2020 m. gegužės 27 d.

 

Žymiausi Italijos dizaineriai KKKC meno kiemo dirbtuvėse

Paskelbta: 2013-03-18 12:29 Autorius: Kamane.lt
KKKC meno kiemas.
KKKC meno kiemas.

Kovo 18–23 dienomis Klaipėdoje, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijose ir dirbtuvėse rengiamos garsinės ir vaizdinės raiškos kūrybinės dirbtuvės „Nuo archyvo iki troškimo“ kartu su žymiausiais šių dienų Italijos architektais, dizaineriais ir žurnalistais. Drauge su jais kurs ir apie 30 VDA Klaipėdos fakulteto studentų.

 

2014 m. savo veiklos 40-metį minėsiantis VDA Klaipėdos skyrius šiemet tampa fakultetu, būsimiems studentams pasiūlysiančiu ne tik renovuotas buvusios Vydūno vidurinės mokyklos patalpas pačioje Klaipėdos senamiesčio širdyje, bet ir 4 naujas ir perspektyvias studijų programas, turinčias plačias pritaikymo galimybes praktiniame gyvenime: grafinio dizaino, interjero dizaino, šiuolaikinio meno ir medijos, urbanistinio projektavimo.

Kūrybinės dirbtuvės organizuojamos keliais etapais ir jas rengs skirtingi menininkai.

Paulas Paperis ves fotografijos ir videoseminarą, kurio tikslas – užfiksuoti Klaipėdos žmones, gamtą, pastatus, miesto formas bei objektus šiandienos ir istorijos tėkmėje.

Architektas, kompozitorius ir tyrėjas Nicola Di Croce organizuos audioseminarą, kurio metu studentai išmoks įrašyti bei redaguoti garsinę informaciją.

Grafikos dizainerio Emilio Macchia tipografijos laboratorijoje visa surinkta informacija bus susisteminta ir vizualizuota.

VDA Klaipėdos fakultetas kartu su bendraminčiu italų architektu ir kritiku Luca Diffuse (Italijos paviljono XIII-oje tarptautinėje architektūros parodoje Venecijos bienalėje (2012) bendraautoris) ir vienu svarbiausių Italijos architektūros, meno ir dizaino žurnalų „Abitare“ (www.abitare.it) įkūrė vizualiųjų tyrimų laboratoriją „Vokas“ (www.vokas.net).

Laboratorijos partnerių tikslas – Klaipėdoje organizuojamų kūrybinių dirbtuvių metu pradėti jungtinio miesto gyventojų, gamtos, pastatų, garsų ir atmosferų garsinio ir vaizdinio archyvo kūrimą. Archyvas orientuotas į ilgalaikę perspektyvą, todėl atskiri sukaupti faktai bus papildomi autorių komentarais ir redakcijomis. Tokiu būdu archyvas ne tik pasipildys nauja informacija, bet ilgainiui, atsižvelgiant į grafinį ir emocinį poreikį ir įvertinus duomenų išsaugojimo galimybes, pakeis pirminį formatą. Šiuo atveju laboratorija „Vokas“ siūlo dvi versijas: simbolinę ir nuoseklią archyvinių kortelių ir skaitmeninę, korteles sugeneravusių priemonių (foto-, video-, audio-, interviu), versiją. Visa procesinė archyvo medžiaga kūrybinių dirbtuvių metu bus eksponuojama Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro galerijoje ir skelbiama internete: http://www.vokas-zine.com/.

www.kamane.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras