2020 m. birželio 2 d.

 

V. Umbrasas: Europa turėtų elgtis atsakingai ir įgyvendinti gynybos politikos prioritetus

6
Paskelbta: 2020-03-05 08:12 Autorius: ekspertai.eu
Susitikimo akimirka. Nuotr. kam.lt
Susitikimo akimirka. Nuotr. kam.lt

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo kasmetiniame išvažiuojamajame Lietuvos Respublikos Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos posėdyje, kuris buvo surengtas Briuselyje. Darbo vizito V. Umbrasas taip pat susitiko su ES institucijų ir NATO atstovais.

Susitikime su naujosios Europos Komisijos įsteigtu Gynybos pramonės ir kosmoso generalinio direktorato generaliniu direktoriumi Timo Pesonen aptarti naujojo direktorato veiklos prioritetai ir užduotys.

Viceministras pakartojo Lietuvos interesus užtikrinti galimybes mažoms ir vidutinio dydžio pramonės įmonėms dalyvauti naujai steigiamo Europos gynybos fondo konkursuose, taip pat akcentavo pridėtinę vertę gynybos srities vystymui sudarant sąlygas konkursuose dalyvauti NATO sąjungininkams.

Viceministras taip pat susitiko su laikinai einančiu Europos išorės veiksmų tarnybos generalinio sekretoriaus pavaduotojo, atsakingo už saugumo ir gynybos politiką, pareigas Pawelu Herczynskiu, su kuriuo aptarė aktualiausius ES klausimus gynybos srityje, įskaitant Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo gynybos srityje (angl. PESCO) vykstančią peržiūrą ir tolimesnes jos vystymo perspektyvas, gynybos iniciatyvas naujojoje ES daugiametėse finansinėje programoje, Lietuvos dalyvavimą ES misijose ir kt.

Ypatingas dėmesys susitikimuose skirtas karinio mobilumo klausimui 2021-2027 m. ES daugiametėje finansinėje programoje. Viceministras išreiškė didelį susirūpinimą dėl vykstančiose derybose pateiktų siūlymų  reikšmingai sumažinti ar visai atsisakyti finansavimo šiai iniciatyvai.

„Tai būtų labai bloga žinia mums ir mūsų NATO sąjungininkams. Europa turėtų elgtis atsakingai ir įgyvendinti gynybos politikos prioritetus, ypatingą dėmesį skiriant kariniam mobilumui“, - pasakė viceministras.

Susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Patricku Turneriu aptarta saugumo padėtis Baltijos regione bei NATO atgrasymo ir gynybos priemonės. Susitikime viceministras akcentavo pajėgų parengties didinimo bei savalaikio pastiprinimo sąjungininkams užtikrinimo priemonių svarbą, aptarė tolimesnio Kaliningrado srities militarizavimo bei Rusijos raketų, plėtojamų ir dislokuojamų pažeidžiant tarptautinius Rusijos įsipareigojimus, keliamas grėsmes bei NATO atsako priemones ir jų tolimesnį stiprinimą. Susitikimo metu taip pat buvo aptarti Lietuvos ginkluotųjų pajėgų plėtros prioritetai.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
6. SS
(2020-03-05 21:12:30)
(78.63.162.242) Parašė:

Kai mus nuolat puola, tai kažkaip reikia gintis... :D:D:D5. Trigrašis
(2020-03-05 18:42:40)
(178.16.34.170) Parašė:

Aš visiškai esu tikras,kad Rusija nesiruošia mūsų pulti.Todėl retorinis klausimas.Kas iš tiesų yra durnius?Aš,ar tie valdžiagyviai ir analizių analitikai,kurie kiekvieną dieną šaukia;reikia ginkluotis,nes rusas - priešas Nr.1, ir, jei ne ryt tai poryt, puls.4. Ww
(2020-03-05 12:54:13)
(176.137.222.174) Parašė:

ne Gelezgaliu pirkite , bet pamaitinkite alkana, nuskurdusią, sunaikinta Tauta.3. Anfisa
(2020-03-05 10:59:43)
(88.118.163.49) Parašė:

2-m. Ne, manau kitaip. Bijo Rusijos? Teisingai daro. Paskyre Rusija priesu ir agresoriu - tenka bijoti, niekur nedingsi. Negi pripazinsi, kad jinai nebera priesas? Tada bijoti nebegales. O ka, draugauti? )))2. Teletabiu
(2020-03-05 08:26:02)
(78.56.75.110) Parašė:

darzelis nebesusigaudo temoj, tabiai blaskosi ... Pasaulio paveikslas suvokimui jiems jau per sudetingas.1. Manau
(2020-03-05 08:25:24)
(83.188.85.80) Parašė:

Europa turetu elgtis taip atsakingai, kaip Lietuva elgiasi atsakingai. Mes esame pavyzdys, gaila, kad ne visi nori i mus ziureti i mokytis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras