2022 m. liepos 6 d.
 

 

Diskutuojant tautos išdavikų tema: apie suklydusią N. Oželytę ir D. Grybauskaitės vardo mokyklą

64
Paskelbta: 2017-12-05 13:01 Autorius: ekspertai.eu
Kairėje LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, dešinėje – kolaborantė Salomėja Nėris.


Kaip jau buvo skelbta, konservatoriai vis ryžtingiau kovoja su komunizmo paveldu, siekiama nuversti paminklus kolaborantams ir okupantams, pervadinti gatves ir mokyklas, kurios pavadintos išdavikų vardais.

Viena didžiųjų Lietuvos kolaborančių buvo mokytoja Salomėja Nėris. Šios kolaborantės vardu gėdingai Vilniaus senamiestyje iki šiol yra pavadinta mokykla.

Beje, kolaborantės vardo mokykloje mokėsi ir mūsų mokslų daktarė, prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Visuomenėje seniai netyla diskusijos, kad iš pagarbos Lietuvos prezidentei ir visam istoriniam atminimui, šis ausį plėšantis mokyklos vardas seniai turėjo būti pakeistas į tinkamą vardą.

Tai garsiai ragino padaryti ir Lietuvos interesams Ukrainos kare su Rusija atstovaujantis Švedijos pilietis Jonas Ohmanas (apie tai buvo skelbta publikacijoje „Ukrainos gynėjas kviečia kuo skubiau pakeisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą“).

Pasvarstykime, juk Lietuvoje yra prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vardo gimnazija, kodėl negalėtų būti prezidentės Dalios Grybauskaitės vardo mokymo įstaiga?

Kolaborantės S. Nėries vardo panaikinimas ir pakeitimas Laisvės kovų dalyvės D. Grybauskaitės vardu būtų dar viena graži dovana Lietuvai ir jos žmonėms artėjančio valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

O ekspertai.eu kviečia prisiminti konservatorės Nijolės Oželytės 2011 metais leidiniui „Draugas“ išsakytas mintis, kurios leidžia suprasti, kad visi žmonės gali klysti, kaip šiuo atveju suklydo ir garsi aktorė, išsakydama visiškai nepriimtinas mintis.

„Tik vieną vaidmenį norėčiau dar suvaidinti, jei lietuviai išdrįstų tokį filmą kurti – tai Salomėją Nėrį (to niekada, aišku, nebus). Jos gyvenimo ir jausmų istorija – tai ir Lietuvos istorija – patiklios, išduotos, apgautos, bet atsikvošėjusios“, - teigė N. Oželytė.

Norisi tikėti, kad konservatorė tokias mintis apie „atsikvošėjusią“ kolaborantę pasakė lengvabūdiškai nepagalvojusi, ir šiandien ji kalbėtų taip, kaip dera kalbėti tikram patriotui.

Kas per „nekaltas“ paukštelis buvo S. Nėris, gruodžio 4 d. spaudos konferencijos Seime metu atskleidė konservatorius Audronius Ažubalis.

„Tai nebuvo atsitiktinis suklydimas, kaip kai kas bando parodyti dabar“,  - nurodė A. Ažubalis.

Politikas informavo, kad tautos išdavikė S. Nėris veikti prieš valstybę sąmoningai pradėjo dar 1928 metais.Susiję:

Konservatorė pranešė, kad Lietuvoje vis dar garbinamas mūsų okupantas  

Tęsiasi lietuvių kova dėl komunizmo bei kitų totalitarinių santvarkų pažabojimo

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
64. puiku
(2018-01-23 00:27:52)
(86.38.36.38) Parašė:

pakalbėjo tikras užubalis, landsbergio portfeliuko nešikas, densčikas tskant...63. xxxx
(2017-12-08 21:03:10)
(88.222.106.54) Parašė:

nebūsime tikra, nepriklausoma valstybe, kol nutylėsime ir keisime savo istoriją. Dabar atrodo, kad visus 50 metų neturėjome poetų, rašytojų, aktorių. Visus juos norima pakeisti Amerikoje gyvenusiais ir kūrusiais menininkais. Ar teisinga, kad D. Banionis, J. Budraitis, R. Adomaitis pamiršti tik dėl to, kad gyveno ir kūrė tarybų sąjungoje ir iki šiol gerbiami Rusijoje? Ar S. Nerį, P. Cvirką turime pamiršti tik dėl to, kad važiavo Stalino saulės parvežti? Jie neturėjo pasirinkimo, ne taip, kaip Burokevičiaus bendražygė Grybauskaitė.62. senis
(2017-12-06 16:25:27)
(84.15.179.19) Parašė:

vakar R. Janutiene rode tai, ka dabar valdantys uzsislaptine kgbistai sukure didingiausio. Kauno Auksini tualeta. Pasedejo, paliudejo, nuobodybe, lankytoju nera. Trestas gali zlugti. Siulau ideja Lietuvai: Kauno Auksini tualeta pavadinti Magnolijos vardu. Isgelbesim investicijas, nes lankytoju, klientu bus eiles. Visi gales parodyti pagarba Magnolijai.61. Tai žydų teroristų primesta diskusija
(2017-12-06 11:56:33)
(94.197.120.204) Parašė:

Kam reikalinga ši debiliška diskusija? Visas šias diskusijas inicijuoja žydų teroristinės organizacijos. Tai vyksta, kad atitraukti žmonių dėmesį nuo kriminalų. Tai visišku debilų, talentingų biudžeto lėšų kleptomanų. Visas lėšas šluojamos į žydų kišenes arba tiesiog į Izraelį.60. Žmogaus nuomonė
(2017-12-06 09:37:48)
(78.157.74.23) Parašė:

Ažubali, Oželyte ir kiti Tavo konservų šunyčiai, dabar Jūs šmeižiat ir šikant ant to, ko užsimanot. Kaip anais laikais Jūs gyvatės būtumėt "šnypštę". Prisiminkit Dėdulės Landsbergio tėvą ir patį Dėdulę, subinę laižė kiekvienam ponui. Buvo laikas kai mes susikibę stovėjome Baltijos kelyje, o ne kurios raudonosios Burokevičinės šliejosi prie tikrų komunistų ir KGBistų. Ar ne jūsų šutvėj dauguma buvo komjaunuoliai, partiniai, o prieš tai kalėte mintinai Salomėją, Cvirką. Tuo metu buvo gerai, o dabar "rusai puola". Turėkit sąžinės šlykštynė...59. taip,
(2017-12-06 09:07:29)
(86.38.179.95) Parašė:

oEGLE ZALCIU KARALIENE, O NASLAITELE SIGUTE, TAI GAL UZUBALIS TURI PASIULYTI KAS GERIAU, LAUKSIM58. Kam tas
(2017-12-06 09:07:26)
(178.16.34.170) Parašė:

paaiškinimas po nuotraukom?Parašytų aiškiai;dvi kolaborantės.Spėkit ,vaikučiai,kuri didesnė?57. stasys
(2017-12-06 08:44:40)
(83.181.9.15) Parašė:

Kaip nebūtu keista , bet pritarti tam vajui ant Salomėjos Nėries negaliu . Taip , ta poetė teisingai gavo „koloborantės“ vardą , bet su ją išaugo didelė dalis visuomenės kuri šiandiena priešinasi pokyčiams Lietuvoje . Bet mes pamirštame kartais kad paversti Lietuva vakarietiška galima tik vienu atveju , kai tam pritariantis ir ne (visuomenės atstovai) .. susieina ties tos valstybės interesais šiandiena ..o ne paprasto trintuko pagalba , pataisius istorija . Neįmanoma ištrinti to kas buvo , galima tik suteikti tam teisinga įvertinimą ir padėti istorijos lentyna. Reakcija tuščioje salėje ta labai aiškiai parodo ..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras