne, kurio statybą tuometinis VDU Menų fakuteto pirmakursis nuosekliai fiksavo nuo 1992 m. rudens, kai per Ąžuolyną eidavo į anglų kalbos paskaitas. Paminklo ir jo aplinkos nuolatinis stebėjimas tęsėsi iki 1993 m. liepos, paminklo atidengimo ceremonijos, kurioje dalyvavo didžiulė minia kauniečių, o kalbas sakė pirmasis LR prezidentas Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Paminklo S. Dariui ir S. Girėnui atidengimas buvo vienas paskutiniųjų Sąjūdžio nuotaikomis alsavusių masinių renginių, vykusių jau nepriklausomoje Lietuvoje.

Analoginės fotografijos laikų fotojuostelės turėjo ir pradžias, ir pabaigas. Todėl tos pačios juostelės, kuriose užfiksuotas paminklo augimas, matomos ir fotografo asmeninės istorijos, kūrybinės paieškos, Lietuvos visuomeninis gyvenimas. Paminklo dokumentacijos „paraštėse“ – fotografo „fukso“ krikštynos, susitikimai su mokyklos draugais, pirmosios kelionės į užsienį, Vytauto Landsbergio-Žemkalnio laidotuvės, popiežiaus Jono Pauliaus vizitas S. Dariaus ir S. Girėno sporto centre (stadione) prie pat ką tik užbaigto paminklo ir t. t.

Į Ąžuolyną prie paminklo autorius sugrįžta ir pastaraisiais metais, eidamas fotografuoti krepšinio ar tiesiog per pasivaikščiojimus, ieškodamas miesto erdvės kasdienybės motyvų ir brėždamas šios miesto erdvės ateities vizijas.

Fotografijos ir objektai, rodomi parodoje, kuria sąsajas tarp tarpukario nepriklausomybės, ankstyvosios atkurtos nepriklausomybės laikų ir dabarties, tuometinės ir šiandieninės išeivijos. „D., G. ir kiti“ – tai ankstyvos Lietuvos nepriklausomybės kronika, kuri parodoje atskleidžiama per menininko mintis, išgyvenimus, daiktus ir, žinoma, fotografijas.

Paroda veiks iki rugsėjo 1 d.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras