2020 m. gegužės 28 d.

 

V. Umbrasas: „Lietuva remia Šiaurės Makedonijos siekį tapti pilnateise NATO ir Europos Sąjungos nare“

1
Paskelbta: 2019-06-06 09:32 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitikęs su Šiaurės Makedonijos gynybos ministro pavaduotoju Bekim Maksuti patikino, kad „Lietuva remia Šiaurės Makedonijos siekį tapti pilnateise NATO ir Europos Sąjungos nare ir palaiko Aljanso atvirų durų politiką bei tikisi, kad  Šiaurės Makedonijai pavyks padaryti reikiamą pažangą“. Viceministras akcentavo, kad „narystė Aljanse ne tik padeda šalims suartėti, bet kartu ir įpareigoja veikti užtikrinant stabilią saugumo aplinką regione ir pasaulyje“.

Viceministras V. Umbrasas su Šiaurės Makedonijos kolega B. Maksuti  susitikimo metu aptarė aktualius integracijos į NATO ir Europos Sąjungą bei regioninio saugumo klausimus, taip pat ir tolesnio dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes. Šiaurės Makedonijos gynybos ministro pavaduotojas užsiminė, kad svarsto galimybę atsiųsti karių į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną. Viceministras savo ruožtu pasidžiaugė, kad tai būtų puiki galimybė šiaurės Makedonijoms kariams gerinti sąveikumą su sąjungininkų pajėgomis bei išreikštų palaikymą vykdomai bendrai atgrasymo politikai. Viceministras V. Umbrasas savo kolegą taip pat pakvietė apsilankyti Lietuvoje ir iš arčiau susipažinti su mūsų karinėmis pajėgomis.
 
Viceministras V. Umbrasas dalyvavo ir nacionalinių Šiaurės Makedonijos pratybų „Decisive Strike 2019“ (liet. „Lemiamas kirtis“) atidarymo ceremonijoje. Šiose pratybose treniruojasi ir Lietuvos karių grupė iš Sausumos pajėgų, kurie pratybose priskirti Junginių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinei gvardijai. Makedonijos atstovai akcentavo vykstančių pratybų daugiašališkumą ir svarbą, kadangi jose siekiama stiprinti ir treniruoti sąveikumą tarp NATO sąjungininkų ir šalių partnerių.

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas tęsia vizitą ir birželio 6-9 d. dalyvauja kasmetinėje konferencijoje „Globsec“ Bratislavoje, Slovakija, kurios metu viceministras taip pat susitiks su Slovakijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Róbert Ondrejcsák ir aptars dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus.

Vėliau, birželio 10-11 d. V. Umbrasas vyksta į Juodkalniją, kur numatomi susitikimai su Gynybos politikos ir planavimo direkcijos generaliniu direktoriumi Ivica Ivanovic bei Gynybos ministerijos Valstybės sekretoriumi Slobodan Filipovic.

Šiaurės Makedonija nuo 2005 metų yra ES šalis kandidatė. Nuo 1999 metų ji vykdo NATO Narystės veiksmų planą. Pasiekti narystės ES ir NATO tikslų jai neleido neišspręstas šalies pavadinimo klausimas. Praėjusiais metais įvyko lūžis ir birželio 17 d. Prespoje buvo pasirašytas dvišalis susitarimas, atvėręs duris tolesnei šalies integracijai. 2019 m. vasario 6 d. Briuselyje pasirašytas Šiaurės sutarties protokolas dėl Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo, kurį turi ratifikuoti visos Aljanso narės.

Šaltinis: KAM
 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. trumpai
(2019-06-06 16:20:33)
(78.57.130.78) Parašė:

Tegul remia juk nekainuoja,nebent liezuvis pavargtu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras