2020 m. liepos 2 d.

 

Vyriausybė pateikė atsakymus dėl LEO LT

Paskelbta: 2009-09-23 12:06 Autorius: ekspertai.eu

Šiandien "ekspertai.eu" gavo atsakymus į devynis klausimus dėl nacionalinės elektros energetikos bendrovės LEO LT. Atsakymas pasirašytas energetikos ministro patarėjo viešiesiems ryšiams Kęstučio Jauniškio vardu. Klausdami piliečiai tikėjosi, kad atsakant į pateiktus klausimus suprantamai ir paprastai, vieną kartą visiems laikams išsisklaidytų negeros abejonės ir gandai dėl šio sandėrio. Klausimai, adresuoti ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui ir energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, buvo šie:

1. Įvardykite visas iki vienos priežastis, dėl ko yra naikinamas LEO LT? 2. Kokie neskaidrumai sandėryje buvo? (Išvardinkite, jei tokie buvo.) 3. Vyriausybė patvirtino, kad bendrovė LEO LT bus išformuota. Tačiau šiuo metu pagal naują iniciatyvą - VST ieškinį NDX energijai - išeitų, kad LEO nebus išformuota tol, kol teismas neišspręs tų peripetijų. Ar tai reiškia, kad bendrovė, kuri nereikalinga, dirbs dar nenustatytą laiką ir ten dirbantys žmonės gaus atlyginimus už savo darbą? (Jei taip, detalizuokite.) 4. Ar buvo padaryta finansinė žala Lietuvos valstybei steigiant LEO LT? (Jei taip, pateikite tikslius skaičiavimus.) 5. Ar valstybė patiria finansinę žalą, kai yra naikinama LEO LT? (Jei taip, pateikite tikslius skaičius.) 6. Kokie konkretūs asmenys turės atsakyti už LEO LT steigimo, gyvavimo ir išformavimo metu valstybei padarytą žalą, jei tokia buvo? 7. Kiek iš viso mokesčių mokėtojams kainavo LEO LT išlaikymas nuo jos įkūrimo iki šios dienos? 8. Šiuo metu Vyriausybė laikosi nuomonės, kad steigimas buvo teisėtas. Jeigu steigimas buvo teisėtas, NDX turi teisę reikalauti iš valstybės restitucijos, skųstis Stokholmo arbitražui ir Strasbūro teismui, gauti iki 3,7 milijardo litų restituciją. Jeigu steigimas buvo neteisėtas ir pažeidė ES teisę, NDX iš karto praranda tokią teisę ir privalo grąžinti visą gautą pelną į valstybės biudžetą. Ar manote, kad LEO LT buvo įsteigta teisėtai? 9. Ar manote, kad Seimo priimtas įstatymų paketas dėl LEO LT likvidavimo gali būti taikomas atgaline data? Atsakymas, šiandien gautas iš Energetikos ministerijos, buvo toks: "2009 m. liepos 21 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pakeitimo įstatymą (Žin., 2009, Nr. 93-3968) ir Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymo (Žin., 2007, Nr. 76-3004) pakeitimus. 2009 m. rugpjūčio 17 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 841 (Žin., Nr. 99-4167) dėl balsavimo LEO LT, AB, visuotiniame akcininkų susirinkime (pridedama), kurio pagrindu 2009 m. rugsėjo 4 d. LEO LT, AB, visuotiniame akcininkų susirinkime Lietuvos Respublika balsavo už LEO LT, AB, likvidavimą bei buvo išspręsti kiti klausimai. PRIDEDAMA: 1. 2009 m. rugpjūčio 17 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimas Nr. 841 (Žin., Nr. 99-4167) dėl balsavimo LEO LT, AB, visuotiniame akcininkų susirinkime". "ekspertai.eu", ne iki galo suprasdami šį Energetikos ministerijos atsakymą į devynis konkrečius klausimus ir laikydami, kad raštas buvo pateiktas vien tik siekiant išvengti atsakomybės už neveikimą bei todėl, kad pateiktu raštu visiškai nebuvo suteikta prašoma informacija, priversti apskųsti valdininkų veiksmus Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras