2020 m. kovo 31 d.

 

V. Umbrasas: Lietuvos ir Lenkijos požiūriai į saugumo situaciją sutampa

5
Paskelbta: 2020-02-26 13:48 Autorius: ekspertai.eu

Vasario 26 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Lenkijos Respublikos valstybės sekretoriumi, Nacionalinio saugumo biuro vadovu (ministru) Pawełu Solohu. Susitikime daugiausiai dėmesio skirta saugumo situacijai regione bei bendradarbiavimo prioritetams aptarti.     

„Džiaugiamės reikšmingais postūmiais Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime gynybos srityje. Šių metų sausį įvyko pirmasis Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrų Tarybos susitikimas, kuriame buvo aptartas glaudesnis dvišalis bendradarbiavimas, užtikrinant regiono saugumą“, - pasakė viceministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos požiūriai į saugumo situaciją sutampa.

„Bendrų grėsmių akivaizdoje turime mus siejančių saugumo interesų, dėl to turime siekti kartu juos įgyvendinti“, - nurodė V. Umbrasas.

Viceministras akcentavo, kad labai svarbu išlaikyti JAV dėmesį regiono saugumui.

„JAV karinis buvimas yra strategiškai svarbus visam regionui. Džiaugiamės, kad mūsų kaimynėje Lenkijoje bus dislokuotos reikšmingos JAV pajėgos. Išlieka sudėtinga saugumo situacija regione, todėl NATO ir JAV karinis buvimas regione yra esminis atgrasymo ir regiono, ypač Suvalkų koridoriaus, gynybos garantas“, - atskleidė jis.

Viceministras taip pat pabrėžė, jog JAV dalyvavimas NATO Daugianacionalinė šiaurės rytų divizijos vadavietėje yra itin reikšmingas regiono gynyboje.

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai sausio mėn. pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Lenkijos kariuomenės 15-osios mechanizuotosios brigados prisijungia prie NATO tarptautinio Šiaurės Rytų divizijos štabo pratybų ir mokymo tikslais.

Baltijos šalys išlieka labiausiai pažeidžiamu regionu oro gynybos srityje.  Viceministras su Lenkijos valstybės sekretoriumi sutarė, kad svarbu ir toliau aktyviai koordinuoti mūsų pastangas užtikrinant, kad oro erdvė virš mūsų regiono būtų apginama. Svarbu vykdyti regionines oro gynybos pratybas ir siekti NATO sprendimo užtikrinant oro gynybą regione.

Viceministras su svečiu aptarė ir JAV  vadovaujamas tarptautines „Defender-Europe 20“, kuriose su kitais sąjungininkais dalyvaus ir Lietuvos bei Lenkijos kariais. Anot viceministro, šios pratybos bus geras pastiprinimo ir karinio mobilumo testas, o išmoktos pamokos bus tinkamai integruotos į planus ir karinio mobilumo sąlygų gerinimą.

Viceministras taip pat aptarė karinio mobilumo svarbą pabrėždamas, kad ES biudžete turi būti užtikrintos reikiamos lėšos karinio mobilumo gerinimui, todėl būtina koordinuoti regionines pastangas siekiant išlaikyti ES dėmesį šiam klausimui.

Susitikimo metu taip pat aptarta parama Ukrainai. Viceministras akcentavo, jog trišalė Lietuvos–Lenkijos–Ukrainos brigada LITPOLUKRBRIG išlieka vertinga priemone apmokyti Ukrainos karius.

Svečias taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe, kur susitiko su šio štabo ir NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadovybe.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Speju lenkai sita savo
(2020-02-28 06:20:28)
(78.56.75.110) Parašė:

pozicija parduoda uz brangiai, o ka uz tai gauna litvinai ?



4. Vytas
(2020-02-27 18:02:05)
(62.80.225.75) Parašė:

Kur nesutaps, jei Lietuvos valdžia jau užmiršo istoriją. Lenkija - pagrindinis JAV forpostas ES,ir JAV, byrant ES ir susidarius tam naudingai situacijai, nė nemirktelėdami "padovanos" Lietuvą savo atramai prie Rusijos sienų - Lenkijai. Tik Lietuvos valdžia to atkakliai nenori pripažinti.



3. Vadakste
(2020-02-26 16:56:36)
(78.62.55.176) Parašė:

Tai patys didziausi reksniai del Rusijos lenkiukai ir lietuviukai.



2. U-2
(2020-02-26 14:41:51)
(89.116.124.39) Parašė:

Labai svarbu, kad "Bendrų grėsmių akivaizdoje..." viceministras ir jo svecias nesusistumdytu prie hegemono subines. Jos buciavimo grafikas turi buti aiskus ir nedviprasmiskas.



1. cha
(2020-02-26 14:03:59)
(77.90.124.209) Parašė:

kaip ten kachynskis atsisake svirnelio ordinu,nes suzinojo,kad ordinas is stribo ranku ,,zapadlo,,



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras