2020 m. birželio 3 d.

 

Žemės valdos projektų rengimą siūlo lengvinti ir perduoti Nacionalinei žemės tarnybai

4
Paskelbta: 2013-12-30 21:34 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „nzt.lt“
Nuotr. iš „nzt.lt“

Seimo narių grupė siūlo nustatyti, kad žemės valdos projektų rengimą organizuotų ir juos tvirtintų Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Tai numatantį Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Kazys Starkevičius.

Šiuo metu sprendimus, susijusius su žemės klausimais kaimo gyvenamosiose vietovėse, priima kiekvienoje savivaldybėje Nacionalinės žemėtvarkos tarnybos vadovo įgaliotas padalinio vadovas. Tačiau miestuose ir miesteliuose žemės valdos projektų rengimą organizuoja ir juos tvirtina savivaldybės administracijos direktorius, todėl, įstatymo pataisų iniciatorių nuomone, šią tvarką reikėtų suvienodinti.

Kaip numato įstatymas, jeigu savivaldybės administracijos direktorius nepatvirtina detaliojo plano per šiame įstatyme nustatytus terminus arba atsisako patvirtinti detalųjį planą ir nepraneša atsisakymo derinti motyvų, planavimo iniciatorius turi teisę per 10 darbo dienų kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos, kuri Administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka atsakingiems už teritorijų planavimo dokumento tvirtinimą asmenims surašo administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Įstatymo pataisų iniciatoriai siūlo įteisinti, kad inspekcija per 5 darbo dienas nuo planavimo iniciatoriaus kreipimosi gavimo dienos informuoja savivaldybės administracijos direktorių, kad jeigu pastarasis nepatvirtins detaliojo plano per 5 darbo dienas nuo pateikiamo pranešimo gavimo dienos, detalųjį planą patvirtinančiu dokumentu bus laikomas minėtas inspekcijos pranešimas. Detalusis planas su jį patvirtinančiu pranešimu esą privalo būti įregistruotas Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registre per 5 darbo dienas.

Projekte taip pat siūloma išplėsti neteisminį ginčų nagrinėjimo mechanizmą, numatant, kad „neteisėtai priimtą sprendimą dėl teritorijų planavimo dokumento patvirtinimo“ panaikina minėta inspekcija. Ji taip pat galėtų priimti administracinį sprendimą panaikinti visą teritorijų planavimo dokumentą arba jo dalį. Inspekcijos vadovo priimtas sprendimas gali būti skundžiamas Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Geras šuo ontei
(2014-01-01 16:34:36)
(90.130.151.239) Parašė:

bravo, super:)prisijungiu3. Egis
(2013-12-31 21:02:02)
(5.20.53.57) Parašė:

Grazu, tobulas projektas parazitams ir siaip vagims pasipelnyti - "įstatymo vardu"..2. ontė
(2013-12-31 09:16:21)
(87.239.82.194) Parašė:

Starkevičiau, kur tu buvai, būdamas žemės ūkio ministru? Turėjai tik vieną idėją - Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną. Nepeikiu šios idėjos, bet ji liko neįgyvendinta. Pažiūrėkime, ką padarė Mazuronis per metus. Nesigilinsiu smulkiau, bet dokumentų statybos paruošimas sutrumpėjo kardinaliai. Bijau, kad su savo pataisom tik sugadinsi reikalą, Starkevičiau. Tavo šutvė tą sugeba. Įrodei balsuodamas už žuvies ūkio pataisas prieš tris savaites, kur vėl panorai ežerus grąžinti verslininkų siautėjimui. Kaip žvejys mėgėjas, 200 000 žvejų mėgėjų vardu palinkėsiu Naujųjų Metų proga: EIK *******, MULKI.1. ?
(2013-12-31 03:04:12)
(188.69.210.47) Parašė:

Žemės parceliavimą lengvinti ir atiduoti tiesiai oligarchų virvučių tampomiems?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras