2020 m. liepos 4 d.

 

Žalieji valstiečiai yra nacionalinio liberalų komplekso žudikai, pranešė R. Šimašius

8
Paskelbta: 2020-05-22 08:02 Autorius: ekspertai.euLiberalo Remigijaus Šimašiaus vadovaujama Vilniaus merija pranešė, kad „nacionalinės valdžios sprendimu sužlugdytas Daugiafunkcio komplekso projektas“.

„Blogos žinios vilniečiams – nacionalinės valdžios sprendimu sužlugdytas Daugiafunkcio komplekso ir Nacionalinio stadiono projektas.

Visiems šiandien kyla daug klausimų, atsakome į pagrindinius juos.

Kas gi įvyko?

Viešųjų pirkimų tarnyba (kuri šiuo metu vis dar neturi vadovo) vakar paskelbė išvadą, kad šis projektas neatitinka koncesijos bruožų ir todėl turi būti anuliuotas. Įdomu tai, kad anksčiau įvairios institucijos jau dukart klausė to paties klausimo Viešųjų pirkimų tarnybos

Kas atsakingas už stadiono projekto sužlugdymą?

Stadiono projekto sužlugdymo valstiečių žaliųjų valdoma Vyriausybė siekė kryptingai bent metus – pernai nubraukė ES lėšas, siundė įvairias tarnybas. Galiausiai buvo pasinaudota be vadovo likusia Viešųjų pirkimų tarnyba.

Kokios institucijos buvo pritarusios Daugiafunkcio komplekso projektui?

Šį projektą išsamiai įvertino ir pritarė Finansų ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra, Europos investicinis bankas. Vyriausybė bei Švietimo, sporto ir mokslo ministerija taip pat buvo šio projekto partneriai, nuo pradžių iki pabaigos ne tik žinojo visas detales, bet patys prisidėjo prie projekto kūrimo.

Ar Vilniaus miesto savivaldybė patirs nuostolių dėl tokio sprendimo?

Prie Daugiafunckio komplekso projekto dirbo daugiau nei šimtas žmonių, jis pradėtas dar 2013 m. Kainavo ir įvairios analizės, ir žmonių darbo laikas – šiuo metu savivaldybė skaičiuoja nuostolius, kurie, preliminariais vertinimais, galėtų siekti ir 0,5 mln. eurų. Dėl jų atlyginimo planuojama kreiptis į teismą.

Kaip vilniečių interesus gins Vilniaus miesto savivaldybė?

Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimas gali būti skundžiamas teisme, šiuo metu dėl šio klausimo savivaldybė konsultuojasi su teisininkais. Tačiau net ir pasirinkus tokį kelią, visas procesas strigtų bent porai metų, o per tiek laiko, tikėtina, pasikeistų ir privataus investuotojo ketinimai.

Kaip bus su nacionaliniu stadionu?

Vilniaus miesto savivaldybė pradeda ruošti naują planą – žlugus Daugiafunkcio komplekso projektui, bus svarstomos visos alternatyvos statyti nacionalinį stadioną. Žinoma, šis procesas užtruks, tačiau tikslas nesikeičia – Vilnius privalo turėti savo stadioną.

Ar gali būti statomas tik stadionas, be anksčiau planuotų aplinkinių komplekso pastatų?

Taip, toks variantas taip pat svarstomas.

Ar stadionas ir toliau bus planuojamas ant Šeškinės kalvos?

Rengiant naują projektą bus svarstomos visos įmanomos vietos Vilniuje.

O gal yra kokių gerų naujienų?

Taip – Vilnius per savo 700 metų istoriją pergyveno karus, marus ir badus, atlaikys ir politines turbulencijas bei nacionalinės valdžios torpedavimą“, - rašoma pranešime visuomenei.Vyriausybė nesutiko su R. Šimašiaus kaltinimais ir pasakė kad kalta pati savivaldybė. Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Vyriausybės įsipareigojimai dėl Daugiafunkcinio komplekso nesikeitė, savivaldybė pati nesuvaldė rizikų“.

Informuojama, kad Vyriausybė nuosekliai laikėsi ir laikosi savo pažadų bei įsipareigojimų dėl Šeškinės Daugiafunkcinio komplekso projekto arba vadinamojo nacionalinio stadiono.

Primename, kad pagal iki šiol galiojantį 2015 metų gruodžio 9 dienos nutarimą Vyriausybė yra įsipareigojusi dalyvauti projekte. Nutarime numatytas ir Vyriausybės finansinis prisidėjimas, kurio vertė – 53,392 mln. eurų.

Nurodoma, kad šis nutarimas niekad nebuvo keičiamas, nesikeitė ir Vyriausybės pozicija, nesikeitė finansinių įsipareigojimų dalis.

„Vilniaus miesto savivaldybė nesugebėjo suvaldyti paties proceso ir rizikų, todėl, panašu, nusprendė kapituliuoti. Tačiau užuot pati prisiėmusi atsakomybę Savivaldybė, o tiksliau – meras Remigijus Šimašius, mėgina visiškai nepagrįstai kaltę versti vienai ar kitai institucijai“, - pasakė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

Jis atkreipė dėmesį, jog Vyriausybė kaltinama „sužlugdžiusi projektą“, o to esą įrodymas – Savivaldybės gautas Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) raštas.

„Norėčiau priminti, kad VPT nėra pavaldi Vyriausybei, tai yra nepriklausoma ir savarankiškai sprendimus priimanti institucija, pelniusi nepriekaištingą reputaciją didžiosios dalies visuomenės akyse. Vilniaus miesto mero užuominos, esą VPT „dirba Vyriausybei“ ar dar kam nors, yra neatsakingas ir netoleruotinas politikavimas – arba nevykusi rinkiminės kampanijos pradžia“, - atskleidė L. Savickas.R. Šimašiaus komentaras:Kiek iš viso jau pavyko ištratyti pinigų šio legendinio statinio įgyvendinimui – nepranešama.

Daugiau apie šią ilgametę aferą, dar kitaip vadinamą nacionalinio stadiono statybomis, daugiau rasite ekspertai.eu skiltyje „Stadionas“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. SNIPAS
(2020-05-22 20:20:39)
(90.131.32.81) Parašė:

Saunuoliai valstieciai, kad sustabde afera, nes Vilniaus savivaldybe butu pasiskolinusi is Baltcap n milijonu 20 metu su zveriskom palukanom. Nors palukanos siandien arti nulio.7. Nu jo...
(2020-05-22 17:46:47)
(188.69.194.84) Parašė:

Piktasis prokremlinis Karbofosas, susimokęs su generaliniu policininku, iš berniuko liberalo čiulpinuką brutaliai atėmė ir nuo ėdžių pavarė, - oi negaliu, krizenu net myžčiodamas... :D:D:D6. Gerai pasakė ;)
(2020-05-22 12:11:51)
(188.69.213.130) Parašė:

"Kiek iš viso jau pavyko ištratyti pinigų"5. vilniete
(2020-05-22 09:45:01)
(78.63.229.198) Parašė:

Saunuoliai valstieciai.4. ////////
(2020-05-22 09:22:45)
(78.61.75.27) Parašė:

karbauskas sustabde liberalu afera pagarba jam3. Taip
(2020-05-22 09:09:54)
(86.38.178.2) Parašė:

Anksčiau paksininkai, dabar šimašininkai niekaip negali pradėti statybų - ponai, su velniu einat.2. daiva
(2020-05-22 09:03:25)
(90.137.27.251) Parašė:

Nors viena gera žinia.1. Lietuvis
(2020-05-22 08:40:05)
(31.172.225.193) Parašė:

Vargšelis meras. Šitokie pinigai nuplaukė. Kaip supratau,dabar Šimašius turės atlyginti padarytą žalą Landsbergiams ir su jais susijusioms gaujoms.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras