2022 m. gegužės 18 d.
 
 

Piliečių konferencijos „Už valstybę be melo“, susirinkusios 2014-ųjų vasario 9-ąją Vilniuje, REZOLIUCIJA

24
Paskelbta: 2014-02-21 14:13 Autorius: Konferencijos iniciatoriai
Konferencija „Už valstybę be melo“. Alkas.lt nuotr.
Konferencija „Už valstybę be melo“. Alkas.lt nuotr.

Mieli konferencijos „Už valstybę be melo“ dalyviai. Vasario 9 dieną Vilniuje susirinko daugiau nei 300 neabejingų Lietuvos piliečių pasitarti, kaip apsaugoti Lietuvos piliečių teises nuo valdžios savivalės, kaip išsaugoti konstitucinę valstybės santvarką. Taip pat siekėme išsikelti bendrus tikslus, kurie galėtų vienyti visuomeninius judėjimus, nedideles politines partijas, atskirus asmenis šiame svarbiame tautos gyvenimo etape. Numatėme penkias pagrindines kryptis, kuriomis galėtume kartu veikti net tik per įtemptus rinkimų karštligės mėnesius, bet ir artimiausius trejus penkerius metus. Dar kartą primename mūsų skelbtus tikslus:

1. Už Konstituciją, konstitucinę santvarką ir laisvą viešąją erdvę.

2. Už teisėsaugos atskaitomybę ir jos pilietinę kontrolę.

3. Už valstybės finansų viešumą.

4. Už suverenias tautos teises ir tikrą savivaldą.

5. Už stiprių valstybių Europą.

Konferencijos metu buvo išdalintas rezoliucijos projektas, kuris buvo aptariamas ir po konferencijos. Gavome nemažai jūsų laiškų ir konstruktyvių pastabų. Buvo teiraujamasi, kokia būtų bendra nuostata dėl žemės pardavimo, dėl nacionalinės valiutos išsaugojimo ir kitais aktualiais klausimais. Akivaizdu, kad nacionalinės svarbos klausimais turi būti inicijuojami referendumai. Tai ir yra užfiksuota rezoliucijoje. Taip pat bus atkakliai siekiama, kad tautos valiai išsakyti ir rengti referendumus pakaktų 100 000 piliečių parašų. Buvo siūlymas įtraukti papildomus rezoliucijos skyrius, kuriuose būtų kalbama apie Lietuvos ūkį. Šiuo atveju konferencijos iniciatyvinė grupė nusprendė, kad per didelis išsikeltų tikslų kiekis išskaidytų mūsų jėgas. Atskiromis temomis galėsime surengti papildomas, specializuotas konferencijas. Atsiprašome, jei ne visi jūsų pasiūlymai buvo įtraukti į galutinę rezoliucijos redakciją. Tiesiog norėta, kad būtų pasiektas sutarimas bent dėl pačių bendriausių ir svarbiausių dalykų.

Piliečių konferencijos „Už valstybę be melo“, susirinkusios 2014-ųjų vasario 9-ąją Vilniuje,

REZOLIUCIJA

1. Mes, skirtingų pažiūrų piliečiai, telkiamės Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir joje įtvirtintiems laisvos tautos – valstybės suvereno – gyvenimo principams ginti. Kad apsaugotume konstitucinę valstybės santvarką ir Lietuvos piliečių teises nuo vis stiprėjančios valdžios savivalės, mes:

 • kursime piliečių santalkas Konstitucijai ginti;

 • neleisime valdžiai paminti konstitucinės piliečių teisės tiesiogiai dalyvauti valstybės valdyme, inicijuoti referendumus nacionalinės svarbos klausimais ir juose išsakyti savo valią;

 • priešinsimės valdžios pastangoms paversti Konstitucinį Teismą savivalės įrankiu ir sieksime šio teismo funkcijas perduoti Aukščiausiajam Teismui.

2. Mes esame už savivaldžią tautą. Todėl sieksime Lietuvoje įtvirtinti tikrą savivaldą, o Seimą paversti tikra Tautos atstovybe; piliečiai turi patys rinktis seniūnus ir / arba seniūnijų tarybas, o jų išrinkti seniūnai privalo tapti savivaldybių tarybų nariais.

3. Mes už skaidrų ir atsakingą Lietuvos viešųjų finansų tvarkymą. Todėl sieksime:

 • kad piliečiai būtų įtraukti į savivaldybių ir valstybės biudžeto formavimą;

 • kad valstybės ir savivaldybių įstaigų biudžetai, jų išlaidos taptų visiems piliečiams matomos elektroninėje erdvėje.

4. Mes už teisėtvarką, kuri gintų teisingumą ir žmogų, jo teises ir laisves, o ne sistemą. Todėl sieksime užtikrinti visuomenės dalyvavimą vykdant teisingumą:

 • korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba ir kitose visuomenei svarbiose bylose privalo dalyvauti tarėjai;

 • piliečiai turi įgyti teisę kreiptis į teismą su ieškiniu gindami viešąjį interesą;

 • ypatingoms byloms tirti Seimas turės skirti ypatingąjį prokurorą, o tokias bylas nagrinės prisiekusiųjų teismas;

 • privalo būti išskaidrinta aukščiausios ir vidurinės grandies teisėtvarkos pareigūnų atranka – kandidatai į šias pareigas skiriami tik po viešųjų klausymų.

5. Mes už kūrybingą ir gyvybingą tautą. Todėl sieksime Lietuvos politikai sugrąžinti tikrąjį turinį – jos paskirtis rūpintis tautos likimu ir išlikimu:

 • švietimo ir kultūros politika negali likti valstybės gyvenimo paraštėje, o informacinė erdvė užvaldyta – nacionaliniu prioritetu turi tapti kryptingas tautos kūrybinių galių stiprinimas ir tautos, jos kalbos bei kultūros ilgaamžiškumo užtikrinimas;

 • valstybė turi imtis veiksmingų priemonių emigracijai ir neigiamoms demografijos tendencijoms stabdyti, šeimoms stiprinti;

 • socialinės atskirties mažinimas turi būti vienas svarbiausių valstybės tikslų.

6. Mes už darnią Lietuvą, už pagarbų ir atsakingą visuomenės santykį su žeme, su gamta ir jos ištekliais, su per amžius sukauptu kultūros paveldu. Todėl sieksime tvarios, savarankiškos ir atsakingos ūkio plėtros, kurios neiškreiptų monopolijų savivalė ir valdžios korupcija.

7. Mes už suverenių valstybių Europą – už demokratinę, savivaldžių tautų ir tradicinių vertybių bendriją. Todėl sieksime, kad Europa būtų piliečių ir tautų aktyviai kuriama, o ne liktų biurokratijos pasisavinta ir jos direktyvomis valdoma.

Taigi, esame už Konstituciją, konstitucinę santvarką ir laisvą viešąją erdvę,
už teisėsaugos atskaitomybę ir jos pilietinę kontrolę,
už valstybės finansų skaidrumą,
už suverenias tautos teises ir tikrą savivaldą,
už stiprių valstybių Europą.

Mes veiksime kartu šių siekių telkiami ir kviečiame Konstitucijai ištikimus visų pažiūrų piliečius veikti drauge.

Džiugiu, kad konferencijos metu į koordinacinę grupę užsirašė per 80 savanorių, pasirengusių ne tik diskutuoti, bet ir aktyviai veikti, siekiant išsikeltų tikslų. Konkrečių darbų tikrai yra labai daug – visus informuosime, kaip ir kokiais būdais rengiamasi toliau stiprinti bendrą patriotinių jėgų frontą.

Konferencija nekėlė tikslo agituoti už kurį nors vieną kandidatą į prezidentus. Matome, kad per pastarąsias savaites savo kandidatūras išsikėlė jau keli pretendentai, siekiantys atstovauti konferencijos „Už valstybę be melo“ tikslams. Galbūt ne vienam jūsų norėjosi vieno vienijančio kandidato. Tačiau turime priimti realybę tokią, kokia ji yra. Tad linkime visiems kandidatams susitelkti į pozityvius, konstruktyvius veiksmus ir laikytis vienybės principo. Nepamirškime, kad artimiausi rinkimai – tai tik vienas svarbus žingsnis mūsų nelengvame kelyje.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
24. To stasys
(2014-02-27 18:12:47)
(78.61.213.95) Parašė:

Pritariu visu 100 %, tai visuomenes mulkinimas, raminamų dozė visuomenei ir patiklių naivuolių apgaulė.23. stasys
(2014-02-26 13:51:09)
(78.57.168.231) Parašė:

Konferencija „Už valstybę be melo“-eilinė „garo nuleidimo“ akcija.22. NikoGreko
(2014-02-24 22:18:00)
(77.90.72.135) Parašė:

As remiauosiu demagogija. Daugiau nieko. Nes socialkonservatoriai labai gerai moka varit demagogija. Kitu variantu kuom remtis nera.21. Saugikliai
(2014-02-24 10:52:39)
(46.251.48.94) Parašė:

Visi, eidami i auksciausius valdzios eselonus, turetu ne priesaikas murmeti, o: 1) Itin detaliai deklaruot turta (detaliai nurodant igijimo saltinius) ir ju finansinio - ekonominio pobudzio interesus bei rysius uz visa Nepriklausomos Lietuvos laikotarpi ir po siai dienai; taip pat atskirai visus rysius su uzsienio valstybiu valdzios ir valdymo institucijomis, juridiniais ir fiziniais asmenimis; 2) Pateikti atitinkamas savo tevu, sutuoktiniu ar sugyventinu ir vaiku deklaracijas - uz zinomai neteisingu zenkliau nuo tikroves besiskirianciu duomenu (1, 2 p. p.) deklaravima istatymiskai nustatytina griezta baudziamoji (o ne kokia ten moralinio, politinio ar kad ir administracinio pobudzio atsakomybe); 3) Prisiekiant paraleliai padeti savo parasa po bankines institucijas tenkinanciu rasytiniu Sutikimu, Leidimu ir net ju paciu (prisiekianciuju) asmeniniu Prasymu ju buvimo valdzioje laikotarpiu ir penkeri metai po kadencijos isduoti Lietuvos atsakingai institucijai (pvz., Finansu ministerijai) is bet kurio banko Lietuvoje ar uzsienyje ar kitos bankines funkcijas atliekancios istaigos visus ju (prisiekianciuju) saskaitu duomenis; taip pat is visu Lietuvos ir uzsienio valstybiu registro ir kadastro oficialiuju istaigu - duomenis apie ju registruota turta (tame tarpe, aisku, visu pirma - nekilnojamaji); svarstytina tai - 3 p. - ir tu prisiekianciuju seimos nariu bei artimiausiuju giminaiciu atzvilgiu; 4) Jau priesaikos dienai pateikti duomenis apie atsisakyma (tai dienai) visu sasaju su verslu (akciju; postu imoniu valdyme; ir pan.); 6) Grieztai laikytis nustatytino grieztos ir protingos ribos rinkiminio biudzetelio (uz irodyta kurio virsijima gresiant posto praradimu ir konkreciomis finansinemis sankcijoms). Siai dienai tera tik dalele is siulomu saugikliu, o ir tie taikomi formaliai. Tu saugikliu reiketu pateikt istatymuose ir taikyti zenkliai daugiau. Ju taikymas nereiks valdanciuju politiku (ar ir ju artimuju) kokiu nors pilietiniu ar pan. teisiu pazeidimo - jeigu eini i valdzia arba megaujiesi artimojo buvimu valdzioje, uz tai turi moketi tam tikra viesumo kaina (juo labiau, kad tie detalesni asmens duomenys turi buti saugomi tik atsakingoje valstybes institucijoje). O uz piktybini bei koki nors melaginga, aiskiai nepagrista oponentu naudojimasi ta saugikliu sistema (pretendento/kandidato atzvilgiu) tiems oponentams nustatytina griezta atsakomybe. Paskutiniu metu paaiskejes Ukrainos atskiru valdzios zmoniu nuzmogejimas apsikraunant turtais, jokio saiko nejautimas - ne isskirtinis atvejis. Mazesniu ar ir net didesniu mastu tai vyksta visoje postsovietineje erdveje.20. Romualdas
(2014-02-23 11:38:08)
(79.132.178.39) Parašė:

Kažin, ar komentarais mes išrinksime geriausią. Tik susiskaldysim. O turėtų ekspertų komisija, ar koordinacinis komitetas pasakyti savo nuomonę, išrinkti, pasverdamas visus už ir prieš. O nekalbėti pretendentams -"jūs susitarkite". To niekada nebus, nes kiekviename galima atrasti neigiamų ir įtartinų dalykų, net ir pas Vaišvilą. Turėtų būti išrinkta komisija, kuria tikėtų visi kandidsatai ir iš anksto sutiktų su jos sprendimu. Ir ši išminčių taryba, taip kaip Sąjūdžio taryba spręstų visus lemiamus žingsnius. Paskutinė konferencija paskelbė nutarimą (sieksime, darysime), bet ar susksičiavote, kiek tokių konferencijų ir nutarimų jau buvo? Beje, K.Stoškaus organizuotų. Labai gražiai ir teisingai kalbėjo.Bet kas toliau? Kokio tipo žmonių mums šiandieną reikia? Ne kalbančių, o mokančių veikti, labai greitai ir tiksliai. Ar galite sudaryti įspūdį, kad yra kažkoks centras, kuriam paklųsta keletas geresnių kanidatų? Daugelis nežino, kad yra tokie internetiniai puslapiai, kaip "Alkas", "Ekspertai.eu","Tiesos.lt".19. valerija
(2014-02-22 17:34:45)
(50.101.27.85) Parašė:

Dziugu kad pagaliau atsirado kandidatas uz kuri tikrai balsuociau. Lietuvai sioje situacijoje kaip isigalejo represinis valdymas reikia labai stipraus kandidato. Vaisvila gal ir atlaikys komunistu buldozeri, nors paprasti zmones yra labai nepolitiski, turi buti labai gera rinkimine kompanija. Paulauskas man atrodo visiskai netinkantis Lietuvai,nesuprantu kas galeji ji siulyt i kandidatus, gal ir geras butu kaimo seniunas, zmogus kuris ziuri ne i prieki o atgal, be to man atrodo jis persenas tokiom pareigom.18. stasys
(2014-02-22 10:43:20)
(78.63.67.199) Parašė:

NikoGreko .. mokėjimas, nemokėjimas ..nekonkrečios sąvokos. Aš remiuosi buvusia bloga patirtimi ? o Jus?.17. Kada paviešinsit
(2014-02-22 03:54:09)
(78.61.213.95) Parašė:

Kada paviešins tai patvirtinančius dokumentus? Ar išvis čia nebuvo jokios rezoliucijos ir straipsnis parašytas laikui laimėti, kad žmonės enbūtų tokie aktyvus ir toliau nusiraminę sau miegotų. Kada paviešinsit dokukmentus?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Apklausa
Vykdoma nuo: 2022-04-30 Vykdoma iki: 2022-05-07 Kaip manote, ar apie karą, šiuo metu vykstantį Ukrainoje ir aplink visa tai vykstančius įvykius, LT teritorijos administratoriai sako ką?
1. Sako tik tiesą.
2. Daugiau sako tiesą, negu meluoja.
3. Meluoja, į tą melą įpindami šiek tiek tiesos.
4. Sako tik tai, ką savo instrukcijose administratoriams nurodo LT teritorijos šeimininkai.
Kitos apklausos