2022 m. liepos 6 d.
 

 

Jie atvėrė kelią Gazpromo augintiniui

23
Paskelbta: 2012-10-18 10:42 Autorius: ekspertai.eu
Ištikimas Prezidentės D. Grybauskaitės statytinis D. Valys puikiai susitvarko su visomis jam iškeltomis užduotimis - dar nė vienam valstybinio masto nusikaltėliui plaukas nuo galvos nenukrito, nė vienos valstybinio masto aferos prokurorams "nepavyksta" iš
Ištikimas Prezidentės D. Grybauskaitės statytinis D. Valys puikiai susitvarko su visomis jam iškeltomis užduotimis - dar nė vienam valstybinio masto nusikaltėliui plaukas nuo galvos nenukrito, nė vienos valstybinio masto aferos prokurorams "nepavyksta" iš

Sisteminė nomenklatūra, per Zenono Vaigausko meistriškai suorganizuotą rinkimų chaosą vėl ketveriems metams nutūpusi į Seimo kėdes, suskato piktintis masiniu balsų pirkimu.

Anot Seimo pirmininkės Irenos Degutienės, tokios gausos balsų pirkimo atvejų nebūta per visus 22 nepriklausomos Lietuvos metus. "Teisėsauga tokius atvejus privalo ištirti kuo skubiau, kad mes kuo greičiau turėtume teisinį vertinimą dėl galimų pažeidimų, apie kuriuos šiandien kalba visa Lietuva", - įtakingos konservatorės raginimus cituoja spauda.

Deja, yra bent kelios priežastys, dėl kurių šis rūpesčio kupinu veidu išsakomas raginimas geriausiu atveju atrodo tragikomiškas, o blogiausiu – pigus runkeliams skirtas farsas.

Pirmiausia – tik visiškas naivuolis gali tikėtis pagalbos iš generalinio prokuroro Dariaus Valio, kurio taip nuoširdžiai šaukiasi I. Degutienė. Tuo labiau – skubios. Tiems, kurie šios paprastos tiesos iki šiol nesugebėjo įsisąmoninti, D. Valys ją dar kartą įtaigiai pademonstravo prieš porą dienų. Kaip įprasta, prikalbintas ateiti į Seimą ir paaiškinti parlamento nariams apie įžūliai ir atvirai marinamus rezonansinius ikiteisminius tyrimus, jis visą Seimą drąsiai pasiuntė “ant trijų raidžių”... Kaip atrodė šis prezidentės statytinio benefisas, galima prisiminti čia:

Žinoma, po rinkimų prokuratūros vadovas gali jausti daug ramiau, nes visa sena politinė sistema išliko. Taigi, ir toliau bus tęsiamos kolegų konservatorių ir socialdemokratų per porą dešimtmečių išpuoselėtos tradicijos, kurių esmė – nepalaužiamas įsitikinimas, kad Lietuvoje nėra politinės korupcijos (apie tai skaitykite publikacijoje "Niekšai politinės korupcijos sargyboje").

Antroji aplinkybė, verčianti abejoti teisėsaugos besišaukiančios I. Degutienės nuoširdumu – jos pačios prisipažinimas, kad dėl generalinio prokuroro seniai yra “praradusi bet kokią viltį” (apie tai rašėme čia: "Kada tauta praregės arba kam skambina varpai").

Kontekstas, kuriame ji ištarė šiuos žodžius, šiurpus: Lietuva mutuoja į autoritarinį režimą, viskas valdoma komandomis iš prezidentūros, o VSD seka ne tik pačią Seimo pirmininkę, bet ir jos artimuosius, įskaitant garbaus amžiaus motiną.

Deja, užuot perspėjusi piliečius apie grėsmę konstitucinei valstybės sąrangai, I. Degutienė pasirinko saugią mimikriją ir ėmėsi apsimetinėti, kad nieko nevyksta, įtikindama tuo net savo atstovą spaudai Juozą Ruzgį ("Ekspertai.eu apgailestauja dėl Seimo pirmininkės atstovo pasisakymo").

Vargu ar sąžininga piktintis kriminalo siautėjimu, prieš tai tyliai nurijus pasityčiojimą iš demokratijos ir nieko nepadarius, kad užkirstum kelią dvarą aptarnaujančios teisėsaugos degradacijai.

Trečia – besipiktindama balsų pirkimu, I. Degutienė visiškai nutyli esminį dalyką. Šie rinkimai nuo pat pradžių buvo nedemokratiški, nes biudžeto pinigais sočiai pamaitintoms sisteminėms partijoms sudarytos žymiai geresnės startinės sąlygos, negu sistemos pertvarkos siekiančiai opozicijai.

Nė žodžiu Seimo pirmininkė - kaip ir didžioji žiniasklaida – neužsimena ir apie ypatingą rinkimų organizavimą užsienyje, kai ambasadose Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje balsavusių piliečių biuleteniai sumesti į vieną krūvą su gautais paštu ir paskelbta, kad balsadėžėse rasta “0” balsų (apie tai skaitykite čia: "VRK skelbia kliedesius apie balsavimą Jungtinėje Karalystėje").

Tiesa yra tai, kad taip organizuotas rinkimų chaosas buvo naudingas ne tik balsus masiškai pirkusiai Kėdainių kniaziaus grupuotei, bet ir visoms likusioms biudžetinėms partijoms.

Ketvirta – būtent "Permainų koalicija" gražiai pasivadinę valdantieji, kurie dabar skalambija pavojaus varpais, savo veikla ir atvėrė kelią Gazpromo augintiniui, sudarydami jo klestėjimui kuo palankiausias sąlygas.

P. S. O čia gerbiamam D. Valiui su geriausiais palinkėjimais smagi dainelė "Mylėk save":

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
23. skorpionas
(2012-10-22 10:42:38)
(78.57.168.231) Parašė:

Didžiausią triukšmą kelia rinkėjų balsų klastojai. Besipiktindama balsų pirkimu, I. Degutienė visiškai nutyli esminį dalyką-rinkimų rezultatų klastojimą. Valdas Vasiliauskas yra teisus teigdamas, kad pas mus buvo pritaikytas baltarusiškas rinkimų modelis – nesvarbu, kas ir kap balsuoja, svarbu, kas skaičiuoja. Vienos partinės gaujos pirko balsus, o kitos klastojo rinkimų protokolus, todėl rinkimų rezultatai neatitinka žmonių išreikštos valios. Faktai liudija, kad rinkimų apygardose, kur už liberalų sąjūdį ir TS- LKD balsai ženkliai viršijo regiono vidurkį rinkimų apygardų komisijų pirmininkais ir jų pavaduotojais yra liberalų sąjūdžio ir TS- LKD atstovai ir jie klastojo rinkimų rezultatus prirašydami protokoluose balsus atiduotus už konservatorius ir liberalų sąjūdį. Nesunku spėti, kokiu būdu iš „Drąsos kelio“ partijos buvo pavogta 20 arba netgi 30 mandatų ir kokiu būdu konservatoriai ir liberalų sąjūdis pasiekė tokius aukštus rinkimų rezultatus. Pvz. Danės (Nr.19) rinkimų apygarda, kur už liberalų sąjūdį neva balsavo net 21,33 proc. rinkėjų (šioje apygardoje paštu už liberalų sąjūdį neva balsavo net 25 proc. rinkėjų), komisijos pirmininke yra liberalų sąjūdžio atstovė DALIA POZNECKIENĖ, o jos pavaduotoja yra TS- LKD atstovė EDITA RIMKUTĖ. Naujamiesčio (Nr.1) rinkimų apygarda, kur už TS- LKD neva balsavo net 27,16 proc. rinkėjų, komisijos pirmininku yra TS- LKD atstovas ALFONSAS VAŠKEVIČIUS, o jo pavaduotojas yra liberalų atstovas STEPONAS PAŠKEVIČIUS, Antakalnio rinkimų apygarda (Nr.1), kur už TS- LKD neva balsavo net 26,28 proc. rinkėjų, komisijos pirmininku yra Liberalų atstovas LINAS VANCEVIČIUS, o sekretorius yra TS-LKD atstovė EUGENIJA IBIANSKIENĖ. Ambasadoje Belgijos Karalystėje, už TS- LKD neva balsavo net 48,42 proc. rinkėjų (šioje ambasadoje už „Drąsos kelias“ partiją neva balsavo tik 2,96 proc. rinkėjų), o už liberalų sąjūdį neva balsavo net 26,91 proc. rinkėjų. Tik TS- LKD ir socdemai skirdavo ambasadorius-balsų skačiuotojus. Antrame rikimų ture pasakykime prasmirdusiems konservatoriams, liberalams-rinkimų klastotojams, melagiams, genocido vykdytojams, Snoro plėšikams, oligarchų globėjams NE!22. nesuprantu
(2012-10-21 11:08:01)
(78.60.2.142) Parašė:

kaip visa gyvenima derinus,skaldzius, apskaiciavus ir pastoviai uostant is kur pucia vejas, galima ka nors istirti?Tai juk GP darbo pamatai.Jie jau neturi bet kokios kvalifikacijos,bet ka rimtesnio istirti.21. ;)
(2012-10-20 20:49:13)
(31.172.30.3) Parašė:

Gazpromo augintinis?:)Geriau nė net nesugalvosi Įdomu,kada gazpromui jis nusibos ir užsimanys naujo? demąskuotas agentas-jau nebe agentas20. w
(2012-10-18 20:57:15)
(188.69.224.145) Parašė:

Nereaguoja todėl, kad neišėjome į gatves. Kiek už DK balsavo? ber ds apie 100 000? Nemaža jėga, ane? Mūsų nenupirks. Turime išeiti į gatves, ne skitaip niekas ir nesupras, ir nereaguos.19. Mix
(2012-10-18 19:02:28)
(78.56.187.188) Parašė:

Vienas iš rinkimų stebėtojų rašė, kad balsų skaičiavimo komisijos surašytą protokolą pasirašo ne tuoj po balsų skaičiavimo, o kada protokolas būna suderintas su VRK. Tai kas čia per monai? Kas tokią tvarką nustatė? Kodėl stebėtojai sutinka su tokia tvarka? Šioje vietoje balsavimo kontrolės procedūra nutrūksta. Sudarytos sąlygos klastoti balsavimų rezultatus.18. iks
(2012-10-18 17:27:27)
(78.63.65.91) Parašė:

Zmones, rasome,pykstame , o kas is to visiskai niekas nereguoja.Pries rinkimus mes zmones, o po rinkimu-nereikalingi daiktai. Apie kokia demokratija kalba degutiene, nera Lietuvoje tos demokratijos, prasau, kas galite eikite stebeti antro turo rinkimu, klastojimas bus dar baisesnis , nes balsu klastojimas , kaip matome -nera nusikaltimas.17. Dana
(2012-10-18 15:49:49)
(78.57.203.136) Parašė:

Ne toks jis Kvailys - avys sveikos ir vilkas sotus :)16. jo
(2012-10-18 14:15:33)
(78.63.201.119) Parašė:

Valys - tikras molio MOTIEJUS............Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras