2020 m. liepos 5 d.

 

Vyriausybė su Lietuvos šventikų lyderiais aptarė aktualiausius valstybės reikalus

21
Paskelbta: 2019-01-11 09:10 Autorius: ekspertai.eu

Premjeras Saulius Skvernelis kartu su Lietuvos Vyskupų Konferencijos Pirmininku, Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu pirmininkavo Dvišalės mišrios komisijos tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatoms vykdyti posėdžiui.

Posėdžio pradžioje premjeras padėkojo Katalikų Bažnyčios hierarchams už valstybei ir jos žmonėms ypatingai reikšmingą Šventojo Tėvo Pranciškaus vizitą, puikų jo organizavimą ir sklandų valdžios institucijų bei Bažnyčios bendradarbiavimą visose srityse.  

Visų pirma nutarta, kad Švietimo, mokslo ir sporto, Socialinės apsaugos ir darbo, Teisingumo bei Finansų ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos Vyskupų Konferencija, atnaujins dvišalių darbo grupių veiklą, o jų sudėtis patvirtins ministrų įsakymais.  

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos Vyskupų Konferencija, parengs abipusiai priimtiną nevyriausybinių organizacijų statuso religinėms bendruomenėms ir bendrijoms apibrėžimą, kuris bus įteisintas keičiant Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymą.  Tai užtikrins tolesnį glaudų Valstybės ir Bažnyčios bendradarbiavimą socialinėje ir karitatyvinėje srityse.

Pritarta, kad Vidaus tarnybos statutas būtų papildytas nuostata, kuri sudarytų galimybę centrinėms statutinių vidaus reikalų, kalėjimų, muitinės, sienos apsaugos sistemos įstaigoms sudaryti susitarimus su tradicinėmis religinėmis bendruomenėmis ar bendrijomis. Jų pagrindu būtų vykdoma tikinčiųjų sielovada ir teikiamos su ja susijusios paslaugos, nustatomas kapelionų teisinis statusas.

Pripažinta, jog atliekant 2021 metų gyventojų ir būstų visuotinį surašymą, būtina fiksuoti  informaciją, kuri objektyviai atspindėtų Lietuvos gyventojų religinę tapatybę ir konfesinę priklausomybę. Ketinama šių objektyvių duomenų surinkimo klausimą aptarti dvišalėje Finansų ministerijos ir Lietuvos Vyskupų Konferencijos darbo grupėje ir surasti priimtiną sprendimą.

Pabrėžta, kad nevalstybinėms katalikiškoms mokykloms  turi būti sudarytos tokios pačios sąlygos gauti paslaugas ir dotacijas, kaip ir valstybinėms. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sieks paskatinti savivaldybes aktyviau bendradarbiauti su  katalikiškomis mokyklomis. Visų pirma kalbama  apie katalikiškų mokyklų dalyvavimą renginiuose, konkursuose ir olimpiadose, savivaldybės taip pat bus paskatintos dalintis gerosios bendradarbiavimo praktikos pavyzdžiais.

Kadangi Vilniaus Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, vadinamoji Aušros Vartų Koplyčia su joje esančiu Dievo Motinos paveikslu yra vienas svarbiausių religijos, istorijos ir kultūros paminklų Lietuvoje, sutarta, kad informacija apie jos restauravimą bus teikiama ir pristatoma Dvišalei mišriai komisijai tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatoms vykdyti. Taip pat Vilniaus arkivyskupijos kurija apie tvarkybos darbų projekto įgyvendinimą reguliariai informuos Vyriausybės kanceliariją, URM ir kitas Lietuvos valstybės institucijas.

Šaltinis: lrv.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
21. LT -labai teisingai
(2019-01-12 14:36:49)
(188.69.193.7) Parašė:

asmeninis dvasininkas (mokytojas patarėjas pašnekovas Kūrėjo ir kūriniais -ir atskiro individo klausimais) daugiau pažengęs Dievo supratime ir realaus gyvenimo supratime. Dievo Dvasia taip pat viena vienam atskiram individualiam žmogui. Ar dvasininkai, ar šventikai -nereikalingas kliuvinys, trukdis pažinti Dievą, pažinti žmogų, pažinti pasaulį.20. suldu ->12. Daugiau nei akivaizdu
(2019-01-12 14:35:32)
(82.135.249.117) Parašė:

Ar pateikiamos informacijos turinys prades skirtis?19. Dzukas > 12. Daugiau nei
(2019-01-12 14:11:42)
(93.100.87.209) Parašė:

Kuo tams tai nepatinka lietuviskas zodis - sventikas? Itariu ir tai, kad tamsta nedare apklausos visu lietuviu kas kaip vadina klierikus. Jeigu zinote, Vatikane randasi Sventas sostas, visiskai logiska, kad Svento sosto tarnai vadinami sventikais. Siaip, jeigu nezinojote, dvasininkas buna pas zmogu tik asmeninis, visi kiti tai sventikai, jeigu kalbeti is esmes.18. V .Ladas
(2019-01-12 13:57:19)
(188.69.207.144) Parašė:

Teisingiausia klerą yra vadinti dvasiškiais, dvasininkais. Jokie jie ne šventieji, ir tik vienas kitas yra užtaisęs kokį vaiką, tai ir ne tėvai.17. To12
(2019-01-12 13:33:49)
(188.69.207.144) Parašė:

Daugiai nei akivaizdu, kad esi "šybko gramotnyj". Sviasčenniki, o ne "svesčianniki"...16. V. Ladas
(2019-01-12 13:26:16)
(188.69.207.144) Parašė:

Kodėl tik su katalikais bendrauja? Kur kitos konfesijos, kurių Lietuvoje jau per dešimtį? Kur protestantai, stačiatikiai, sentikiai, judėjai? Net ir dieviškuose reikaluose teisybės ir tikros demokratijos nėra?15. ne lietuviški vadinimai -12-tam
(2019-01-11 23:32:03)
(188.69.193.7) Parašė:

šventas tėvas, šventasis, šventieji14. Na
(2019-01-11 22:20:26)
(84.46.204.68) Parašė:

Antai štai ta Vatikano valstybė gyvuoja ir šiandien, o Stalino kurta "valstybė" subiro ir joki tankai, net prie televizjos bokšto Gorbio leidimu pasiūsti žudyti nepadėjo išlaikyti blogio imperiją.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras