2020 m. liepos 8 d.

 

Žiauri korupcijos kaina

24
Paskelbta: 2013-09-23 15:48 Autorius: Naglis Puteikis
Seimo narys Naglis Puteikis. Facebook.com nuotr.
Seimo narys Naglis Puteikis. Facebook.com nuotr.

Korupcija teisėsaugoje ir valstybėje jau pradėjo žaloti ir žudyti Lietuvos piliečius.

Beveik milijardas – 790 milijonų litų (vidaus reikalų ministras D. Barakauskas žiniasklaidai teigė, jog buvo „įsisavinta“ 200 mln. eurų) – išleista Bendrojo pagalbos centro (BPC), administruojančio skambučius pagalbos telefonu 112, sistemos sukūrimui, bet net trys iš Dembavos pagrobtos moksleivės skambučiai ir net pusvalandį trukęs jos pokalbis su policija nepadėjo sustabdyti prievartos ir išgelbėti aukos gyvybę.

Vadinkime daiktus tikraisiais vardais: taip paaiškėjo, jog Bendrojo pagalbos centro projektas tėra eilinis LT pseudoelito pinigų išvogimo mechanizmas. Sėkmingai išvengta Europos Komisijos ketinimų paduoti LT į teismą už tai, kad ES pinigai buvo išeikvoti, bet nebuvo sukurtas skambinančiojo vietos nustatymo mechanizmas, ypač kai telefonas be SIM kortelės. Pasitenkinta „Bitės“ ir „Omnitelio“ paaiškinimais, kad neva tai neįmanoma. O kaip tai pavyko „Tele2“ kompanijai? Kas meluoja? Kaip sugebėjome apgauti ES lėšų panaudojimą kontroliuojančias institucijas ir LT Valstybės kontrolę? Kokius politikus papirkinėjome: savus ar svetimus? Spėju, kad tai buvo daroma panaudojant tuos pačius 790 milijonų Lt, kurie buvo skirti gelbėjimo sistemai sukurti.

Bendrosios pagalbos centrą administruoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Neužmirškime, kad jo „specialistai“, įrenginėdami naujausią priešgaisrinę signalizaciją Tytuvėnų vienuolyne, sugebėjo pažeisti savo pačių patvirtintą tvarką, todėl negrįžtamai sudegė neįkainojamas bažnytinis viduramžių paveldas – daugiau nei šimtas auksakalystės dirbinių, pražuvo ir už dešimtis milijonų litų atlikti restauravimo darbai. Vietoj tyrimo – PAGD vadovų arogancija ir prokuratūros patyčios, aplaidžiai dirbę „specialistai“ iš visų tik šaiposi.

Iš visų šaiposi ir jaunuolis, Biržų centre vidurdienį automobiliu užmušęs moterį, – teismas vilkinimas, o jis vaikšto gatvėmis ir atvirai triumfuoja, pasakojo man Biržų merė.

Kitas girtuoklis taip pat vidurdienį, tik Vilniuje, automobiliu užmušęs dviratininką, kuris vežė sužadėtinei tuoktuvių žiedus, per kelias valandas atgauna automobilį ir toliau juo važinėja, o bylą vilkinantys prokurorai ir tyrėjai tyčiojasi iš žuvusiojo artimųjų.

Tokių istorijų – begalės. Dar atkreipkite dėmesį, su kokiu pasipūtimu policijos, prokuratūros, Bendrojo pagalbos centro vadovai mums aiškina, kad visi teisėsaugininkai dirba pagal instrukcijas: nesvarbu, kad žmonės žūna – jie niekuo dėti. Politikai neskiria pinigų normalioms eilinių ir kvalifikuotų policininkų algoms, todėl iki šiol šioje sistemoje tebedirba ir LR Prezidentės skiriamo generalinio policijos komisaro globojami policininkai sadistai, nužudę Gintarą Beresnevičių, sužaloję Agotą Ramanauskienę, Artūrą Miščiokaitį…

Visas šias istorijas – žmonių žalojimą, žudymą, pinigų plovimą – sieja tai, kad LT teisėsauga globoja ir dangsto nusikaltėlius. Teisėsaugos vadovus skiria Prezidentė, kuri ne tik abejingai stebi neteisingumo klestėjimą, bet ir aktyviai siekia, kad vidaus reikalų ministrais būtų paskirti visiški mėmės. Maža to, Prezidentė atleidinėja per šį korupcijos triumfą kažkokio stebuklo dėka išlikusius sąžiningus teisėsaugininkus: buvusius FNTT vadovus V.Gailių ir V.Giržadą, bandžiusius pažaboti biudžeto vagis.

Mūsų teisėtvarka pavydėtiną susiklausymą demonstruoja tik vienu atveju – kai stoja į kovą ne su vagimis, banditais, prievartautojais, o su taikiais piliečiais, išdrįsusiais išeiti į piketą prieš neteisingumą. Tuomet pakanka ir lėšų, veikia pasiklausymo ir sekimo technikos, pasitelkiami STT ir saugumo agentai, pulkas policininkų, ir teismai dirba itin greitai.

Ar dar galime ką nors pakeisti? Taip, jei visi kartu pareiškimais, peticijomis, mitingais, protestais pareikalausime, kad Prezidentė sušauktų Valstybės gynimo tarybos posėdį ir imtųsi skubių priemonių visų piliečių saugumui užtikrinti. Jei pareikalausime, jog nedelsiant būtų atstatydinti dabartiniai teisėsaugos vadovai pasipūtėliai, o naujai paskirtieji imtųsi stabdyti absurdišką teisėsaugos pareigūnų aplaidumą, neveiklumą, vogimą, korupciją, banditų siautėjimą ir žmonių žudymą. Ir kad teisėsaugininkai medžiotų ne vien iš iždo vieną kitą grūdelį bandančias nugvelbti peles, bet ir mamutus, vagiančius biudžeto ir ES pinigus vagonais.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
24. to to Reigardas
(2013-09-29 11:23:35)
(62.80.225.123) Parašė:

Barakusko problema ne amžius, bet tai ką Gailius tiksliai pavadino 'Barakausko intelektu", tai kaip sakoma "rimta ir ilgam laikui" ir jokios senatorijos čia nepadės23. Kritikas Pikčiurna
(2013-09-25 03:33:22)
(78.56.140.149) Parašė:

Visiškai pritariu Nagliui Puteikiui, tik atkreipčiau visuomenės dėmesį į BPC vadovo tvirtinimus, kad įranga buvo kuriama nuo nulio penkerius metus. Toks pareiškimas yra bandymas pridengti aukščiausio lygio korupciją, nes Lietuva nekuria mobilaus ryšio technologijų bei pačios įrangos, o tik pritaiko užsienio technologijas bei įrangą. Turint omenyje, kad daugelyje šalių tokie BPC jau seniai patikimai veikia, tereikėjo pasirinkti geriausius užsienio sprendimus Lietuvos mobilaus ryšio rinkai ir juos pritaikyti. Nueita įprastu Lietuvai korupciniu keliu, išbandytų energetikos sektoriuje, perduodant visą darbą ir atsakomybę privačiam verslui ir taip plaunant ES lėšas. Todėl visi liko "ne prie ko". Vieni nebeturi pinigų ir "negali įtakoti" privataus verslo, kiti "neranda" sprendimų ir negauna papildomų pinigų. O tereikėjo papildyti mobilaus ryšio tiekėjų licencijavimo tvarką, įtraukiant reikalavimą nemokami teikti visą reikiamą informaciją BPC, ir paskelbti neeilinį konkursą minėtoms paslaugoms. Per pusmetį viskas sklandžiai dirbtų. Kai prireikė kaupti visų privačių pokalbių duomenis piliečių sekimo tikslais, jokių problemų nekilo.22. juokas
(2013-09-24 18:22:22)
(84.15.189.245) Parašė:

viskas teisingai parasyta...tik gaila kad skamba is konservatoriaus lupu,nors koks skirtumas....21. mauzeris
(2013-09-24 13:36:57)
(217.117.21.68) Parašė:

Nagli butinai kelkite savo kandidatura, kitu metu prezidento rinkimuose. Jus visa korupcija isvalytumete, nes esate tas zmogus, kuris nebijo sakyti tiesa.20. Bet Nagli, juk
(2013-09-24 11:48:28)
(78.63.22.245) Parašė:

tai kova tik su malūnais. Tai tik pasekmės. Kol priežasčių neišsiaiškinsime ir neišrausime su šaknimis, tol tokia nusikalstama betvarkė gyvuos, augs ir plėsis. Mokyklose mokytojai bijo mokinių. Moksleoiviai turi daugybę teisių, kuriomis naudojasi ir pareigų, kurių nevykdo. Tai ką paruošia mokyklos? Ogi tokius banditėlius, kurie žagina ir mašinos bagažinėse degina aukas. Ištų pavyzdžių, kuriuos pateikė Naglis, Grybei turėtu plaukai ant galvos šiauštis, bet ji visiškai abejingai stebi savo valdinių nusikaltimus. Tai ir yra okupantų IŠĖJIMAS IR PASILIKIMAS. Gyvename KREIVŲ VEIDRODŽIŲ PASAULYJE. Jei rimtais veidais prezidentai, premjerai, "dvasininkai" ir minios gojų-gyvulių gedi 6 mil. nužudytų žydukų dujų kamerose, bet karo metais žydukų pasaulyje prieaugis apie 0,5 mil. žmonių, tai kokiems MULKIAMS ir VEIDMAINIAMS REIKIA BŪTI? Tad ar sugeba tokie MULKIAI sąžiningai atlikti savo pareigas? Ir į atsakingas pareigas tuos MULKIUS skiria irgi dar didesni MULKIAI. "Senas Vilkas" stebisi N.P veikla, kad tas nieko nepadarė. Visų pirm tokių kaip N.P. Seime yra tik vienetai ir jie prie valdžios neprileidžiami. Į jų užklausimus neatsakoma, pasiūlymai ignoruojami. Bet spėju, kad "Senas Vilkas" nedalyvavo nė vienoje protesto akcijoje prieš valdžios nusikaltimus. Mes patys renkama į valdžia niekadėjus, nesipriešiname ju šunybėms ir tik verkšlename. Jiems to tik ir tereikia.19. Arvydas
(2013-09-24 11:41:01)
(193.219.64.35) Parašė:

Nesueina galai su pinigais: "...Bendrojo pagalbos centro (BPC) sistema, kuriai sukurti išleista beveik 20 mln. Lt ES lėšų, švelniai tariant, neveikia taip, kaip turėtų." (rašė Ekspertai.eu. Čia gi suma išaugo kone 40 kartų. Taip tiksliai skaičiuoti moka tik mūsų išrinktieji seimūnai.18. aksioma
(2013-09-24 10:58:59)
(78.58.44.59) Parašė:

zuvis puva nuo galvos-auksas,ne zodziai...17. q
(2013-09-24 10:33:04)
(84.15.185.79) Parašė:

Valdžioje tie patys okupantai...Dabar jie dar ir kleptomanai...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras