2020 m. birželio 4 d.

 

V. Putinas apkaltino Lenkiją ir Lietuvą, paaiškino apie „galimybę” panaudoti Ukrainoje kariuomenę

41
Paskelbta: 2014-03-04 13:01 Autorius: ekspertai.eu
Kadras iš spaudos konferencijos
Kadras iš spaudos konferencijos

Šiandien, kovo 4 d., iš Rusijos prezidento rezidencijos tiesiogiai transliuotoje spaudos konferencijoje V. Putinas papasakojo apie Kremliaus veiksmus Ukrainoje ir apkaltino Lenkiją bei Lietuvą, esą Kijeve veikė specialiai šiose šalyse apmokyti smogikai.

Anot Rusijos prezidento, Krymo premjeru paskirtas partijos „Rusų vienybė” pirmininkas Sergejus Aksionovas buvo išrinktas visiškai teisėtai. „Bet kai prieš kelias dienas grupė ginkluotų žmonių užpuolė parlamentą, sunerimo patys Krymo gyventojai. Susidarė įspūdis, kad Krymui ketinama pritaikyti Kijevo scenarijų ir pradėti ten teroro aktų seriją”, – pareiškė jis.

Vienas iš žurnalistų pastebėjo, kad asmenys, Kryme apsupę Ukrainos karinius dalinius, dėvi uniformas, „labai panašias į Rusijos kariškių uniformas”, ir paklausė, ar tai buvo Rusijos pajėgų kariai.

„Yra daugybė panašių uniformų. Ten buvo vietinės savigynos pajėgos”, – atsakė V. Putinas.

Ir pridūrė, jog Kijeve veikė specialiai kaimyninėse valstybėse apmokyti žmonės.

„Juos apmokė tam tikrose kaimyninių teritorijų bazėse Lietuvoje, Lenkijoje, taip pat ir pačioje Ukrainoje. Instruktoriai juos rengė ilgą laiką. Jie dirba, kaip „specnazas”. Kodėl jūs manote, kad Kryme turėtų būti kitaip?”, – paklausė V. Putinas.

Paprašytas patikslinti, ar Rusijos Federacija dalyvavo rengiant „savigynos” jėgas Kryme, jis atsakė: „Ne, nedalyvavo”.

V. Putinas pareiškė, jog kol kas nėra būtinybės panaudoti Kryme kariuomenę, tačiau tokia galimybė yra.

„Krymas kreipėsi į mus, prašydamas suteikti humanitarinę pagalbą. Ir mes, žinoma, tai padarysime. Kokią, kada, iš kokių šaltinių, negaliu pasakyti, tuo užsiima vyriausybė”, – pasakė jis.

„Dėl kariuomenės panaudojimo – kol kas tokios būtinybės nėra, bet galimybė yra”, – pareiškė Kremliaus vadovas. Anot jo, priežastimi įvesti kariuomenę gali tapti, pavyzdžiui, Ukrainos valdžios nelegitimumas ir „nacionalistų” „siautėjimas”.

Šias „priežastis” jis nusakė taip: „Pirmiausia, apie legitimumą. Mes turime tiesioginį veikiančio ir legitimaus Ukrainos prezidento Janukovyčiaus kreipimąsi panaudoti ginkluotąsias pajėgas, kad būtų apginta Ukrainos piliečių gyvybė, laisvė ir sveikata.”, „Mes matome neonacistų, nacionalistų, antisemitų siautėjimą, šiuo metu vykstantį kai kuriose Ukrainos dalyse, tarp jų ir Kijeve”.

Kremliaus vadovas nurodė, kad visą naująją Ukrainos valdžią laiko nelegitimia: „parlamentas (legitimus, – e.eu) iš dalies, visa kita – ne”, „ir jau tikrai negalima pasakyti, kad legitimus yra einantysis Ukrainos prezidento pareigas”.

Anot V. Putino, vienintelis legitimus, nors ir nebeturintis jokios galios, Ukrainos prezidentas yra V. Janukovyčius, kuris prezidento posto gali netekti tik trimis atvejais: jei miršta, jei pats atsisako arba nušalinamas apkaltos būdu.

V. Putinas paneigė žinias apie V. Janukovyčiaus mirtį. „Po to, kai jis atsidūrė Rusijos Federacijos teritorijoje, aš su juo mačiausi vieną kartą. Tai buvo prieš dvi dienas. Jis buvo gyvas, sveikas”, – pasakė jis.

Be to, Rusijos prezidentas pareiškė, kad Rusija neturi vykdyti Budapešto memorandumo, pasirašyto Ukrainai atsisakant branduolinio ginklo.

„Kai mes nurodome, kad įvyko antikonstitucinis perversmas, mums sako – ne, tai revoliucija. O jeigu revoliucija, tai ką tai reiškia? Man sunku nesutikti su ekspertų teigimu, kad šitoje teritorijoje tokiu atveju atsiranda nauja valstybė. Taip pat, kaip nauja valstybė susikūrė po 1917 m. revoliucijos žlugus Rusijos imperijai. O su šita valstybe ir šitos valstybės atžvilgiu mes jokių įpareigojančių dokumentų nesame pasirašę”, – paaiškino V. Putinas.

•••••••

Apie perimtą V. Putino pokalbį su Krymą okupavusių Rusijos pajėgų vadais, kuriems jis įsako provokuoti Ukrainos karius, skaitykite čia.

Po to, kai dėl gresiančio karo Rusijos rublio vertė biržose katastrofiškai krito, JAV paskelbė nutraukianti su Rusija karinius ir prekybinius santykius, o NATO sušaukė dar vieną skubų posėdį po Lenkijos pareiškimo, kad kyla grėsmė jos saugumui, V. Putinas kovo 4 d. paskelbė įsakąs „mokymuose dalyvavusiai” kariuomenei grįžti į nuolatines dislokacijos vietas. Tačiau vėliau paskelbta, kad į bazes įsakyta grįžti ne pajėgoms, permestoms į Krymą, o toms, kurios dalyvavo mokymuose „Vakarų ir Centrinėje karinėje apygardose”, įskaitant ir Baltijos jūros akvatoriją. Taigi, kol kas Rusijos kariuomenė tebėra Kryme, padėtis lieka įtempta. Iš rytinių Ukrainos miestų prnešama apie provokatorius, atvežtus iš Rusijos.

•••••••

PAPILDYTA 19 val. Išanalizavę nuotraukose ir vaizdo įrašuose iš Krymo užfiksuotus ginklus ir karinę techniką, ekspertai konstatavo, kad jų priklausomybė Rusijos kariuomenei daugeliu atvejų nekelia jokių abejonių. Tai paneigia šiandieninį Putino pareiškimą, jog Kryme veikia ne Rusijos kariuomenė, bet „savigynos jėgos”. Ekspertų išvadas apie ginkluotę pateikė leidinys „The New Times”.

„Čia viskas aišku: prieš mus visureigis „ГАЗ-2975 „Тигр”, kainuojantis 60 tūkstančių dolerių ir tiekiamas išimtinai Rusijos armijai. Dar daugiau, ant numerio lentelės matyti karinio automobilio numeris — 21 (Šiaurės-Kaukazo karinė apygarda)”, – nurodė leidinio cituojamas ekspertas.

Ši nuotrauka, eksperto įsitikinimu, taip pat įrodo, kad įvykiuose dalyvavę asmenys yra Rusijos kariškiai: ant „Tigro” dešinėje matyti gvardijos divizijos ženkliukas, kurį greičiausiai pamiršo užmaskuoti. Pats „Tigras” – naujas modelis, pirmą kartą masinei auditorijai pristatytas per jubiliejinį 2005 m. gegužės 9-osios paradą”, – teigia ekspertas.

