2020 m. liepos 6 d.

 

V. Putinas ragina ES skirti finansinę paramą Ukrainai

2
Paskelbta: 2014-04-10 08:22 Autorius: Naujienų redaktorius
V. Putinas ragina ES skirti finansinę paramą Ukrainai. EPA-Eltos nuotr.
V. Putinas ragina ES skirti finansinę paramą Ukrainai. EPA-Eltos nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas primygtinai paragino Europos Sąjungą skirti finansinę paramą praktiškai bankrutavusiai Ukrainai.

Briuselis po valdžios pasikeitimo Kijeve pripažino provakarietišką šalies vadovybę, tačiau iki šiol neskyrė konkrečios pagalbos  nė vieno dolerio, nė vieno euro, trečiadienį pareiškė V. Putinas, kurį cituoja agentūra „Interfax“. 

„Rusija tuo tarpu valdžios Kijeve nepripažįsta, tačiau iki šiol tęsia savo ekonominę paramą ir subvencijas šimtais milijonų ir milijardų dolerių“,  pabrėžė prezidentas susitikime su vyriausybe, pridurdamas, kad „ši situacija, žinoma, amžinai netruks“. ES yra pažadėjusi Ukrainai 11 mln. eurų paramą už tam tikrų sąlygų įvykdymą.

Ukraina stovi ant bankroto slenksčio. Maskvos duomenimis, Ukraina vien tik už dujas skolinga Rusijai daugiau kaip 2,2 mlrd. dolerių (1,6 mlrd. eurų).

V. Putinas pareikalavo derybų dėl to, kaip ši suma galėtų būti apmokėta. Situacija yra „sudėtinga, jei ne kritiška“, akcentavo jis. Jei derybos nebus sėkmingos, Rusija esą išsems visas galimybes, numatytas sutartyse. V. Putinas neatmetė, kad dujos šaliai bus tiekiamos tik už išankstinį apmokėjimą. „Tiek, kiek jie sumokės, tiek (dujų) ir gaus“,  teigė jis.

Kartu prezidentas pareikalavo griežtai laikytis visų sutarčių su šalimi kaimyne. Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo duomenimis, bendra Ukrainos skola Maskvai siekia 16,6 mlrd. JAV dolerių.

Ir jis pagrasino, kad ateityje Ukraina dujų gaus tik tada, kai iš anksto už jas sumokės. V. Putinas pareiškė nurodęs koncernui „Gazprom“ kol kas tokios priemonės netaikyti. Ukraina maždaug pusę jai reikalingų dujų gauna iš Rusijos.

Praėjusiomis dienomis „Gazprom“ dujų kainą Ukrainai padidino 80 proc. – iki 485 dolerių už kiekvieną kubinį metrą. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. aaaa
(2014-04-10 09:54:36)
(213.197.143.118) Parašė:

Nesąmones rašote: ne "padidino", o panaikino "nuolaidą", kuri pagal sutartį buvo taikyta už tai, kad pratęsė laivyno buvimo Kryme laikotarpį. Kas dabar nėra aktualu jau. Ir ne 80% , о ~ 20 % :) Ar jos prieš kelias dienas jiems kainavo 100 $ ?!!!1. Pikasas
(2014-04-10 09:47:06)
(78.62.86.131) Parašė:

Ukraina siekia atsiriboti nuo Rusijos dujų pasiūlytų nauja kaina. Žinoma, skola yra ir dėl jos sugrąžinimo termino bus deramasi. Tačiau, teks nustatyti kas kam daugiau skolingas. Kai Ukraina pateiks sąskaitą už intervenciją į Ukrainą, ši gali būti daug kartų didesnė. Vien tik Krymo patirti nuostoliai yra milžiniški.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras