2020 m. liepos 6 d.

 

Žinomi visuomenės veikėjai ragina prezidentą imtis Lietuvos teisinės sistemos reformų

26
Paskelbta: 2020-02-28 09:33 Autorius: Valdas Vižinis
Generalinės prokuratūros pastato fragmentas.
Generalinės prokuratūros pastato fragmentas.

Vasario 28 d., penktadienį, 21 žinomas visuomenės žmogus kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentą Gitaną Nausėdą prašydami inicijuoti Ypatingojo prokuroro institucijos steigimą ir atnaujinti svarstymus dėl teisinės sistemos reformų numatančių įteisingumo įgyvendinimą įtraukti ir visuomenę.

Šis prašymas motyvuojamas vadinamosios Kauno pedofilijos bylos atveju. Pasak kreipimosi autorių „Kauno pedofilijos byla atskleidė gilią institucinę krizę Lietuvos teisėsaugos sistemoje“. Primenama, kad ši rezonansinė byla liko neištirta o Seime prieš dešimtmetį atlikto parlamentinio tyrimo išvados bei pasiūlymai dėl teisėsaugos reformų lieka neįgyvendinti.

„Nepaisant labai kritiškų parlamentinio tyrimo išvadų ir pasiūlytų teisėsaugos reformų, jos taip ir nebuvo įgyvendintos. Negana to, nei su šia byla susijusių asmenų žmogžudysčių, dėl kurių Seimui teko įsikišti į bylos procesą, nei vėlesnių vadinamųjų nelaimingų atsitikimų teisėsaugos institucijos iki šiol taip pat neištyrė. Piliečiams nėra pateikta jokių paaiškinimų dėl daugelio šios bylos įvykių. Priešingai, teisėsaugos institucijos susitelkė į tikslą numarinti neištirtą bylą“, - rašoma kreipimesi.

Pasak kreipimosi autorių Teisėsaugos sistema,užuot ištyrusi rezonansinę bylą, pasirinko „aklą institucinės reputacijos gynimo strategiją /.../ bei persekiojimą, represijas prieš savo šalies piliečius, kurie nepritarė šitokiam „teisingumo įgyvendinimui“.

Kreipimesi primenama, kad Lietuvos teisėsaugos institucijų daugelis iškeltų kaltinimų žuvusio brolio dukros globėjai Neringai Venckienei subliuško po to, kai ji paprašė politinio prieglobsčio Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pasak kreipimosi autorių piliečių pasitikėjimą Lietuvos teisine sistema galima būtų atstatyti tokioms byloms ištirti skirtos Ypatingojo prokuroro institucijos įsteigimu. Primenama, kad 2008-2012 m. kadencijos Seimo narių grupė parengė Ypatingojo prokuroro įstatymo ir atitinkamų prokuratūros sistemos pakeitimų projektus, tačiau tuo metu pritrūkus politinės valios jie taip ir liko neapsvarstyti.

„Nepriklausomas įgaliotasis prokuroras turėtų kompetenciją ištirti, kodėl neveikė institucijos, kur yra sistemos ydos, kas yra atsakingas už sužlugdytą tyrimą, neteisėtą veiklą ar nusikalstamą neveikimą, o taip pat vėlesnes represijas ir persekiojimus. Jis patikrintų kriminalinės policijos vadinamąją liudininkų apsaugos programą, išsiaiškintų dėl jos patikimumo ir nustatytų, koks yra pedofilijos byloje nukentėjusia pripažintos mergaitės likimas“, – teigiama kreipimesi.

Tarp pasirašiusiųjų viešą kreipimąsi kunigas Robertas Grigas, antisovietinis disidentas, žmogaus teisių gynėjas, sesuo Felicija Nijolė Sadūnaitė, politinė kalinė, antisovietinė disidentė, Nacionalinės Laisvės premijos 2017 m. laureatė, žmogaus teisių gynėja, Antanas Terleckas, politinis kalinys, antisovietinis disidentas, Nacionalinės Laisvės premijos 2012 m. laureatas, žmogaus teisių gynėjas, Petras Plumpa, politinis kalinys, antisovietinis disidentas, žmogaus teisių gynėjas,  kiti žymūs Lietuvos žmonės.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
26. trumpai
(2020-02-29 09:08:53)
(78.57.130.78) Parašė:

Teisinės sistemos bėdas gali išspresti tik konorovirusas,vat to nei papirksi nei pagasdysi.25. Antanas iš Toronto
(2020-02-29 03:57:18)
(174.138.207.114) Parašė:

Temidė Lietuvoje nužudyta ir paslėpta giliai, kaip Kiesų galvos...Gal pinigų maišuos,o gal po plyta, o gal ją slepia mūs miškingos kalvos...24. Audrius
(2020-02-28 19:11:47)
(77.111.247.9) Parašė:

Sekanti karta paprasysiu kad kas Lietuvoje nupirktu is ankstini mezon interneta,ir kad pavarysiu tau is mezono. Galesi blokuoti issisiepes visus IP :)))))))))))) Bet pastebesiu, kad as tokiom kaip tu machinacijom rasyti ne savo vardu neuzsiimu ir niekada neuzsiimsiu. As gi nezadu kaip tu gelbeti Lietuvos :))))))))))))))))23. Norintis pasislepti nuo glusiaus
(2020-02-28 19:07:57)
(77.111.247.9) Parašė:

:))))))))))))) trink trink, blokuok velesai. As tau pasakyciau kodel tie blokavimai sito VPN yra liuks, bet kol kas blokuok. Geriausia uzblokuok visa IP seka glusiau :)))))) Padarysi meskos paslauga visiems. :))))))))) isterija pulsuoja pas Paulinos tetuka velesa visu gyviu dieva. velesa kuris nuleido seni salti? :))))))) Bet nusileido pats save.22. stėrva
(2020-02-28 18:47:44)
(91.250.242.12) Parašė:

.. vargu bau kolegos, ar turės tam laiko šis žmogelis ... kelionės, pokalbiai, kotletų skaičiavimas, o dar tas koronavirusas planuoja atvykti į svečius... ne, nespės..21. Audrius 17. >16.senis šaltis "Audrius"
(2020-02-28 17:56:22)
(77.111.247.10) Parašė:

Mazai isterijos Š puidoke velesai. Po nauju apraminau durniuka :)))))))))))))) Komentarai kazkokie nupiepe viusai nebekabinantys :))))))) Pavargai Sarai? Gal eik pailsek, leisk tvarkyti si puslapi kam nors kas taip neapsisikes. Nako Puidoko ir tavo video daug parodo apie tavo busena. Greiciausiai del to ir dedi 5 metu senumo savo video, nes ne pamiselio taves jau tikriausiai neberasi :)))))))20. Audrius
(2020-02-28 17:55:50)
(77.111.247.10) Parašė:

Tikrai sapnuoju? :)))))))))))) Kam IP blokuoji durneli? :)))))))) Netycia savo nepriblokuoji netiksa :)))))19. Vytas
(2020-02-28 17:45:22)
(62.80.225.75) Parašė:

Jokių šansų permainoms teisinėje Lietuvos sistemoje. Prezidentas? Nejuokaukit, pats namus pasistatė draudžiamoje vietoje ir "įteisino". Kaip? Jis pats ir paaiškino - tam reikia daug lėšų, laiko. Ar dirbantis žmogus turi tai? Ne. Vadinasi, net su VALDININKŲ LEIDIMU PASTATYTĄ NAMĄ Nidoje nusipirkę žmonės jų netenka per teismus. Kas turi vykdyti teisingumą Lietuvoje? Teisingai, TEISMAI. Jie ir vykdo, tik vykdo iš savininkų atimdami TEISĖTAI pastatytus namus. Valdininkų, išdavusius tuos leidimus (pagal teismo sprendimų esmę- jie neteisėti) teismai apeina, nors gali (mano nuomone - privalo) priimti atskirą nutartį dėl neteisėto leidimo išdavimo bei valdininko patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Nausėda šioje situacijoje NIEKUO NEGALI PADĖTI!!! kAM MUMS TOKS PREZIDENTAS, JEI IR IŠSIAIŠKINTI ESMĖS NEPAJĖGUS.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras