2019 m. gegužės 27 d.

 

Žygaičių bendruomenės pirmininkas: jei išduos mūsų pilį, ginsimės iš vidaus

10
Paskelbta: 2013-07-10 15:52 Autorius: Naujienų redaktorius

Žygaičių gyventojai vis dar priešinasi galimiems naftos ir dujų išgavimo kompanijos „Chevron" žvalgybos darbams jų regione. Trečiadienį į piketą prie Vyriausybės rūmų susirinkę Žygaičių kaimo atstovai laikė plakatus su užrašais „Chevron - von", „Chevron pas premjerą - žemaičiai už borto", „Ką žinai apie skalūnų dujų gavybą?", „Stop Chevron" ir kt.

Piketas buvo surengtas vykstant premjero Algirdo Butkevičiaus susitikimui su „Chevron" kompanijos atstovais Lietuvoje.

Žygaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas žurnalistams teigė, kad „Chevron" planuojama naudoti technologija yra kenksminga ir kaimo gyventojai visomis išgalėmis tam priešinsis.

„Jeigu bus naudojamas hidraulinis uolienų skaldymas, mes sakome, kad to negalima daryti. Tiek Lietuvos, tiek Europos mokslininkai yra pripažinę, kad ši technologija yra grėsminga", - teigė bendruomenės pirmininkas.

Priešingai nei susitikimo metu kalbėjo A. Butkevičius ir „Chevron" atstovai, Žygaičių bendruomenės pirmininkas sakė, kad jokių dialogų ir bendradarbiavimo su jais nesulaukė.

„Niekas su mumis nebendrauja ir mūsų krašto žmonėms niekas nieko nenori paaiškinti. Net savo klaidų niekas netaiso ir nesulaukiame jokio atsiprašymo", - sakė jis.

Paklaustas apie tai, ką kaimo gyventojai darytų tokiu atveju, jei sutartis dėl skalūnų dujų žvalgybos darbų su „Chevron" vis dėlto bus pasirašyta, J. Nairanauskas sakė, kad gyventojai yra pasiryžę bet kokiomis priemonėmis tam sutrukdyti.

„Piketuosime, blokuosime ir taip toliau (...). Nuo seno Lietuvoje yra taip, kad jei pilis yra išduodama, pilėnai ginasi viduje. Taip ir mes ginsime savo teritoriją nusivylę savo valdžia, o ateityje rinksime geresnę valdžią", - sakė jis.

Įdomu tai, kad po susitikimo su „Chevron" kompanijos atstovais A. Butkevičius sakė, jog Žygaičių kaimas nepatenka į tą teritoriją, kurioje žvalgybos darbus atlikti leistų naujai išduota licencija. Pasak jo, viena licencija jau buvo išduota bendrovei „LL Investicijos", kurios 50 proc. akcijų pernai įsigijo „Chevron", dar 2007 m. Pagal naująją licenciją žvalgomos teritorijos bus numatytos iš naujo.

„Iš esmės Žygaičiuose niekas nesiruošia atlikti jokių žvalgybos darbų", - teigė premjeras.

ELTA primena, kad konkurso dėl skalūnų dujų nugalėtojas dar nepaskelbtas, jį turi skelbti Aplinkos ministerijos sušaukta komisija. Tik paskelbus nugalėtoją bus išduota licencija. Ketinimų investuoti Lietuvoje „Chevron" neatsisako ir žada net ir neturėdama licencijos pradėti bendradarbiauti su bendruomenėmis, taip pat su Lietuvos geologijos tarnyba, siekdama pateikti pasiūlymus reglamentams, kurie remtųsi moksliniais faktais ir atitiktų tarptautinę praktiką.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
10. kvailiau negalima pasakyti
(2013-07-11 13:31:51)
(78.61.238.21) Parašė:

Kvailas premjero pasakymas ...žygaičių teritorija neįeina,o aplink ,tai ne Žygaičiai...Tai ko lietuviai pergyvena kai žadama AE statyti netoli pasienio.Nes ten statys rusai,baltarusiai,o ne jankiai.Rytų šalis amerikonai užkariavo"nešdami" demokratiją,o Lietuvą Juokų darbas paimti (juk lietuviai kyšius mėgsta)į delniuką kai kam ir darom ką norim,o runkelius už plaukų ir į žemę.Darau išvadą Lietuva neturi padorios valdžios.9. artuma
(2013-07-11 13:04:31)
(78.62.16.79) Parašė:

"Žemė- mūsų Motina, upės mūsų seserys..."8. ruta
(2013-07-11 09:27:16)
(78.62.25.16) Parašė:

Pagarba Zygaiciu bendruomenei , jeigu dauguma Lietuvos pilieciu butu tokie pat neabejingi musu visu salei , tai korumpuota valdzia NIEKADA net nedrystu pagalvoti apie tokius zalingus gamtai , Tautai sanderius !7. +
(2013-07-11 01:15:16)
(78.60.156.126) Parašė:

Įmonės pavadinimą Chevron mes kažkodėl ištariame angliškai. Nors įmonė registruota tur būt JAV, bet vardas ne angliškas - Chevron, kitaip Hebron yra karaliaus Saliamono sostinės vardas. Manau turėtume tą vardą tarti taip, kaip jį taria žydai, Hebron ar Chevron, bet ne Ševron.6. pati brangiausia
(2013-07-10 23:00:29)
(89.117.248.19) Parašė:

kompanija junktinese valstyjose degalu kainos auksciausios o jie verziasi i Lietuva tik neaisku kokiais tikslais o beto jug mazai kas cia kreipia demesio i tautos nuomone del atomines taip pat pasakyta NE,bet prezidente ikando premjerui del atomines tai kas cia vyksta ????5. Antanas
(2013-07-10 22:44:36)
(78.62.235.6) Parašė:

Kodėl GYVYBĖS-VANDENS negina Bažnyčios atstovai? Juk šituo vandeniu (švariu )šlakstomi tikintieji bažnyčioje. Šv.Velykose švarus vanduo naudojams kaip stebuklingas. Vandeniu (švariu ) pilama ant krikštijamo galvos. Spjaudyti į šulnį ar vandenį draudžiama, dėl jo "šventumo" kaip gyvybės davėjo. Tad ar neišsišauks sau Lietuva prakeikimą ir vandens netekimą? Jeigu būtų Dievas norėjęs tai tos dujos būtų veržesi Lietuvoje kaip Vezuviejaus ar negestantys geizeriai Grenlandijoje. Bet Lietuva apdovanota švariu gėlu ir šaltinių vandeniu. Nesikėsinkime kaip sovietiniai meloratoriai prieš gamtos dėsnius, kaip kad Mičiūrinas užsigeidė pomidorus auginti ant bulvių.4. Ladui
(2013-07-10 22:22:46)
(78.60.171.176) Parašė:

todėl jokiu būdu negalima leisti parduoti mūsų žemę užsieniečiams.3. V .Ladas
(2013-07-10 17:06:06)
(62.212.204.68) Parašė:

Bus kaip Lenkijos kaimelyje, gamtos draustinio ribose: iš biedniausio kaimiečio nupirko žemės sklypą, ir jame pradėjo raustis. Ar mažai pas mus kaime chronių, kurie dar nesugebėjo pragerti paveldėtos tėvų žemės?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras