2020 m. liepos 2 d.

 

Vyriausybės nutarimą parengė Vyriausybė ar UAB NDX energija?

Paskelbta: 2009-11-30 14:34 Autorius: ekspertai.eu

LEO LT - nacionalinė elektros energetikos bendrovėPasak Teisės projektų ir tyrimų centro tarybos pirmininko Kęstučio Čilinsko, susipažinus Vyriausybės internetiniame puslapyje su informacija apie Vyriausybės nutarimą dėl LEO pasidalijimo, atrodo, kad ji parengta UAB NDX energija savininkų. Šioje informacijoje klaidinančiai UAB NDX energija naudai vardijami tik UAB NDX energija nuopelnai ir piniginiai įnašai sandoriuose dėl VST ir LEO.  Iš tokios informacijos galima susidaryti įspūdį, kad normalu ir teisėta UAB NDX savininkams dar primokėti 680 mln. litų valstybės pinigų, tariamai NDX sumokėtų už valstybinės VST bendrovės privatizavimą. Informacijoje nuslepiama, kad UAB NDX energija iš savo kapitalo nieko nemokėjo už VST. Priešingai ji dar pasipelnė iš privatizuotos VST: pakėlė popieriuje  jos akcijų vertę kelis kartus, įkeitė akcijas banke, išsimokėjo sau beveik milijardą litų dividendų, o įkeistas akcija įnešė į LEO LT bendrovę, kur vėl sėmėsi pelną.

Jei Vyriausybės informacija būtų rengta objektyviai, tai būtų parodyta, kiek milijardų litų naudos valstybės sąskaita gavo UAB NDX energija. Taip pat būtų parodyta, kiek šimtų milijonų dividendų į LEO LT įnešė valstybė, kiek tų milijonų išsidalijo UAB NDX energija žmonės, gaudami po keliasdešimt tūkstančių litų  mėnesines algas už nieko nedirbimą LEO administracijoje, nurodo K.Čilinskas. Ta „restitucija“, kuri dabar Vyriausybės paskelbta, yra ne teisinė, o oligarchinė restitucija, t.y., tiems, kurie valstybės sąskaita jau praturtėjo ne vienu milijardu, valstybė dar primoka. Tuo tarpu pagal ES ir Lietuvos teisę taikoma visai kitokia restitucija, kurią Europos komisija ir Teisingumo teismas buvo jau ne kartą paskelbę: neteisėtai valstybės sąskaita praturtėjusi bendrovė turi grąžinti valstybei visą praturtėjimą. Todėl Vyriausybė, jei ji būtų ne oligarchinės, o teisinės valstybės Vyriausybė, turėtų pateikti skaičiavimą apie tai, kiek buvo apgauta valstybė, kai už VST privatizavimą buvo sumokėta ne iš UAB NDX energija, o iš valstybinės bendrovės VST kapitalo, kiek iš VST ir LEO sandorių praturtėjo UAB NDX energija, kiek žalos buvo padaryta valstybei ir kiek ši UAB yra skolinga valstybei. Be to, turi būti patraukti atsakomybėn visi asmenys, kalti dėl šio milijardinės apimties valstybės kapitalo iššvaistymo, teigia K.Čilinskas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras