2019 m. gruodžio 16 d.

 

Vykdomas pasirengimas NATO sąjungininkų bataliono kovinei grupei priimti

7
Paskelbta: 2016-12-08 17:51 Autorius: ekspertai.eu

Vykdant šių metų liepą Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime priimtą sprendimą sustiprinti priešakinį NATO buvimą rytiniame aljanso flange, jau nuo ateinančių metų pirmojo ketvirčio Lietuvoje (Rukloje) bus dislokuota Vokietijos karinių pajėgų vadovaujama NATO sąjungininkų bataliono kovinė grupė. Visą operacinį pajėgumą šis tarptautinis karinis vienetas planuojama pasieks jau tų  pačių metų viduryje. Kadangi jau už kelių mėnesių Rukloje teks papildomai priimti per tūkstantį karių turintį sąjungininkų vienetą, šiuo Rukloje atliekami įvairūs priimančiosios šalies paramos darbai:  sąjungininkų apgyvendinimo, maitinimo ir įvairių kitų logistinių paslaugų teikimo planavimas, reikalingos infrastruktūros atnaujinimas ir statybos.

Siekdamas išsamiau  susipažinti su pasirengimo priimti sąjungininkų karius darbų eiga, gruodžio 8 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas lankėsi Ruklos karinėje įguloje.

„Pasirengimas priimti NATO sąjungininkų bataliono kovinę grupę šiuo metu yra viena iš prioritetinių Lietuvos kariuomenės veiklos sričių. Nuo to, kaip sklandžiai ir profesionaliai priimsime atvykstančius sąjungininkus, priklausys ne tik jų požiūris į mūsų kariuomenę, bet ir į mūsų šalį“, –  įsitikinęs kariuomenės vadas.

Gen. ltn. J. V. Žukas ir kiti kariuomenės atstovai lankėsi Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ ir Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione.

Mokomajame pulke apžiūrėtos šiuo metu remontuojamos kareivinės, kuriose bus apgyvendinti sąjungininkų bataliono kovinės grupės kariai, ir teritorijos, kur bus dislokuojami šio vieneto gyvenamieji bei darbui skirti konteineriai, ryšio antenos, sporto ir laisvalaikio zonos. Vadas taip pat apžiūrėjo mokomojo pulko medicinos punktą, kur planuojama skirti darbo vietas sąjungininkų karo medikams ir vietą jų medicininiams konteineriams.

Brigados „Geležinis Vilkas“ teritorijoje kariuomenės vadas ir Ruklos karinės įgulos vadovybė apžiūrėjo šiuo metu remontuojamą bendrabutį,  kuriame planuojama apgyvendinti dalį atvykstančių sąjungininkų.

Artilerijos batalione yra įrenginėjamas aikšteles, kuriose planuojama išdėstyti  sąjungininkų bataliono kovinės grupės logistinius konteinerius  ir laikyti karinę techniką.

„NATO karinio vieneto nuolatinis buvimas Lietuvoje yra labai svarbi atgrasymo priemonė, nes nuo šiol šalyje turėsime NATO pajėgas, kurios skirtos ne tik drauge treniruotis, bet ir prireikus nedelsiant stoti į kolektyvinę gynybą. Todėl turime padaryti viską, kad šis vienetas būtų Lietuvoje laiku ir čia turėtų geras sąlygas palaikyti kovinę parengtį“, –  sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

Šiuo metu rengiantis NATO bataliono kovinės grupės priėmimui taip pat vykdomi statybos darbai Linkaičiuose (Radviliškio r.). Dalį infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros darbų Ruklos įguloje ir Linkaičiuose ketinama užbaigti iki 2017 m. vasario, likusius – iki 2017 m. birželio pabaigos. Planuojama visų darbų kaina – apie 5,8 mln. eurų.

Lietuvoje nuo kitų metų pradžios bus dislokuota sąjungininkų bataliono kovinė grupė, jai vadovaus Vokietija. Šią grupę  2017 m. papildys  kariai iš Belgijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos. Lietuva ypač vertina šias Vokietijos  ir kitų sąjungininkų  pastangas siekiant sustiprinti  atgrasymą ir kolektyvinę  gynybą Baltijos šalių regione.

Lietuva palaipsniui didindama išlaidas gynybai ir siekdama nuo 2018 m. 2 proc. nuo BVP išlaidų skirti gynybai siekia ne tik stiprinti nacionalinius gynybinius pajėgumus, bet ir užtikrinti tinkamą priimančiosios šalies paramą sąjungininkų kariniams vienetams.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
7. siaip ,,
(2016-12-09 11:23:10)
(78.61.0.190) Parašė:

137str . ,, JOKIU KARINIU BAZIU BEI KARINIU JUNGINIU LIETUVOS TERITORIJOJ ,, tai ka ? savo ,, KONSTITUCIJA , is tiesu kabinam geroj vietoj ?, pridekim dar ir tai kad lietuviska juridikcija okupantu kariskiams lietuvoj negales buti taikoma ,, iseitu RANKAS aukstyn ,, pasiduodam ir veikit darykit ka norit ,, zinot NEBEJUOKINGA ,, ponai ,,6. Darijus
(2016-12-08 19:50:37)
(212.233.63.220) Parašė:

Kiekvienai lT šeimai po natuką. Tautos prieauglis garantuotas.5. arnoldas
(2016-12-08 19:50:29)
(78.56.158.86) Parašė:

visos fintikliuškos baigsis po sausio 20-tos.4. U-2 to 2. NATO COMBAT
(2016-12-08 19:50:11)
(89.116.124.39) Parašė:

"Kandieti". vienu metu smaukyti ir rasyti apie kandiecius tau nesigauna. Bandyk ta daryti is eiles...3. Nu jo... aliui
(2016-12-08 19:25:31)
(188.69.197.37) Parašė:

Tamsta klystate, nes popierius iškęs bet kokias rašliavas, o kolonija negali turėti realiai veikiančių savo įstatymų.2. NATO COMBAT
(2016-12-08 19:19:56)
(83.188.53.43) Parašė:

Saunu!Bet ir LT Kariuomene yra NATO kariuomene!Ar kojai truksta dar?Na ja ,kalbu zinojimo tai taip. LaukiamUS,vokieciu,anglu,kandieciu ! Tai yra pasaulis ir jega kuri sustabdys klajoklius ir rytu.1. alius
(2016-12-08 18:00:32)
(78.62.46.166) Parašė:

LR Konstitucija 137 straipsnis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras