2022 m. birželio 28 d.
 
 

A. Ermino ir R. Milkinto parodų atidarymas

Paskelbta: 2012-08-31 11:10 Autorius: Šv. Jono gatvės galerija

Šiandien 17 valandą šv. Jono gatvės galerijoje vyks Andriaus Ermino parodos „Čia kažkada buvo dangus“ ir Rimanto Milkinto parodos „SIJA“ atidarymas.

Andrius Erminas - vienas iš dailininkų, kurie erdves suvokia kaip vieną parodos sudėtinių dalių. Tad ir šiuo atveju erdvės dalyvauja ne vien tik kaip darbų eksponavimo galimybė. Autorius pasirinko savo darbų pristatymui galerijos rūsius, kuriuose rengti ekspoziciją sudėtinga visais atžvilgiais - apšvietimo, sienų, patalpų konfigūracijos prasme.

Dailininkas yra pasakęs, kad visos galerijos erdvės puikiai tinka eksponavimui, tiesiog joms reikia stiprių darbų. Autorius siekia su erdvėmis užmegzti dialogą, jas nugalėti, praplėsti. Ir jam tai puikiai sekasi.

Parodą sudaro atskiri objektai, instaliacijos, užpildančios visas rūsio erdves.

Pagrindinė parodos idėja – tai erdvės, kurioje yra kūriniai, ir kūrinių, esančių toje erdvėje, priešprieša.

Parodoje eksponuojami objektai ir instaliacijos kalba apie aukštį, dangų, paukščius, kosmosą, ir savo idėjų prasme yra priešpastatomi rūsio sąvokos prasmei. Objektai tarsi įspraudžiami, įkalinami tose rūsio erdvėse.

Nors kūriniai ir erdvė idėjiškai neigia vienas kitą, tačiau vizualiai jie dera tarpusavyje, vienas kitą papildo ir įgauna daugiaprasmiškumo“.

Andrius Erminas

Rimanto Milkinto kūrybinė biografija pristatoma keliomis eilutėmis: gimė Šilalėje, gyvena ir kuria Vilniuje, dėsto piešima ir skulptūrą VGTU. Surengė dvi personalines parodas, kaip svarbiausia grupinė paroda paminėta “Žmogiškasis faktorius”, surengta Klaipėdos kultūrinių komunikacijų centro parodų salėje.

Tačiau ši trumpa kukli informacija visai neatspindi tikrųjų kūrybinių menininko užmojų. Tai labai aktyviai dirbantis autorius, kurio darbai pristatomi įvairiuose tarptautiniuose ir Lietuvos projektuose. Nuo 2003-ųjų dalyvaudamas parodose Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Italijoje, yra pelnęs kelis vietinius bei tarptautinius apdovanojimus. 2011 metais tarptautinėje meno mugėje ARTVILNIUS‘11 menininkas įvertintas apdovanojimu „Už skulptūros objektą parodų erdvėse“. Tais pačiais metais savo darbus jis pristatė ir šv. Jono gatvės galerijos ekspozicijoje, kur sulaukė nemažo susidomėjimo bei įvertinimo.

Aktyviai dalyvaudamas bendruose projektuose ir juos organizuodamas, personalinių parodų R. Milkintas nėra surengęs daug. Jei neklaidina pateikta informacija, tai ši paroda bus trečioji personalinė: 2005-iais R. Milkinto darbai eksponuoti Lenkijoje, 2012-iais - Vilniuje AV17 galerijoje. Taigi, verta nepraleisti progos pamatyti šio įdomaus autoriaus personalinę ekspoziciją, kuriai skirta visa galerijos pirmojo aukšto erdvė.

Parodos veiks nuo rugpjūčio 31 iki rugsėjo 22 dienos.

Galerijos darbo laikas: II-V - nuo 12 iki 19 val.; VI - nuo 12 iki 16 val.    

[gallery order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras