2020 m. balandžio 4 d.

 

Žmonių partijos nacikas F. Kukliansky prispaudė į kampą

16
Paskelbta: 2020-03-18 14:44 Autorius: ekspertai.eu
L. Kasčiūnas. Nuotr. facebook.com
L. Kasčiūnas. Nuotr. facebook.com

Žmonių partijos naciku tituluojamas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkę Fainą Kukliansky, prašydamas paaiškinti finansavimo Rūtos Vanagaitės projektui iš Geros valio fondo skyrimo motyvus ir išsakyti nuomonę, ar skatindami tokių kontraversiškai vertinamų veikėjų projektus neįžvelgia galimybės provokacijoms ir tautinės neapykantos kurstymui. Apie tai skelbiama naciko pranešime visuomenei „Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Fainą Kukliansky: prašo paaiškinti finansavimo Rūtos Vanagaitės projektui skyrimo motyvus“.

„Geros valios fondas buvo įsteigtas 2011 m. ir yra išlaikomas Lietuvos Respublikos mokesčių mokėtojų lėšomis. Fondo išmokamos piniginės kompensacijos gali būti naudojamos Lietuvos žydų religiniams, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo tikslams Lietuvoje ir Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje gyvenusiems ir nuo totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu nukentėjusiems žydų tautybės asmenims remti.
2020 m. sausio mėnesį paskelbtoje Geros valios fondo paraiškų suvestinėje skelbiama, kad Geros valios fondas pareiškėjos Rūtos Vanagaitės projektui (knygos leidybai) Christopf Dieckmann, Rūta Vanagaitė. „KAIP TAI ĮVYKO?“ skiriami 10 000 eurų“, - rašoma L. Kasčiūno pranešime.

Jis  teigia, kad „svarbu atkreipti dėmesį ir priminti, jog R. Vanagaitės 2016 m. išleistoje knygoje „Mūsiškiai“ buvo ginama tezė, kad lietuviai buvo aktyviai ir savanoriškai žydų žudynes vykdžiusi tauta, o to priešakyje buvo valstybę atkurti bandžiusi Laikinoji Vyriausybė ir Lietuvių aktyvistų frontas“.

„Po to žiniasklaidoje buvo kalbama apie knygoje skelbiamus melagingus ir iškraipytus istorinius faktus. Taip pat primintina ir tai, kad 2017 m. R. Vanagaitė Lietuvoje įsivėlė į skandalus“, - primena Landsbergių judėjimo dalyvis.

Pasak politiko „iš pradžių ji pareiškė, neva vienas iš Lietuvos partizanų vadų Adolfas Ramanauskas-Vanagas „nėra joks didvyris“, nebuvo kankinamas, galėjo bendradarbiauti su KGB ir prisidėti prie holokausto, o vėliau pati R. Vanagaitė pripažino skelbusi melą dėl A. Ramanausko Vanago“.

„Melas tokiomis jautriomis temomis kaip Holokaustas ar sovietinė okupacija yra ypač žalingas mūsų valstybei ir būtent todėl neturėtume leisti jam sklisti, o juo labiau finansuoti projektus, kurie galimai galėtų prisidėti prie tokio melo kūrimo ir platinimo. Todėl prašau F. Kukliansky paaiškinti finansavimo projektui skyrimo motyvus ir išsakyti nuomonę, ar skatindami tokių kontraversiškai vertinamų veikėjų projektus neįžvelgia galimybės provokacijoms ir tautinės neapykantos kurstymui. Kviečiu toliau skatinti knygų Holokausto tematika leidybą, tačiau manau, kad šios temos puoselėjimas neturi būti atiduotas neaiškų turinį kuriantiems ir atitinkamo išsilavinimo neturintiems veikėjams“, - kviečia L. Kasčiūnas.

