2022 m. rugpjūčio 9 d.
 

 

TS-LKD nepritaria referendumui

47
Paskelbta: 2014-01-30 18:49 Autorius: tsajunga.lt

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius apgailestauja, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui pritrūko drąsos priimti principingą sprendimą referendumo žemės pardavimo užsieniečiams klausimu, nes jo balsas galėjo lemti, kad šis Konstitucinio Teismo pripažintas neteisėtu procesas būtų sustabdytas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Taryba sausio 25 d. priėmė rezoliuciją „Dėl referendumo, kuriuo siūloma drausti parduoti žemę ES piliečiams ir sumažinti reikalavimus referendumui sušaukti“.

„Praėjusios kadencijos LR Seimas ir Vyriausybė, atsižvelgdami į Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį ir joje numatytas galimybes, derybose su ES komisija pasiekė, kad pagal ES teisę būtų pratęstas žemės ūkio paskirties žemės pardavimo ES – piliečiams atidėjimo terminas. Tuo tarpu šiandieninė referendumo iniciatyva šiurkščiai pažeidžia Lietuvos kaip ES narės įsipareigojimus, nes numato uždrausti žemės pardavimą net ES valstybių narių piliečiams“, – teigiama rezoliucijoje.

Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijos pataisą, kuri sumažintų referendumui surengti Konstitucijos reikalaujamą 300 000 iniciatyvą remiančių piliečių skaičių iki 100 000. TS-LKD Taryba mano, kad toks sumažinimas atvertų kelią neatsakingoms iniciatyvoms, keltų politinę sumaištį ir sumenkintų parlamentinę demokratiją, užuot ją stiprinus ir skaidrinus. Palengvintomis sąlygomis būtų inicijuojama daugybė po keliolika milijonų litų kainuojančių referendumų, ypač populistinio pobūdžio klausimais. Tai pakirstų teisinio aiškumo ir tikrumo principų teisinėje valstybėje laikymąsi Lietuvoje, veikiau erzintų ir kiršintų visuomenę, o ne ją telktų tikram darbui.

TS-LKD Taryba pasisako PRIEŠ referendumo su minėtais pasiūlymais rengimą ir ragina TS-LKD narius bei visus Lietuvos žmones nedalyvauti balsavime, jeigu šis referendumas būtų rengiamas.

Visas rezoliucijos tekstas pridedamas:
 
TĖVYNĖS SĄJUNGOS-LIETUVOS KRIKŠČIONIŲ DEMOKRATŲ
TARYBA
 
REZOLIUCIJA
2014-01-25

Dėl referendumo, kuriuo siūloma drausti parduoti žemę ES piliečiams ir sumažinti reikalavimus referendumui sušaukti
 
Praėjusios kadencijos LR Seimas ir Vyriausybė, atsižvelgdami į Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį ir joje numatytas galimybes, derybose su ES komisija pasiekė, kad pagal ES teisę būtų pratęstas žemės ūkio paskirties žemės pardavimo ES piliečiams atidėjimo terminas. Tuo tarpu šiandieninė referendumo iniciatyva šiurkščiai pažeidžia Lietuvos kaip ES narės įsipareigojimus, nes numato uždrausti žemės pardavimą net ES valstybių narių piliečiams. Tokia piliečius klaidinanti  iniciatyva ir nekvalifikuotai parengta referendumo sprendimo formuluotė šiurkščiai prieštarauja buvusio referendumo dėl Sutarties dėl Lietuvos narystės ES sprendimui, ignoruoja Konstitucijoje įtvirtintą tarptautinės sutarties viršenybės principą ir kėsinasi į Konstitucijos vientisumą. Referendumui siūloma Konstitucijos pataisų formuluotė kelia grėsmę, kad siūlomas sprendimas būtų priimtas, jis būtų įvertintas kaip sutarties dėl Lietuvos narystės ES nevykdymas ir, kol Lietuva tokio sprendimo neatšauktų, būtų nutrauktas ES tiesioginių išmokų mokėjimas ir sustabdyta ES 2014-2020 m. laikotarpio parama Lietuvai.

Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijos pataisą, kuri sumažintų referendumui surengti Konstitucijos reikalaujamą 300 000 iniciatyvą remiančių piliečių skaičių iki 100 000. TS-LKD Taryba mano, kad toks sumažinimas atvertų kelią neatsakingoms iniciatyvoms, keltų politinę sumaištį ir sumenkintų parlamentinę demokratiją, užuot ją stiprinus ir skaidrinus. Palengvintomis sąlygomis būtų inicijuojama daugybė po keliolika milijonų litų kainuojančių referendumų, ypač populistinio pobūdžio klausimais. Tai pakirstų teisinio aiškumo ir tikrumo principų teisinėje valstybėje laikymąsi Lietuvoje, veikiau erzintų ir kiršintų visuomenę, o ne ją telktų tikram darbui.

Negalima atverti galimybės lengvai inicijuoti referendumų, kuriais būtų neatsakingai keičiami Konstitucijos straipsniai dėl Lietuvos konstitucinės santvarkos ir valstybės saugumo, ypač euroatlantinės integracijos. Todėl ir referendumo inicijavimui reikalingo piliečių parašų skaičiaus sumažinimas yra žalingas ir galintis kelti grėsmę nacionaliniam saugumui.

TS-LKD Taryba pasisako PRIEŠ referendumo su minėtais pasiūlymais rengimą ir ragina TS-LKD narius bei visus Lietuvos žmones nedalyvauti balsavime, jeigu šis referendumas būtų rengiamas.

TS-LKD nuosekliai pasisako už teisėtais būdais ribojamą žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą ir naudojimą apribojant galimybes žeme spekuliuoti ir ją monopolizuoti. Dar praėjusios kadencijos Seime buvo priimti teisės aktai, ribojantys fizinio ar juridinio asmens turimos žemės ūkio paskirties žemės koncentravimą vienose rankose, nustatantys apleistos, žemės ūkio gamybai nenaudojamos žemės savininkams mokestines priemones. Deja, po 2012 metų Seimo rinkimų mūsų pradėti darbai nebuvo tęsiami. Todėl mes suprantame neišspręstų problemų paskatintą žmonių susirūpinimą ir matome, kad juo piktnaudžiauja politikuojantys populistai, organizuojantys Konstitucijoje įtvirtintai ES narystei prieštaraujantį referendumą.

TS-LKD tvirtai remia ir skatina žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ir efektyvaus naudojimo teisinės bazės sugriežtinimą. Reikalausime, kad Vyriausybė Seimo 2014 m. pavasario sesijai pateiktų projektus  įstatymų, senųjų ES valstybių (Vokietijos, Danijos, Austrijos) pavyzdžiu nustatančių  griežtus saugiklius įsigyjantiems žemės ūkio paskirties žemę asmenims, užtikrinančius žemės fondo valdymo skaidrumo ir žemės įsigijimo sandorių viešumą, užkardančius neteisėtą žemės valdų koncentraciją ir spekuliaciją, parengtų žemės ūko paskirties žemės įsigijimo ir naudojimo taisyklės, kad žemės ūkio paskirties žemė Lietuvoje būtų įsigyjama ir naudojama pagal tiesioginę paskirtį, t.y. žemės ūkio produktų gamybai. TS-LKD frakcijai priklausantys  Seimo nariai teiks pasiūlymus ir dalykiškai prisidės prie efektyvų žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reglamentavimą įtvirtinančių įstatymų parengimo ir priėmimo.

TS-LKD pirmininkas  Andrius Kubilius

 
Komentarai

 
47. Tai štai
(2014-01-31 21:25:31)
(78.62.16.79) Parašė:

konservatoriams reikia būtinai paskaityti Oksfardo universiteto psichologijos ir filosofijos k.studento,Oksfardo lietuvių bendruomenės prezidento Igno Rubiko mintis Tiesos.lt,ar Bernardinai.lt.Kaip jaunas žmogus savo mąstymu,sveiku požiūriu pralenkia ir nueina, palikęs kažkur toli užsikonservavusius savo sustingime didžiuosius susireikšminusius Lietuvos politikus.Skaičiau šio jauno žmogaus straipsnį,mintis ir... patys skaitykite ir vertinkite.46. aras To 38. Palaikau
(2014-01-31 21:05:58)
(78.58.50.236) Parašė:

Zinom uz ko jus ten, raudonieji konservos, vienas kitam laikot.45. pilietis
(2014-01-31 20:46:00)
(5.20.81.0) Parašė:

Nesuprantu aš tų TS-LKD. Jiem turbūt jau Seime ankšta.44. Tautienykas
(2014-01-31 14:20:11)
(66.45.252.90) Parašė:

Valdze turi priklausiti leudzej, zmonems o ne valdzezmogem vagem. mes turim vienitis. tie aks nori isparceliuot Lietuva ira isdavikai tevines. koncervai norejo kad mums is krano begtu ugnis vieton vandens bet neisdege gyvatem si zydo masonu afera, tia nori kita afera susukt. neleisim mes nei statiti nuodingos atomines elektrines nei ieskot ackalunu ir Lietuvos parceluot juodzkiam zidam zidrem NELEISIM. NEDRISKIT GROPT MUSU TURTA!!43. puskinas
(2014-01-31 13:57:54)
(213.190.49.162) Parašė:

Vadinasi TS-LKD pries tauta ir jos valia.42. Tomas J. -> Pikasui
(2014-01-31 12:55:31)
(162.218.116.83) Parašė:

Tu kalbėjai apie sąžiningumą. Aš tave ir paklausiau apie sąžiningumą, o Tu atsakei apie NAUDĄ. Ar teisingai supatau tave, kad besivaikant NAUDOS sąžiningumo nereikia?41. tikri
(2014-01-31 12:49:53)
(78.62.16.79) Parašė:

begėdžiai,begėdžiai,begėdžiai.40. Nepasiduokime
(2014-01-31 12:42:09)
(78.60.199.99) Parašė:

referendumo organizatorių propagandai,tai jų noras grąžinti Lietuvą į Rusijos glėbį.Kas be ES paramos ir NATO.Vienų vieni.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras