2020 m. vasario 21 d.

 

Žurnalistai persekiojami. Nejaugi?

51
Paskelbta: 2013-11-22 23:59 Autorius: Neringa Venckienė | neringavenckiene.com

Kur jau daugiau negu pusę metų yra Seimo narė Neringa Veckienė su sūnumi, nei policija, nei prokuratūra, nei kas nors kitas Lietuvoje pasakyti negali. Tik VSD leidžia suprasti, kad Seimo narė yra saugi ir sveika. Parlamentarės asmeniniame tinklalapyje informacija nuolatos atnaujinama. Jūsų dėmesiui naujausias tekstas, pasirašytas N. Venckienės vardu. Ekspertai.eu.

Paskutiniųjų dienų naujienos, mirgančios žiniasklaidos puslapiuose – BNS žurnalisčių apklausos ir jų namuose atliktos kratos.

Neanalizuosiu, ar tai teisėta. Nespręsiu, ar šių žurnalisčių veiksmai atitinka Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 124 straipsnį “Neteisėtas disponavimas informacija, kuri yra valstybės paslaptis” arba 125 straipsnį “Valstybės paslapties atskleidimas“. Nediskutuosiu, ar jos turėdamos dokumentą su žyma “SLAPTAI”, privalėjo pačios kreiptis į teisėsaugą ir apie tai pranešti.

Šioje situacijoje įdomiausia yra tai, kad visuomenė visiškai nepalaiko žurnalistų. Prie STT būstinės žurnalistai plojo sau. Katučių akcija niekam, išskyrus pačius žurnalistus, nebuvo įdomi.

Kodėl taip atsitiko?

Dauguma žmonių neabejoja, kad beveik visa šiandieninė žiniasklaida Lietuvoje tarnauja korupcinėms teisėsaugos ir politikos sistemoms. Atspindi oligarchijos, korumpuotos valdžios požiūrį.

Žurnalistų pateikiami faktai labai dažnai neatitinka tikrovės. Skleidžiamas melas, šmeižiami ir žeminami žmonės. Žiniasklaidos monopolijos siekia pelno bet kokia kaina. Žurnalistams nerūpi tiesa.

Kiek Lietuvoje yra nepriklausomų žurnalistų? Kažin, ar tokių apskritai galima rasti. O jeigu rasi – suskaičiuosi ant pirštų.

Žodis “profesionalumas” žurnalistams netinka. Tinkamiausias apibūdinimas - už pinigus tarnaujantys ir atidirbinėjantys veikėjai.

Ko tikėjosi žurnalistai? Manė, kad lazda neturi dviejų galų?

Jiems padedant buvo susidorota su mano broliu Drąsiumi Kedžiu, su jo dukrele, mano tėvais, su Klonio gatvės šturmo liudytojais. O dabar atėjo žurnalistų eilė. Taip visada būna policinėse, klaninėse valstybėse. Jeigu negini kito teisių, tai anksčiau ar vėliau bus pasikėsinta ir į tavo paties teises. Nepriklausomai nuo to, koks buvai lojalus šuniukas.

Kėsinamasi į žodžio ir informacijos laisvę?

O kur jie buvo, kai buvo gesinama ir jaukiama pedofilijos byla? Kodėl tylėjo, kai buvo persekiojami Klonio gatvės žmonės? Kodėl jie nematė, kad vaiką iš namų prievarta išvilko tuo metu kaltinamojo pedofilija draugė ir jo advokatas? Kodėl nereikalavo vykdyti Vilniaus apygardos teismo galutinę ir neskundžiamą nutartį – pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei? Kodėl šmeižė mano brolį Drąsių Kedį, jį ir jo dukrelę palaikančius žmones?

O mano brolio Drąsiaus siųstas laiškas žurnalistams? Ar jie jam padėjo? Turbūt – nuvaryti į mirtį.

Nei mėgti, nei gerbti žurnalistų nėra už ką. Manau, kad jie taip pat yra kalti dėl to, kas vyksta šiuo metu Lietuvoje. Jų dievinama “teisinė” valstybė atsisuko prieš juos pačius. Dabar turi teisę gintis garbinguose Lietuvos Respublikos teismuose.

O kodėl nepatinka teisėjo G.Viederio nutartis? Dauguma žiniasklaidos veikėjų nesuabejojo B.Varsackio, V.Kondratjevo ir A.Cinino sprendimais.

Žurnalistai yra privilegijuoti – už šmeižtą neteisiami. Privilegijos jiems ir šįkart – už piketą prie STT būstinės nebuvo nubausti. O juk turėjo būti taip, kaip “Drąsos kelias” partijos narei Irenai Malinauskienei, kuri už daugiau nei 15 asmenų susirinkimą prie Kauno vyriausiojo policijos komisariato pagrobtos mergaitės gimtadienio proga susimokėjo 1000 litų baudą.

Žurnalistai persekiojami. Nejaugi?

Tam, kad pajusti tikrąjį persekiojimą, reikėjo 6 valandą ryto vykdyti žurnalisčių apklausas ir kratas, išlaužti jų kiemo vartus, vėliau – garažo vartus, su benzopjūklu išpjaustyti duris ir langus, jų tėvus išmesti iš namo ir nuvešti į policijos komisariatą tapatybės nustatymui, laužti kambarių, kuriuose miega vaikai, duris, joms pačioms užlaušti ir sužaloti rankas, viešai pranešti, kad kratos metu žurnalistės vieną iš dalyvių suspardė, tačiau video medžiagos, kurią turi pareigūnai ir kurios reikalauja žurnalistės tiesos nustatymui, nerodyti, kieme stovinčius ir stebinčius žurnalisčių draugus ir pažįstamus sumušti, pripurkšti ašarinių dujų į akis, panaudoti elektrošoką, po to išvežti į policiją, žurnalistėms, jų artimiesiems ir draugams pradėti daugybę ikiteisminių tyrimų, kad kokius penkerius – septynerius metus neišeitų iš teismų, kad nespėtų mokėti baudų, taikyti joms kardomąją priemonę – suėmimą, surasti žalimų ir keršių, kurie duotų reikalingus parodymus...

O pabaigai – manau, kad žurnalistus pagąsdino ir tiek. Pagąsdino ateičiai. Kad korupcinei sistemai būtų dar labiau lojalūs.

 
Komentarai

 
51. morale
(2013-11-30 18:30:17)
(78.56.131.97) Parašė:

Manau kad teisus E.Aleksandravicius apibudindamas elita ,nes kas gali geriau zinoti, bet ir profesorius tegu paiso morales bet ne populizmo atspr.50. lorenzo
(2013-11-29 21:55:40)
(78.62.1.211) Parašė:

sekmes neringai49. gerb. Neringai
(2013-11-29 19:19:24)
(78.62.81.149) Parašė:

ir jos puikiai šeimai stiprybės, sveikatos ir Dievo malonės.48. aidas
(2013-11-26 04:20:59)
(69.105.223.214) Parašė:

matomai venckienes laiskus paraso pedofilu kompanija.nes jokio gyvo nei judesio,nei garso47. Raigerdas 46-am
(2013-11-26 01:28:18)
(93.203.26.63) Parašė:

Labai dėkoju Tamstai už šią žinutę. Reiškia Kauno Meno Mokykloje sėdi kažkoks tai, galimai, pedofilas, ir moko ne tik mokinius, bet ir mus, kaip mums reikia gyventi. Reiškia Kauno Meno Mokykloje yra netvarka ir niekas šios mokyklos nekontroliuoja, nes jeigu kontroliuotų, tai ten jį seniai būtų iššifravę. Reiškia Kauno Meno Mokykloje dirba, galimai, puskvailis direktorius, apsimetęs, kad supranta, kas yra Menas, bet nesugeba parinkti į mokyklą dorų ir tinkamų šiam darbui darbuotojų. Įdomu, štai Švietimo ministras Dainius Pavalkis kalba apie universitetų uždarymą, o net nežino, kad, galimai, šitoje Kauno Meno Mokykloje dirba koks nors, gal būt, net pedofilas, kuris tyliai kenkia ne tik šioje mokykloje savo ligotų emocijų skleidimu, bet stengiasi šiomis bjauriomis savybėmis užkrėsti ir daugybę kitų žmonių Lietuvoje. Ei, Kauno Meno Mokyklos direktoriau, atsiliepk! O gal tu pats čia rašinėji tokius piktybinius komentarus? Nežinau, galiu klysti, bet mano subjektyvia nuomone, ten yra kažkoks tai piktavalių bunkeris. Kažko nesitiki, kad jis ten vienas būtų.46. Zikaro g-veje,
(2013-11-25 19:45:46)
(172.56.12.34) Parašė:

pastate, aptvertame tvora su peleda - Kauno meno mokykla (KMM) A. Mackevičiaus g. 27. Tarpe MENINYKU pilna pediku. Rasantis neigiamus komentarus, galimai, vienas is ju. Todel ir ,,drasiai" pila komentarus pasislepes po KMM iskaba is ,,valdisko" kompo, visaip smeizdamas Venckiene.L.45. to kaimietis
(2013-11-25 14:54:07)
(78.63.22.245) Parašė:

"Tik stebūklas gali išgelbėti Lietuvą, nes neturim nei tikrų studentų, nei inteligentijos, nei tikros Lietuvos Bažnyčios...". Stebuklai kartais pasitaiko, studentų, maukiančius alų turime, inteligentijos turime (kad ir skystablauzdės), o su bažnyčia visai blogai. Tikrąją Lietuvos bažnyčią išgama Jogaila sunaikino 1387 metais. Ir nuo to laiko turime tik importinę, žydišką, niekam tikusią. "Inteligentija tai indas, kuriame talpinama ir brandinama visos tautos kultūra". Ar mūsų užguita, ubagiška materialiai ir dvasiškai inteligentija gali brandinti tautos kultūrą? Žinoma ne. Prof. Aleksandravičius mano, kad dabartinis Lietuvos elitas lyginamas su smetoniniais batsiuviais moralės, sąžinės, išsilavinimo, profesionalumo atžvilgiu. Tad ŽURIM KĄ TURIM. O turim mėšlą, kuri verčiami vadinti duona.44. 43kaimietis komentarui
(2013-11-25 12:39:34)
(86.18.188.109) Parašė:

Daug anksciau reikejo jau gelbeti Lietuva ,kol buvo neemigrave zmones...liko senukai pagrinde...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras