2022 m. gegužės 18 d.
 
 

Nuo ko viskas prasidėjo?

15
Paskelbta: 2021-11-01 09:20 Autorius: Michailas BugakovasPasižiūrėjau tautinio politologo M. Kundroto, istorikės R. Čepaitienės ir parlamentaro P. Gražulio diskusiją laidoje „Gyvename suliberalėjusių ES komunistų okupacijos sąlygomis“.

Į klausimą „Nuo kurio momento prasidėjo dabartinė „parazitinė“ (kaip ją gana taikliai pavadino R. Čepaitienė) Lietuvos sistema, laidos dalyviai, apart visiškos sąvokų ir nesuderinamų tezių eklektinės manų košės (blogiems politiniams šokėjams iki šiolei vis dar trukdo mistiniai „komunistai ir kgbistai“) pateikimo, atsakė skirtingai. Istorikė paminėjo įstojimo į Europos Sąjungą momentą, parlamentaras – prezidento R. Pakso atstatydinimo istoriją.

Deja, ir vienas ir kitas pašnekovai, o taip pat ir laidos vedėjas, sprendžiant iš jų pasisakymų, masto įprastos sąjūdistinės paradigmos ir mitologijos ribose. Atseit, buvo geri Sąjūdžio pradininkų ketinimai, o ir pats projektas buvo geras, bet vėliau „blogi žmonės“ (Landsbergis ir Ko) viską sugadino.

Taigi, reikia tiesiog grįžti prie ištakų. Panašaus pobūdžio samprotavimai girdimi bei skaitomi ir kituose nesisteminės opozicijos veikėjų ir informacinių resursų tekstuose bei video įrašuose. Mano galva, toks paaiškinimas – tai arba tiesiog neišmanymas, arba naivumas, arba mėginimas užsukti naują iliuzijų ratą.

Prie „ištakų“ tikrai verta grįžti. Bet kitokia prasme. Reikia grįžti prie pačio projekto. Kaip teigia rytietiška dialektinė filosofija, jeigu žmogus ar visuomenė patenka į problemišką situaciją, tai išėjimo reikia ieškoti ten, kur įėjimas. O Lietuvos atveju „įėjimas“ įvyko 1990 metais kartu su anuometiniais Sąjūdžio veikėjais.

Reikalas tas, kad būtent Sąjūdžio pradininkai (norėdami to ar nenorėdami, suvokdami ar nesuvokdami) padarė 2 esminės klaidas, kurios anot vieno praeities politiko, yra blogiau nei nusikaltimas.

Pirma. Jie neatsiklausus žmonių pakeitė socialinę – ekonominę santvarką, privatizavo ir „prichatizavo“ buvusį socialistinį visaliaudinį turtą nomenklatūrinio kapitalizmo naudai.

Antra. Jie pakeitė civilizacinius Lietuvos egzistavimo pamatus, pervedė šalį į istoriško priešo, su kuriuo mūsų protėviai kovojo dar Saulės ir Žalgirio mūšiuose, pusę.

Ir nors šios klaidos buvo įvilktos į gražų „nepriklausomybės ir demokratijos“ rūbą, tokiu būdu įvyko dviguba išdavystė: socialinė ir istorinė. O, kaip rašė žinomas XIX amžiaus politologas ir sociologas A. de Tokvilis (1805-1859), išdavystės sąskaita jokia pažanga nėra įmanoma. Būtent tai ir atitolino politinį Lietuvos elitą nuo liaudies ir tautos bei pavertė jį piniginiu „daiktu savyje“. Dabar aiškėja, kad tai ir sudarė esmines prielaidas nacionalinės valstybės erozijai.

Taigi, „nuo ko viskas prasidėjo“?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
15. Prašalietis
(2021-11-02 10:36:25)
(88.118.183.143) Parašė:

Nuo ko viskas prasidėjo?...Viskas prasidėjo nuo Gorbačiovinio "naujo mąstymo, bendrų europinių namų statybos, ūskorenijos, gosprijomkės, perestroijkos" ir viso šito sąlygotos "perepalkos", kuri tęsiasi ir po šiai dienai... Tik dabar "perepalka" perėjo į stadiją, kai kartu vyksta ir "peresčiot nasilenija"( perepalkas išgyvenusių ir išgyvenančių skaičiavimas). Pasaulio dideli "dėdės" sako, kad perepalkos sąlygoja žmonių pasaulyje perteklių, tam ką tik pritarė ir vienintelis Lietuvos istorijoje buvęs ir esantis patriarchas V.Lansbergis. Taip kad visiems "išsilaisvinusiems iš okupacijų, nepriklausomiems, pažangiems patriotams", kol kas išgyvenantiems puskvailiams ir idiotams ateina vis greitėjantis, daug greitesnis nei šiandieniniam patriarchui, kuriam pasisekė didesnę savo gyvenimo dalį be rūpesčių ir sočiai pragyventi sovietinėje okupacijoje, "išėjimas ten kur buvo įėjimas". Jis vadinasi anapilis...14. Kai
(2021-11-02 10:32:15)
(78.63.229.198) Parašė:

tik isgirstu, kaip mes iskovojom nepriklausomybe, tai iskart vidurius susuka. "Iskovojom" ta "nepriklausomybe", kaip ir visos respublikos - vienu metu ir pagal viena isakyma is auksciau. Musu scenarijuje ozys dar ir auku norejo...13. Faktai:
(2021-11-02 08:02:02)
(185.129.61.5) Parašė:

-Prie sovietų mokslas buvo NEMOKAMAS ir prieinamas visiems gabiems, o dabar tik tiems, kurie turi babkių... -Prie sovietų studentas iš stipendijos galėjo pragyventi ir mokslus baigti (pats juo buvau), dabar tai neįmanoma... -Prie sovietų mokiniai po pamokų laiką leisdavo sporto aikštelėse, nemokamuose būreliuose, dabar pilnos daugiabučių laiptinės rūkančių, apsinarkašinusių snarglių... -Prie sovietų darbo turėjo visi ir nesimatė apskurusių valkatų, dabar jų pilni pakampiai... -Prie sovietų niekas nebadavo ir nemaldavo labdaros, maistas buvo natūralus ir labai pigus. Tiesa, delikatesų trūkdavo… Dabar yra visko, bet 560.000 žmonių maldauja labdaros… -Prie sovietų Lietuvos kaimas klestėjo, laukai buvo sėjami ir pjaunami, bei keliai asfaltuoti, dabar daug kur vien piktžolės auga, o kaimiečiai prasigėrę arba pabėgę į užsienius... - Prie sovietų kaimiečiai kolūkyje dirbdavo 8 val., dabar pas ponus aria nuo aušros iki sutemų... -Prie sovietų buvo propaguojama normali šeima, dabar visokie surogatiniai individai... - Prie sovietų kainos nesikeisdavo dešimtmečiais, o jeigu keisdavosi, tai vos kelis proc. ir apie tai pranešdavo prieš pusmetį. Dabar kainos KYLA po keliasdešimt proc. ir vos ne kasdien... - Prie sovietų už elektrą, dujas, vandenį, šildymą, telefoną, transporto bilietus mokėdavom simboliškai – kapeikas, dabar nulupa devynis kailius... - Prie sovietų 1961-1985 nusižudydavo vidutiniškai 450, 1990-2005 – 1500-1700, 2006-2011 – 1100-1500, 2012–2019 – 654-1100 žmonių kasmet... - Prie sovietų apie prekybą žmonėmis niekas net nesapnavo, po 1990 TŪKSTANČIAI moterų buvo PARDUOTOS DIRBTI PROSTITUTĖMIS.... - Prie sovietų niekas nežinojo, kas tai bedarbystė. Dabar darbo neturi apie 12-15% žmonių, o apie 1.000.000 buvo priversti jo ieškoti svetimose šalyse... - Prie sovietų iš pensijos buvo galima normaliai pragyventi, dabar 400.000 pensininkų skursta.... - Prie sovietų niekas nesikapstė šiukšliadėžėse, dabar jose kapstosi, ieškodami valgomų atliekų, net jauni žmonės... - Prie sovietų butus dalindavo NEMOKAMAI, bet būdavo eilės, dabar butų kainos – FANTASTIŠKOS, bet nėra eilių... - Prie sovietų gydymas buvo VISIŠKAI NEMOKAMAS, dabar – negali susimokėti, kad ir neoficialiai, - kelias į kapines... - Prie sovietų nebuvo tokios daugybės absurdiškiausių draudimų ir vienas už kitą kvailesnių įtatymų, kiek yra dabar... - Prie sovietų valstybės tarnautojų (biurokratų) buvo apie 8000 (1988) , dabar – apie 85.000 (su savivaldybėm)... Tai galima tęsti be galo, bet manau, kieno smegenys nėra visiškai išplautos ir beviltiškai pažeistos landzberginės ideologijos, turėtų suprasti.12. 3-čiam
(2021-11-01 18:52:34)
(188.69.198.116) Parašė:

Viskas prasidėjo nuo Didžiojo Sprogimo.11. Anupras
(2021-11-01 14:57:16)
(90.143.104.195) Parašė:

Viskas prasidėjo nuo to, kad veikėjai atsisuko murzėmis į vakarus t.y. ten kur leidžiasi saulė ir manė, kad iš tos pusės gali ateiti kas nors gero. Kas gero gali būti tamsoje? O tiek būta kalbù apie šviesù, puikù rytojù...O pasirodo, jog vienintelis akinantis šviesulys tai vaivorykštė ir ne veltui tas žodis turi savyje žodį rykštė.Iš tautù glėbio, vaivorykšte per ragenas ir dabar akli, pamesti, bet vis dar galintys klykti...10. Komentatorius
(2021-11-01 13:26:33)
(188.69.214.86) Parašė:

Nebūkite naivūs... Tas V.Radžvilas joks opozicionierius valdančiajai landsberginei gaujai, o "nacionalinis susivienijimas" pats pirmas apsijungtų su dabartiniais valdančiaisiais, jeigu tik gautų bent vieną mandatą seime.9. yel“l“ow submarine to 2. Kodas
(2021-11-01 12:37:06)
(88.119.234.132) Parašė:

tas guminis, želinis klounas niekada neturėjo net nieko panašaus į reputaciją, ir net nežinojo, kas tai per “daigtas“, nors ilgą laiką jam pavyko sudaryti priešingą įspūdį :)))) - todėl, šalia ko ar ant ko jį bepasodintum, visada gausis tik šizolitchūaniško kaimo lėlių teatro dekoracija :))) - būtų prasmė nebent ant kažko pamauti tą gargždiškių durstytoją/maustytoją :) - būtų labai simboliška ir teisinga, jei būtent gargždiškiai bei gargždiečiai su gargždėnais , ir atliktų tą “pamovimo/pasodinimo“ ant simbolinio falo, ritualą :))))))))8. Prašalietis
(2021-11-01 11:43:28)
(88.118.183.143) Parašė:

Dar ir šiandiena yra "romantikų ir idealistų", kuriems ir po 30 metų vaidenasi, kad Lietuvoje ar kitoje buvusioje sąjunginėje respublikoje tuometiniai "tautiniai veikėjai" turėjo "pasirinkimą" ir galėjo nepadaryti Bulgakovo minėtų"klaidų" ir gyventi "šiltai, sočiai ir laimingai savo nacionalinėse, nepriklausomose valstybėse". Deja. žmonijos istorija rodo, kad visuomet būna taip, kaip nusprendžia dideli "dėdės", kaip "vaikučiai" turi daryti. Tą akivaizdžiai ir matome. Kas vyko "šauniais" perestroijkoniais laikais su Vašingtono "dėdės" pritarimu ir pagalba sprendė atitinkamu momentu ant Maskvos "dėdės" taburetkės sėdėjęs "dėdė"... Šiandiena iš Maskvos" dėdės" perimtų "vaikučių" kaip Lietuva globa ir priežiūra užsiima Vašingtono "dėdė", kuris akylai stebi, kad perimti "vakarietiškam perauklėjimui" vaikučiai "pasirinktų ir norėtų" daryti tai, ką pasako Vašingtono "dėdė Jurgelis"....be atsižvelgimo į Maskvos "dėdės" nuomonę...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Apklausa
Vykdoma nuo: 2022-04-30 Vykdoma iki: 2022-05-07 Kaip manote, ar apie karą, šiuo metu vykstantį Ukrainoje ir aplink visa tai vykstančius įvykius, LT teritorijos administratoriai sako ką?
1. Sako tik tiesą.
2. Daugiau sako tiesą, negu meluoja.
3. Meluoja, į tą melą įpindami šiek tiek tiesos.
4. Sako tik tai, ką savo instrukcijose administratoriams nurodo LT teritorijos šeimininkai.
Kitos apklausos