2020 m. birželio 6 d.

 

Apie Rolandą Paulauską, buvusį „Tautos pažangos“ partijos lyderį

123
Paskelbta: 2014-07-27 11:21 Autorius: Algirdas Patackas

Įvadas

Kas buvo t. v. „Tautos pažangos“ grupuotė

Tautos pažangos grupuotė, vėliau tapusi partija, susiformavo Kauno Sąjūdžio Tarybos viduje. Tuometinės KS Tarybos branduolį sudarė KS Iniciatyvinės grupės nariai, kuriuos spontaniškai išrinko visuomenė, atėjusi paklausyti Arvydo Juozaičio paskaitos 1988m. liepos 10d., praėjus savaitei po Sąjūdžio įkūrimo Vilniuje. Įsibėgėjus Sąjūdžio veiklai, prireikė įvairių specialistų, kurie buvo pakviesti į KS Tarybą. Pvz., Sąjūdžiui reikėjo renginių vedėjo, tada buvo pakviestas režisierius Norvilas; reikėjo išmanančių pramonės reikalus – buvo pakviestas inžinierius Ambrazevičius. Taip susiformavo „antrasis eželonas“.

Rolandas Paulauskas tapo šios grupuotės lyderiu. Jis pagarsėjo tuo, kad parašė muziką Kęstučio Genio eilėraščiui „Pabudome ir kelkimės“, kuri tapo Sąjūdžio himnu, o taip pat kalba per Sąjūdžio suvažiavimą 1989m.

Ši grupuotė netrukus pradėjo reikšti oportunistines nuotaikas, bet kol buvo Kauno Sąjūdžio Tarybos sudėtyje, buvo suvaldomi. Nevaldomais jie tapo po rinkimų į Aukščiausią Tarybą, kuriuos Kauno Sąjūdis laimėjo 16:0. Čia jų oportunizmas pasireiškė gan anksti. AT po Kovo 11-sios atrodė taip – du trečdaliai sąjūdiečių ir vienas trečdalis komunistų. Sąjūdžio blokui pradėjus byrėti, netrukus jėgos pasidalino po lygiai. Tada ši neskaitlinga oportunistų grupelė, vėliau tapusi pseudopartija pompastišku pavadinimu „Tautos pažanga“, pasijuto esanti reikšminga – mat, nuo to, kurią pusę jie palaikys, priklausė, ar įstatymas bus priimtas ar ne. Spjovusi į sąžinę, ši grupuotė pradėjo balsuoti už komunistus.

Liustracija

Dėl nepavykusios liustracijos paprasti kaltinamas Sąjūdžio blokas. Iš tiesų kalčiausia, kad nebuvo įvykdyta liustracija, yra oportunistinė Tautos pažangos grupuotė. Tai didžiausia ir skaudžiausia naujos Lietuvos istorijoje niekšybė, kurios pasekmės užnuodijo tolesnį Lietuvos gyvenimą ir dar ilgai nuodys.

O buvo taip – Sąjūdžio blokas pateikė liustracijos įstatymą, kur buvo numatyta liustruoti komunistinę nomenklatūrą iki partinių sekretorių lygio. Tada TP grupuotė padarė klastingą manevrą – pateikė įstatymą, kur liustracija buvo nuleista iki eilinių komunistų partijos narių lygio. Liustracijos įstatymas tada būtų virtęs karikatūra. Ar jie tai padarė tyčiodamiesi, ar kerštaudami, ar papirkti komunistų, tegali pasakyti jie patys. Rezultatas – chaosas, ir normalus įstatymas nebuvo priimtas.

Tarnavimas komunistams

Į valdžią grįžus komunistams, ši grupuotė jiems ištikimai tarnavo. Rolandas Paulauskas tapo komunistų premjero Šleževičiaus ruporu – vedė laidą “Kas geresnio, premjere“, o Ambrazevičius tapo ministru be portfelio, matyt įvairiems tamsiems reikalams.

Po to ši oportunistinė grupuotė bandė dalyvauti rinkimuose, bet gėdingai pralaimėjo, ir, atlikusi Judo vaidmenį, nuėjo į istorijos šiukšlyną. Jos lyderis Rolandas Paulauskas Sausio 13 įvykius praleido neiškeldamas kojos iš viešbučio, jau nekalbant apie budėjimą naktimis (Seime naktimis budėdavo gal dešimt Seimo narių, kiti ateidavo tik į posėdžius). Dar daugiau – Rolandas Paulauskas ima signataro rentą ir tuo pat metu gauna nemažas pajamas iš šiukšlių surinkimo įmonės, bet sugeba šitai juridiškai nuslėpti

Bet štai Rolandas Paulauskas pradėjo vesti laidas per radijo stotį „Laisvoji banga“ ir pareiškė, kad kandidatuos į prezidentus. Šių laidų dėka įgijo nemažai šalininkų, daugiausia tarp radikalių Europos Sąjungos priešininkų bei Lietuvos Katalikų Bažnyčios nekentėjų. Pats Rolandas Paulauskas yra radikalus krikščionybės priešininkas. Jis pasižymi gera iškalba, įtaigumu, turi daug neoficialios informacijos iš makroekonomikos srities, tačiau interpretuoja ją savaip, sąmokslų teorijos kryptimi. Yra aktyvus tautiškumo gynimo srityje, dalyvavo uždraustoje Kovo 11-sios eisenoje Vilniuje, pasisako prieš ES peršamus projektus šeimos bei iškrypimų klausimais.

Tačiau Rolandas Paulauskas pagal savo charakterį yra absoliutus egoistas, esminė jo elgesio motyvacija yra politinis ekshibicionizmas bet kokia kaina, neatmetant ir Lietuvos išdavystės. Pasisakymas rusiškame portale rodo, kad šio veikėjo oportunizmas neturi ribų ir nežino stabdžių.


 
Komentarai

 
123. NikoGreko
(2014-08-06 23:28:48)
(2.101.88.178) Parašė:

Apie Lansbergi geriausei aprasita, knigoj "Durniu laivas"122. 120 Leonas
(2014-08-04 22:01:09)
(89.117.244.36) Parašė:

Su Tamsta neverta diskutuoti,nes Jūsų protas bet kokia kaina linkęs pateisinti viską ką bedarė V.Landsbergis.Ar Jūs suprantate ką reiškia turėti seime absoliučią daugumą?Ką gi tokių kaip Jūs ,norinčių būti aklu ne vienas.Taip paprasčiau gyventi,sėkmės.121. Megzta Beretta
(2014-08-04 21:23:03)
(78.58.175.206) Parašė:

laukiu kad gerb. Algirdas praregės ir atgailaus už patarnavimą velnio išperai masonui, jį saugodams nuo...120. Leonui (tikiuosi, ne Milčius?...)
(2014-08-04 17:34:01)
(188.69.208.188) Parašė:

Jūs klystate- Paulauskinių TP ardomąją veiklą labai geria pamenam, ir apie liustracjos reikaliukus Patacka nieko neprisigalvojo, nesikabinėkite. Tai buvo faktai. Patackas toooli gražu ne pirmas apie tai primena. Beje, gerb.Signataras Vaišvila apie Paulausko tuos visus "nuotykius", įskaitant ir Sausio 13-osios "pramiegojimą" Draugystės viešbutyje, jau pasakojo gerokai anksčiau... Paulauskas- baisus akiplėšiškas dviveidis ir, nežiūrint retkarčiais pasireiškiančio teigiamo nacionalizmo, nepatikimas veikėjas, kurio pateisinti nevertėtų...119. Pasaka
(2014-08-04 09:50:35)
(78.63.122.248) Parašė:

Kurią seka Mikė melagėlis, jis mat pasakys kaip turime kiekvienas gyventi, daug tokių buvo ir dar bus.118. Kaimyne
(2014-08-03 22:55:10)
(93.206.32.54) Parašė:

Ponas Patackai, O kam jus sia ataskaita rasete ? KGB ? MANAU: Darbas atliktas neissamiai, nepilnai. Kodel nepateikete Rolando Paulausko apatiniu kelnaiciu ismeros ir batu dydzio Numerio. _______________________________________ AR JUMS NEGEDA,ponas Patackai ?117. LEONAS
(2014-08-03 12:35:52)
(89.117.244.36) Parašė:

p.Patackai,aš negalvoju advokatauti R.Paulauskui,tai be galo ekscentriškas,garbėtroška ir savanaudis žmogus.Apie ji daugiau kalbėti nėra prasmės,tai visapusiškai neigiama persona,tačiau liustracijos problemas kabinti jam nederėtų.Jūs prisidengdamas netiesa,dar daugiau,išgalvota nesąmone stengiatės apginti V.Landsbergį,kuriam liustracija buvo pavojingesnė negu komunistų partijos sekretoriams.Ne paslaptis,kas atsitiko B.Gajauskui,kai jis prakalbo Landsbergiui apie pašalinimą VSD tarnyboje praeityje buvusius komunistus - saugumiečius.B.Gajauskas buvo pašalintas pats iš VSD viršininko posto. Jūsų pasakėlės Patackai jaunimui ir ypač pageidautinos užkietėjusiems konformistams konservatoriams ir jų satelitams.Berods trečioje seimo kadencijoje konservatoriai su visais savo parankiniais to metu Seime turėjo absoliučią daugumą(reikėtų prisiminti,kaip tuo metu buvusi finansų ministrė E.Kunevičienė bėgiodama plyšavo, jog "dabar mes atėjome šimtmečiams".Kas neleido tada,per ketverius metus priimti visą apimantį liustracijos įstatymą? Galų gale ar Jums nekeista akivaizdi V.Landsbergio ir prezidentės D.Gryauskaitėss draugystė ir savitarpio supratimas? Abejonių nekyla,žinant ,jog abiejų praeitis vienoda.Gaila gerb.A.Patackai,jog į gyvenimo pabaigą,taip ir nesupratote kas buvo ir kas yra V.Landsbergis?Pavartykite ką rašo L.Dambrauskas,gal paaiškės?116. Paprastas
(2014-08-03 10:38:05)
(88.118.179.138) Parašė:

Na, MiKai ir pavariai: „paskleisti išsaugotas žinias apie žmogiškąjį visuomenės saviorganizacijos modelį, tapsiantį pagrindu HARMONINGOS CIVILIZACIJOS ATKŪRIMUI.“ .... „BOLŠEVIKINĖ-TARYBINĖ RUSIJA taip pat nėra vedistinės civilizacijos paveldėtoja. Tai - anglosaksų inspiruotas ir organizuotas įskiepis į su laiku pernelyg surusėjusios Romanovų dinastijos carinę imperiją, vėl tapusią sunkiai valdomu konkurentu.“ ... „visgi humaniškesnę (konstitucijoje deklaruojamas esminis KONCEPTUALUS PRINCIPAS – DRAUDIMAS ŽMOGUI EKSPLOATUOTI ŽMOGŲ) nei dabartinė „laisvojo“ pasaulio ikona – JAV.“. Net nenutuokei, kad tai yra melas? Pavyzdžiui kur yra „konstitucijoje deklaruojamas esminis KONCEPTUALUS PRINCIPAS – DRAUDIMAS ŽMOGUI EKSPLOATUOTI ŽMOGŲ“? Ten aiškiai parašyta: „Priverčiamasis darbas draudžiamas.“ Ir duodamas paaiškinimas: „Priverčiamuoju darbu nelaikoma tarnyba kariuomenėje ar ją pakeičianti alternatyvioji tarnyba, taip pat piliečių darbas karo, stichinės nelaimės, epidemijos ar kitais ypatingais atvejais. Priverčiamuoju darbu nelaikomas ir įstatymo reguliuojamas teismo nuteistųjų darbas.“ O eksploatacija – „gamybos priemonių savininkų vykdomas svetimo darbo pasisavinimas, išnaudojimas“, Jog yra paprasta: Jeigu dirbi sau tai nėra eksploatacija, jeigu dirbi kitam tai yra eksploatacija, kadangi ką padarei pasisavino kitas. Dar labiau sustiprėjo eksploatacija ir prievarta kolonijose(o Lietuva yra ES kolonija). Toliau: „BOLŠEVIKINĖ-TARYBINĖ RUSIJA (...)Tai - anglosaksų inspiruotas ir organizuotas įskiepis į su laiku pernelyg surusėjusios Romanovų dinastijos carinę imperiją,(...)“... Kas tau tokios nesąmonės „įskiepijo“? Tai greičiausiai galima manyti, kad ji yra Prancūzijos revoliucijos paveldėtoja... Supranti, tu nesusigaudai socialiniuose klausimuose. Jog bolševikai pirmo dekreto paskelbė: „Taika žmonijai, valdžia ir gamybos priemonės darbininkams, žemė valstiečiams“, t.y. panaikino eksploataciją: darbininkai(nepartiniai) patys rinko sau direktorius, jos kontroliavo ir nušalindavo nuo pareigų, patys skirsdavo produkciją ir t.t., t.y. buvo nesamdiniai o šeimininkai. Bet vėliau(keičiant konstitucijos) valdžia perėjo partijai(konstitucinis perversmas), kuri ir „nuvadovavo“- „kadrai sprendžia viską“, „partija liaudies vedlys“. O dabartinė rusija nieko nesiskiria nuo vakarų: prostitucija, narkomanija, nusikaltimai, skurdas ir t.t. Skirtumas tik tame, kad tai yra federacija(labai daug tautų) ir Putinui tenka laviruoti, kad išlaikyti federaciją...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras