2022 m. gegužės 18 d.
 
 

Vaizdo įrašas įrodo: Seimo narė V. M. Čigriejienė melavo (video, audio)

82
Paskelbta: 2014-01-06 11:42 Autorius: ekspertai.eu
„Čia yra vaisiaus dalių ištraukimui”, – 1994 m. studentams pasakojo V. M. Čigriejienė, neseniai pamiršusi, kad mokė daryti abortus.
„Čia yra vaisiaus dalių ištraukimui”, – 1994 m. studentams pasakojo V. M. Čigriejienė, neseniai pamiršusi, kad mokė daryti abortus.

Prieš kelias savaites didžiąją žiniasklaidą sudrebino skandalinga istorija: pranešta, esą svarstant Seime abortų klausimą kunigas Andrius Narbekovas „įžeidinėjo” Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos narę Vidą Mariją Čigriejienę.

Mat pasisakydamas Sveikatos reikalų komitete kun. A. Narbekovas priminė politikei, kad dirbdama akušere ginekologe ji mokė studentus daryti abortus ir pati juos darė.

Reakcija į šį priminimą buvo ypač audringa.

„Seimo narių pasakojimu, A. Narbekovas vartojo itin šlykščią retoriką bei kalbėjo apie kūdikių rankų ir kojų traukimą. Įsiutę parlamentarai nusprendė nebekviesti kunigo į komitetų posėdžius”, – rašė delfi.lt.

V. M. Čigriejienė pareiškė esanti įžeista, o jos kolega, taip pat konservatorius ir taip pat akušeris-ginekologas Antanas Matulas žurnalistams nupiešė įspūdingą A. Narkebovo siautėjimo vaizdą.

„... kai pradėjo kalbėti kunigas A. Narbekovas, aš per keturias kadencijas nemačiau tokio nekultūringo, negražaus, neetiško posėdžio. Tokio nemandagaus elgesio nesitikėjau iš nieko, jau nekalbant iš kunigo. Pirmiausia jis apkaltino profesorę V. M. Čigriejienę, kad ji gyvena be sąžinės, kad yra įsivėlusi į sąžinės konfliktą ir kad kai jis mokėsi pas ją, matė, kokius darbus ji dirbo, apkaltino ją, kad ji mokė jį daryti abortus. Situacija buvo labai neetiška”, – pasakojo A. Matulas.

Tačiau žurnalistams panorus išsiaiškinti, kaip viskas vyko, paaiškėjo, jog Sveikatos reikalų komitetas įslaptino posėdžio įrašą, o kai delfi.lt jį vis dėlto paskelbė, vietoje konservatorių medikų nupaišyto siautėjimo buvo galima išgirsti pakankamai dalykišką ir ramų kun. A. Narbekovo kalbėjimą.

„Manau, jog sveiko proto suvokimas, kad tai blogai, yra bendras. Iš tiesų, kai būdamas dar studentas mačiau savo profesorės darbus, ką jinai darė operacinėje. Ką aš mačiau, man iš tikrųjų kėlė siaubą. Aš manau, kad mes su šia sritimi turime labai didelę problemą sąžinės konflikto srityje, nes gydytojai, kurie renkasi akušeriją-ginekologiją... Tai viena iš kilniausių specialybių, bet ji yra praktiškai uzurpuota tų, kurie nesivadovauja Hipokrato priesaika. (...) Reikėtų kalbėti apie tai, kad šiandien vis dar bandoma naudotis sena taktika ir nepasakyti moteriai visos tiesos. Net neabejoju, kad jeigu mes pamatytume, kaip yra daromas abortas, pamatytumėte visą tą medžiagą su nutrauktomis rankomis, kojomis, išskrostais pilvais ir krūtinės ląsta, jūs pamatytumėt, kad ta diskusija pasidarytų labai paprasta. Aš mačiau, ką jūs darėt. Taip, taip. Jūs demonstravote studentams“, – sakė A. Narbekovas, reaguodamas į fone girdimą V. M. Čigriejienės pasipiktinimą.

Posėdžio garso įrašas:

Žurnalistams aiškindama, kas ją įžeidė, V. M. Čigriejienė pareiškė, esą, kun. A. Narbekovas melavo: „Niekada studentų niekas nemokė jų (abortų) daryti. Jis kalbėjo netiesą.”Ekspertai.eu skelbia vaizdo įrašą, kuris įrodo, kad melavo ne kun. A. Narbekovas, o Seimo narė V. M. Čigriejienė.