Šaltinis: lrs.lt

Susiję:

Žmonių partijos nacikas kriuktelėjo bandydamas įgelti lenkui, tačiau pastarasis jam gerokai įkando   

Žmonių partijos naciku tituluojamas L. Kasčiūnas susilaukė partijos vadovybės nemalonės

Seimas norėtų žinoti, kurie politikai bendradarbiauja su dabar esamų valstybių specialiosiomis tarnybomis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
16. Lietuvis
(2020-03-19 16:17:50)
(84.15.188.198) Parašė:

Va laisves priesai gavo per nagus uz paminklines lentos nueima generolui Vetrai!15. Demokratijos laidotuvės
(2020-03-19 09:49:44)
(205.185.127.219) Parašė:

Konservų prastumtas įstatymas apie bausmes iki 2 m. kalėjimo už TSRS "okupacijos neigimą", komunizmo nusikaltimų neigimą, bei nepagarbų atsiliepimą apie miškinius ar sausio 13 dalyvius ir pan., reiškia ne ką kitą, o DEMOKRATIJOS LAIDOTUVES LIETUVOJE. Tai – beveik tas pats garsusis dvasininkų seminarijos auklėtinio Džiugašvilio-Stalino laikų 58 str., pagal kurį sodindavo už „netinkamą“ nuomonę... Taip, žodžio laisvė yra, bet po to "žodžio", pritaikius šį įstatymą, gali atsidurti už grotų... Apie miškinius aš dar iš vaikystės prisimenu visai ką kita, negu pliurpia jaunimui smegenis plaunantys propagandistai, bet turiu tylėti, nes galiu, geriausiu atveju, būti užtampytas po teismus. Apie sausio 13-ą - irgi žinau kai ką laaaaaaabai nemalonaus "patriotams", apie tarybinius laikus - taip pat, bet irgi turiu tylėti... Demokratija, žodžio laisvė ir tiesos sakymas baigiasi ten, kur prasideda JAV ir ES imperialistų interesai...14. jeronimas
(2020-03-18 21:43:58)
(51.37.213.239) Parašė:

O kuogi skiriasi lietuviski zydeliai nuo naciko ir landsbergines trupes??? O si naciko issisokima,vertinu kaip eilini bandyma viesai pasidemonstruoti.Kuo didesnis proto vargsas ,tuo didesni troskima turi ant aukstesnes taburetes pasimaivyti.13. Ceslovas
(2020-03-18 18:43:56)
(188.69.207.51) Parašė:

Kurliansky, o banderlogu partines pakirksnutes seriamos ne is mokesciu moketoju? Verciau susirinke tvartely pamastykit kada grazinsit uz M N atidavima ameriniam zydukui pinigus.12. ...to Vytui
(2020-03-18 18:33:26)
(83.179.28.147) Parašė:

...tu geriau paprašyk paramos iš Lanzbergių fondo, ten daug pinigų privogta ir tau užteks.11. Pilietis...
(2020-03-18 18:29:29)
(83.179.28.147) Parašė:

Fondas pats sprendžia kam skirti pinigus ir už kokius nuopelnus ir neprivalo atsiklausti naciko leidimo.10. Vytas
(2020-03-18 17:50:42)
(62.80.225.75) Parašė:

Įdomu, fondas - geros valios, bet gali remti tik ŽYDŲ TAUTYBĖS organizacijų (religinių, kultūrinių ir kt.)rėmimui. Tai kyla klausimas, gal R.Vanagaitė - žydė, ir ją kas nors skriaudžia, kad skiriama parama? Kitas klausimas, kas gi įsteigė tą fondą, kad jis remia tik žydus? O kas parems totorius, baltarusius,karaimus ir t.t. Lėšos tai visų mūsų, o remia fondas tik vieną tautybę" Galai nesusieina, ponai, visai. Nesusieina su lygybės principais, kuriuos skelbia oficiali valdžios skelbiama politkorektiškumo politika. Va, jei šis fondas būtų finansuojamas žydų bendruomenės, tai klausimų nekiltų. O dabar, kas mane, lietuvį, parems?9. Darijus
(2020-03-18 17:38:41)
(185.6.235.178) Parašė:

O, kodėl kažkokiam pridurkui reikia kažką aiškinti?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras