2020 m. sausio 27 d.

 

VSD - nusikalstama organizacija

Paskelbta: 2012-05-04 05:14 Autorius: ekspertai.eu
Po to, kai Suomijos Aukščiausiasis teismas nurodė šios šalies imigracijos tarnybai suteikti Suomijoje politinių pabėgėlių statusą Lietuvos VSD persekiotiems čečėnų Gatajevų šeimai, Lietuvos valstybės saugumo departamentą drąsiai galima vadinti nusikalstama organizacija. Taip mano žmogaus teisių gynėjas ir Gatajevų šeimos draugas  Gintautas Bukauskas. Jis atsakė į LL klausimus:- Ar po tokio suomių sprendimo galima VSD įvardinti kaip organizacija, persekiojančią už politinę veiklą? - Manau, kad VSD darbą tikrai galima įvardinti kaip politinį persekiojimą, nes šios institucijos dalyvavimas Gatajevų byloje suomiams ir sukėlė daugiausia abejonių. - Ar tai, kad Lietuvos teismai Gatajevus nuteisė, buvo VSD darbo rezultatas? - Be abejo, nes VSD įtaka Lietuvos teismams yra visuotinai žinoma. - Kitaip sakant, VSD kaip KGB persekioja žmones dėl jų politinių įsitikinimų? - Manyčiau, nes Gatajevų šeimos jie ėmėsi po kovos su terorizmu vėliava – gal būt, buvo koks FSB užsakymas iš Maskvos. - Kitaip tariant, galima VSD įvardinti kaip nusikalstamą organizaciją, nes ji persekioja Lietuvos gyventojus dėl jų politinės veiklos? - Be abejo. - O kaip toliau bus su tais Gatajevais – Klaipėdos apygardos teismas paskelbė jų paiešką, tačiau suomiai jų, matyt, neišduos? - Manau, kad suomiai Gatajevų neišduos, o tas Klaipėdos teismo sprendimas buvo apskųstas ir gegužės 8 d. Lietuos Apeliacinis teismas skelbs nutartį. Aš tikiuosi, kad teisėjams turbūt pakaks sveiko proto priimti adekvačią nutartį. Be to, Gatajevai patys suinteresuoti atvykti į Lietuvą, nes jiems bus išduoti asmens dokumentai ir jie patys norės dalyvauti Klaipėdos apygardos teismo posėdžiuose. - Ar kokia nors atsakomybė VSD vadovams teks už visą šią istoriją, kai viena ES valstybė pripažino, kad kitoje ES valstybėje žmonės persekiojami dėl politinių motyvų? - Čia jau reikėtų klausti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Anušausko, nes šis komitetas iki dabar praktiškai atliko ne parlamentinės priežiūros funkciją, bet advokatavo VSD. Gal būt, suomių sprendimas paskatins poną Anušauską praregėti. - O ar baigėsi jūsų šeimos persekiojimas dėl pagalbos gatajevams? - Ačiū Dievui, žmonos persekiojimas jau baigėsi, ji laimėjo bylas visose trijose instancijoje. Aukščiausias teismas nustatė, kad mano žmona Edita jokių nusikalstamų veikų nedarė, ir šiuo metu mes rengiame ieškinį dėl moralinės ir materialinės žalos atlyginimo. O mano byla nagrinėjama Kauno apylinkės teisme. Žmonai byla buvo iškelta dėl buhalterinės apskaitos, man – dėl oficialaus dokumento suklastojimo ir taip pat buhalterinės apskaitos vedimo. Byla vyksta jau keli metai, tačiau visiems žinoma mūsų teismų sparta. - Kaip vertinate patį faktą, kad viena ES valstybė pripažino, kad kita ES valstybė persekiojo savo gyventojus dėl politinių priežasčių? - Kaip bebūtų, mūsų teisininkams yra apie ką pagalvoti, nes yra priimta daug abejotinų teismų sprendimų, kurie vėliau kvestionuojami užsienyje. Aišku, kad tokie dalykai visuomenės netenkina.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras