2020 m. sausio 29 d.

 

V. Uspaskich siūlo revoliucinę idėją, kurią įgyvendinus išloš visa Lietuva ir ateities karta

28
Paskelbta: 2019-12-16 09:29 Autorius: ekspertai.eu
V. Uspaskich.
V. Uspaskich.

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich besiruošdamas 2020 m. Seimo rinkimams Lietuvos žmonėms siūlo revoliucinį proveržį padėsiantį valstybei išlipti iš nepritekliaus.

Apie tai jis informuoja savo pranešime visuomenei „V. Uspaskich. MMA visoje Europoje – ne mažiau 750 eurų“.„Tai buvo vienas iš pagrindinių mano pažadų rinkimuose į Europos Parlamentą. Nors rinkimų metu aš žadėjau siekti 700 eurų, bet kurdami rezoliuciją dar kartą paskaičiavome, kad mažiausias minimalus atlyginimas turi siekti ne mažiau 750 eurų. Aišku, tos Europos Sąjungos šalys, kurios gali mokėti daugiau, laisvos nustatyti didesnę minimalią mėnesinę algą (MMA) ir tai sveikintina, nes jau dabar tokių yra.

Rezoliucija sukurta, suderinta su teisės departamentu, pateikta Europos Parlamentui ir užregistruota. Spalio 24 d. per plenarinį posėdį Strasbūre paskelbta ir nukreipta į komitetą, kur pradeda skintis kelią į įgyvendinimą (Viktor Uspaskich. Motion for a resolution on establishing a minimum wage threshold of EUR 750 throughout the EU (B9-0115/2019)). Tai yra pirmas žingsnis link šitos idėjos įgyvendinimo ir rinkimų pažadų vykdymas.

Toli gražu ne viskas priklauso nuo mano norų Europos Parlamente, bet kiekvienas politikas privalo sukurti ir užregistruoti teisės aktų projektus pagal visus savo programinius nuostatus, žadėtus rinkimų metu bei stebėti eigos procesą ir sutelkti maksimalią paramą savo idėjoms. Todėl šiandien pranešu savo rinkėjams ir tiems, kam šita tema aktuali, kad aš vykdau pažadus ir pasistengsiu pateikti teisės aktų projektus į atitinkamas institucijas pagal visą savo rinkimų programą. Matyt ir anksčiau reikėjo informuoti savo rinkėjus ir visą visuomenę apie daromus darbus man patikėtose pozicijose bei pareigose.

Iš tikrųjų, Europos Sąjunga jau pradeda nelabai gražiai atrodyti tarptautinėje arenoje, ypač kai pati pamokslauja kitoms – ne Europos Sąjungos šalims – apie skurdą, žmogaus teises, didžiulį pajamų atskirties mažinimą, pensijas ir t.t. Bet geriau pažiūrėjus pačios Europos Sąjungos viduje – vien minimalaus atlyginimo skirtumai tarp šalių narių siekia beveik 10 kartų. O lyginant absoliučias skaičiais – tarp mažiausios ir didžiausios gaunamos MMA vienam žmogui – skirtumai siekia ir 100 kartų.

Tokie skirtumai nepuošia visos Europos Sąjungos ir nesuteikia jai stiprumo, vienybės bei nespartina integralumo. Nes žmonės iš tų šalių, kur atlyginimai yra mažiausi (ir Lietuva ne išimtis), pradeda su nepasitikėjimu žiūrėti į tokią nusistovėjusią nelygybės tvarką bei abejoti Europos Sąjungos lyderiais ir pačia Sąjungos idėja.

Tiesa, skirtumas ne visada sako apie gerą ar blogą gyvenimą, svarbu, kad minimumas nebūtų už skurdo ribos. Jeigu, pavyzdžiui, Vokietijoje minimalus atlyginimas viršija 1 500 eurų, o didžioji dalis kainų yra tokios pačios, kaip pas mus, iš tokių pinigų dar galima gyventi – ir ne tiek svarbu, kiek gauna kiti.

Maža to, įgyvendinus mano idėją, efektas pasijus keliose srityse:

žmonės gaus daugiau pajamų ir taip sumažės atskirtis tarp gaunančių mažiausiais ir didžiausias pajamas, o svarbiausia – sumažės žmonių, atsidūrusių už skurdo ribos, kurių šiandien ES yra daugiau 100 mln.;

sumažės šešėlinė ekonomika, nes išnyks poreikis šešėliniams atlyginimams;

atsiras daugiau pasitikėjimo ir pagarbos Sąjungai bei valstybių narių valdžioms;

dėl to neišvengiamai pradės didėti ir vidutiniai atlyginimai, ypatingai tose

šalyse, kuriose MMA šiandien yra mažesnė nei 750 eurų;

bet vienas iš svarbiausių efektų, įgyvendinus šitą idėją, bus sąžiningesnė konkurencija rinkoje. Nes tokioje švogerių valstybėje, kaip Lietuva, vienus VMI ir kitos kontroliuojančios institucijos dusina, o kitiems, tai yra saviems-švogeriams, leidžia daryti ką tik nori. Dėl to išsikreipia rinka, o tokia situacija nėra patraukli investuotojams. Tad kuo daugiau bus teisės, civilizacijos ir sąžiningos konkurencijos mūsų rinkoje, tuo daugiau sulauksime investuotojų, kuriančių gerai apmokamas darbo vietas Lietuvoje;

didės vidaus vartojimas – tai taip pat teigiamai atsilieps ekonomikos augimui;
   
atsiras daugiau norinčių dirbti, o ne laukti išmaldos iš valdžios (pašalpos) ir

nereikės rinkimų metu už tai niekam dėkoti;
   
statistika rodo, kad mažėjant bedarbystei mažėja ir kriminogeninė situacija šalyje. O kai žmonės gyvena saugiau, atsiranda daugiau pagarbos valstybei ir jos valdžiai, mažėja emigracija.

Ir daug kitų su tuo susijusių pliusų.

Būtent dėl visų šitų priežasčių mano rinkiminėje programoje į Seimą 2008 ir 2012 metais buvo siūlymas didinti MMA. Mano oponentai – konservatoriai, liberalai, socdemai ir jiems tarnaujantys politologai – dėl savo nesuvokimo sąmoningai klaidino žmones ir vadino mano pasiūlymą didinti MMA populistiniu. Nes jie žiūrėjo tik į vieną aritmetinę eilutę ir nevertino rinkos dėsnių. Ir tai nenuostabu, nes nei vienas iš jų niekada neužsiiminėjo verslu, nesupranta rinkos dėsnių, tad jiems lyg ir atleistina, tačiau būtų labai graudu, jeigu nekentėtų visa Lietuva ir jos žmonės, o dešimtmečiais vegetuojanti ekonomika taip ir neatsigautų.

Šito efekto paaiškinimas labai paprastas – kai švogeriai gali mokėti šešėlinius atlyginimus ir jiems už tai nieko nebūna, tuo pačiu metu kiti yra kontroliuojami ir dusinami, o jūs visi esate to liudininkai. Nes pagal statistiką – tuo metu, kai dusino tik Uspaskich, šešėlinius atlyginimus gaudavo apie 40% darbuotojų visoje šalyje, nors aš buvau ne prie ko, nes aš neužsiiminėjau ūkine veikla ir neturėjau tam teisės.

Natūralu, kad jeigu viena įmonė mokės visą atlyginimą oficialiai, o švogeriai ne, nes jiems leidžia švogerių valdžia, galutinio produkto kaina tos srities įmonėse taps iškreipta, skirtinga. Ir tų – švogeriams nepriklausančių įmonių produkcija taps brangesnė, nekonkurencinga ir įmonei grės bankrotas. Todėl visi, kaip išgali – ypatingai ne savi, ne švogeriai – sukasi šitoje necivilizuotos, nesąžiningos konkurencijos rinkoje – tik tam, kad liktų gyvi ir nebankrutuotų. Arba tiesiog išvažiuoja iš Lietuvos.

Todėl, nežiūrint koks bus priimtas sprendimas Europos Parlamente, mūsų programoje bus nuoseklus siekis tai įgyvendinti Lietuvoje ir jeigu žmonės pritars bei palaikys šią idėją, išloš visa Lietuva ir ateities karta“, - skelbiama V. Uspaskich pranešime.Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Susiję:

Politikos mokslininkas ragina baigti tyčiotis iš ant 15-17 proc. plūduriuojančios Žmonių partijos  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
28. Laisve Europos tautoms - tam reiks revoliucijos!
(2019-12-17 17:34:28)
(31.17.252.109) Parašė:

O cia labai paprasta: Duokit 750€ Uspaskichui ir revoliucija baigta!27. Karta jau apgavai
(2019-12-17 14:45:56)
(78.58.225.231) Parašė:

Jemelija eina į antra “zaxoda “žadėdamas dangaus vartus.Mes dar ne pamiršome tamstos įsipareigojimų seimo rinkėjams ,kokius ciudus ant Lietuvos padarysi per šias dienas11;111;1111;11111 kodel iš dienų gavosi tuščias burbulas ,o išdygo iš ES fondų kuriuos pasiskyriai sau asmeniskai tik tamstos fabrikai.?26. Laisve Europos tautoms!
(2019-12-17 11:37:04)
(31.17.252.148) Parašė:

Geriausias pasiulymas: lauk is eurosojuzo! Sekmes britams! Po brexito prasides ir visi kiti exitai!25. Geresnis pasiūlymas
(2019-12-17 10:05:16)
(78.62.209.180) Parašė:

Sulyginti visų ES šalių minimalų atlyginimą.Juk kainos tai vienodos. Tam pritaria ir naujoji ES pirmininkė.24. to santaika
(2019-12-17 09:02:45)
(213.47.193.235) Parašė:

o Uspaskis ne kapitalistas? Tu naiviai tiki, kad jam rūpi tau pakelti atlygininą? Tai kur jis buvo iki šiol. Kodėl pavogtus iš žmoniu milijonus slėpė? Jis dabar tvirtina, kad nekaltas. Kodėl jis krovėsi sau turtus skurdindamas proletarą savo konservu ir lwdu fabrikuose? Eilinį kartą užkimbate ant jo sukčiavimo schemos. Nei jis nei kiti kapitalistai nėra suinteresuoti geri.ti proletaro padėtį. Uspaskis puikiai suvojia, kad žadėt gali ką nori, vistiekniekas neišsipildys. Į sibiro platybes visus šitus politikus oligarchus23. Nelaime
(2019-12-17 04:46:25)
(107.77.173.32) Parašė:

Arkly skirk pinigo Siesui,tai uznuodys tavo Archangelska,o ne ce-kves states!22. aiste
(2019-12-17 01:49:30)
(78.63.229.198) Parašė:

Pritariu jums.Tikriausiai tokia tiesa ir yra.21. santaika
(2019-12-17 00:15:08)
(212.117.20.8) Parašė:

Uswpaskio ideja gera ir igyvendinama ,bet jos neleis igyvendinti ES valdantieji kapitalistai ir stai kodel.Isardzius Sovietu Sajunga vakaru kapitalui atsirado galimybe gauti pigios darbo jegos is buvusios SSSR valdomos teritorijos ,tamjie vietiniu parsidaveliu pagalba sunaikino rytu europieciu pramone ir pigi darbo jega pati pas juos atvyko tad jie ir toliau stengsis palaikyti si procesa .Jeigu jie leistu pakelti cia atlygius pigios darbo jegos pritekejimas nutruktu to jie neleis .Dabar ziurekim ,ES ekonomika bendra , bendra valiuta eurozonoje kainos eurozonoje apylyges ,bet atlygiai taip vadinamose rytines dalies valstybese 4ar 5 kartus mazesnesnei vakarinese .Sulyginti atlygius galima tiesiog juos padidinant iki es senbuviu dydzio ,tada padidetu rytines ES dalies zmoniu vartojimas , o ji patenkinti pilnai galima nes ES pramones galingumai labai nedakrauti , reikes tik papildomu zaliavu ir papildomos darbo jegos ,sumazetu bedarbysteParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Lietuvoje Dievas kalba V. Landsbergio lūpomis
36 Ypač keistai atrodo puolimai prieš prezidentą. Žmonių partija „yra vienintelė šiuo metu ideologinė partija“.