Šiame įraše, kuris filmuotas 1994 m. Kauno klinikose, matyti, kaip V. M. Čigriejienė supažindina savo studentus („Šiandien mokėmės šeimos planavimą”) su aborto darymui naudojamais instrumentais. Profesorė aiškina: „Čia vaisiaus dalių ištraukimui”, „šiuo metu mes naudojam vakuuminį siurblį, kurio pakėlus spaudimą iki tam tikros atmosferos, ištraukiamos vaisiaus dalys, išsiurbiamos, ne ištraukiamos, išsiurbiamos”; „va čia tie instrumentai, kuriais yra išplečiamas gimdos kaklelis visoje Lietuvoje atliekant nėštumo nutraukimus”. Vėliau studentai operacinėje stebi, kaip daromas abortas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
82. Mix
(2014-04-14 11:44:36)
(78.56.187.188) Parašė:

Eilinį kartą valdžiasėdžiai pademonstravo neapykantą ir susitelkimą prieš Tiesą sakantį. Gėda.81. vyras
(2014-04-14 10:16:54)
(85.206.130.151) Parašė:

Baisiausia yra tai, kad Čigriejienė yra Konservatorių partijos narė. Partijos, kuri turėtų ginti tradicines vertybes. O dėl aborto - gal jis ir galėtų būti pateisinamas kažkokiais ypatingais atvejais, bet tikrai ne taip, kaip suprantama pas mus - nepageidaujamas nėštumas. Tokios sąvokos apskritai neturėtų būti. Žmogus turi prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Vaiką visada įmanoma užauginti, blogiausiu atveju galima palikti gyvybės langelyje. Bet kokiu atveju - abortas visam gyvenimui sužaloja moterį, kuri tam pasiryžo. Tas negimęs vaikelis vėliau grįžta sapnuose, prisiminimuose, bet nieko nebegalima pakeisti...80. uz smeista juos i teisma
(2014-01-31 14:15:58)
(78.60.90.111) Parašė:

Narbekovai, ar Čigriejiene su Matulu Jusu atsiprase?79. etika
(2014-01-31 14:10:32)
(78.60.90.111) Parašė:

Etiskas mediko elgesys, kuri rodyti kai kam atrodo neetiska. labai gerai, kad zmones atrado sia archyvine medziaga ir issklaide abejones del dabartiniu seimo nariu sprendzianciu gyvybes klausimus etika ir ju nuostatas. Ko gero "etiskai" elgiasi ir tie, kurie zmoniu naikintojus igalioja spresti gyvybes apsaugos reikalus. ka padarysi, jei daugeli yra uzvaldziusi tokia etika. Pagal tokia etika visur mes gyvename...78. tautos melagiai
(2014-01-31 13:59:26)
(78.60.90.111) Parašė:

Matulas ir Čigriejiene akivaizdus abortmacheriu klanas. Dengia vienas kita ir teisingai pastebejo Narbekovas - ju reakcija buvo neadekvati. Is posedziu pasalino Narbekova, bet kas tokie jie, seimo nariai, kad jiems zmones sakantys tiesa i akis neileidziami i posedzius. Normalioj valstybej ir konservatoriu partijoj tokie melagiai ir santazuotojai kaip Matulas ar Čigriejiene turetu būti patys pasalinti nuo gyvybes apsaugos. Cia tas pats kaip katinui butu nurodymas spresti peliu reikalus...daugiau negu juokinga, kaip elgiasi musu valdzia, toleruodama ir gindama apsimelavusius seimunus.77. kegis
(2014-01-24 16:51:50)
(78.60.11.24) Parašė:

Šlykštu net žiūrėti vaizdą. pateisinti žmogžudystės - įsčių vaisiaus išsiurbimo neįmanoma, tai žmonijos genocidas. gerbiamieji saugokime savo mintis nuo blogio pateisinimo. pagarba kun. A. Narbekovui ir kitiems šviečiantiems mus apie Žmogų ir jo gyvybę bei kokiems reikia būti atsakingiems už jos saugojimą.76. Artūras
(2014-01-22 13:33:34)
(88.222.12.199) Parašė:

Cia jau sunu ruja, gatava bet kam perkasti gerkle del savo bandos nario. Bandoje viena morale, "SAVAS, VISADA TEISUS, NORS JIS NETEISUS, SVETIMAS VISADA NETEISUS NORS JIS IR TEISUS'. Tai nieko nuostabaus kad toje partijoje tokie Lietuvos gelbetojai kaip V.Landzbergis, Ozelyte, Jovaisa, Matulas, K.Masiulis, Razma, Jukneviciene ir t.t.. Po tokiu gelbetoju prisieina dvigubai gelbeti ta ka tie gelbetojai gelbejo. AMORALU. Viena paguoda kad as juos nuo pat pradziu perkandau ir supratau kokia ju morale75. sunkiausia
(2014-01-15 12:19:28)
(78.62.81.149) Parašė:

pripažinti savo klaidas. Net negali ramiai žiūrėti, kaip žalojama moteris ir žudoma gyvybė. Man taip pat teko matyti šiuos mažus angelėlius, labai mažus ir atšalusius. Tai apie kokį žmogiškumą mes kalbame. Čia net diskusijų neturi būti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Apklausa
Vykdoma nuo: 2022-04-30 Vykdoma iki: 2022-05-07 Kaip manote, ar apie karą, šiuo metu vykstantį Ukrainoje ir aplink visa tai vykstančius įvykius, LT teritorijos administratoriai sako ką?
1. Sako tik tiesą.
2. Daugiau sako tiesą, negu meluoja.
3. Meluoja, į tą melą įpindami šiek tiek tiesos.
4. Sako tik tai, ką savo instrukcijose administratoriams nurodo LT teritorijos šeimininkai.
Kitos apklausos