„Čia matome snaiperio šautuvą, kurį iš pirmo žvilgsnio galima sumaišyti su jugoslavišku „Заставой”. Tačiau tai automatinė Dragunovo versija, be to, sprendžiant iš kai kurių dalių (originale įvardinta konkrečiai: „по ствольной коробке и пневматическому прикладу” — e.eu), tai naujausias modelis, kurį oficialiai naudoja tik Rusijos jėgos struktūros”, – teigė ekspertai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
41. Darijus
(2014-03-04 23:05:49)
(194.154.216.92) Parašė:

Nr.39-am. Aš atkreipiau dėmesį: jis pasakė, kad buvo 30 kartų. Na, negi rimtas žmogus prisipažintų tokius dalykus. Bet svarbiau yra tai, kad sistema pakėlė vėliavą "rusai už vartų" ir visi pradėjo šaukti: taip, taip. Lenkai jau draugai. Įdomu stebėti, kad objektyvumas jau niekam nereikalingas, kas nešaukia kartu - priešas. Sėkmingai naikiname save toliau. Voveruška bus paskelbta kovos vėliava. Tik dar kuiną reikia jai surasti.40. 1938
(2014-03-04 22:02:50)
(88.118.45.207) Parašė:

Liepos 22 dieną Anglija informavo Čekoslovakiją apie Hitlerio pretenzijas į Sudetus ir patarė neprieštarauti – kas gali būti svarbiau už taiką Europoje, kurią garantuoja pats Hitleris! Tą pat dieną Berlyno įsakymu paskelbė pangermaniškąją (''in compounds'', reiškia sąsają su visuma) deklaraciją, kurioje buvo rašoma, kad visi vokiečiai, kad ir kur jie gyventų, privalo paklusti tik vokiečių vyriausybei, Vokietijos įstatymams ir vokiško kraujo balsui. Taip buvo pradėta psichologinė ataka prieš Čekoslovakijos prezidentą E. Benešą, parlamentą ir vyriausybę.39. Andrius
(2014-03-04 21:47:13)
(84.15.189.76) Parašė:

Mane labai sudomino Audriaus Butkeviciaus pasvarstymai vienoje ziniu radijo laidoje iskart po pirmos smurto bangos Kijeve, kai pirmi keletas zmoniu zuvo. Nezinau ar kas klause ta laida, taciau Butkevicius savotiskai kaltino opozicija neveiklumu,blogai pasirinkta strategija. Jam atrode, kad opozicija turi veikti daug ryztingiau, negaileti savo gyvybiu ir taip pritraukti daugiau demesio i Maidana. Po pirmos smurto bangos,jei pamenat, Kijeve, kartais atrodydavo, kad protestai tuoj aprims. Butkevicius laidoje savotiskai provokavo testi protestus tik daug agresyvesne forma. Klausiaus tos laidos ir galvojau, pyd.. tu,su savo tokiais pamastymais. Antra karta Butkeviciu girdejau kalbant jau po perversmo Jakilaicio laidoje,kurioje jis prisipazino, kad Ukrainoje per pastaraji laikotarpi buvo dazniau nei Lietuvoje. Kad turi rysiu su opozicija, su jos desiniuoju sparnu, kad asmeniskai pazysta daug kovotoju. Tai palaukit, apie ka sneka Putinas? Jis teigia, kad dalis ukrainos kovotoju buvo ruosta Lietuvoje. Girdejus tas dvi Butkeviciaus kalbas, as tikiu, kad Lietuva vienaip ar kitaip prisidejo prie opozicijos ruosimo. Zinoma Putinas ne sventas, taciau jo kalba, kaip ir kazkas cia minejo turi daug logikos. Kad ir koks nevykelis Janukovicius buvo, taciau jis buvo isrinktas demokratiniuose rinkimuose. Kokio velnio Sikorskis vaziavo i Kijeva tarpininkauti, jei pasirasius sutarti tarp Janukoviciaus(pagal sutarti jis praktiskai kapituliavo) ir opozicijos, sutartis jau antra diena sulauzoma? Del dabartines Krymo padeties, kalta tik pati Ukrainos opozicija, Lenkija ir dar kitos ES salys, tarp ju ir Lietuva, kuri sioje sachmatu partijoje numate tik viena ejima i prieki ir nieko daugiau. Mano nuomone pasirasyta sutartis jau buvo, kaip laimejimas(ta patvirtintu ir faktas, kad Rusu ekspertas jos nepasirase, nes jinai nebuvo naudinga Maskvai). Opozicijai to pasirode per maza, jie panoro iskelti, turbut, pacia nukirsta, Janukoviciaus galva Maidane. Jau pirma diena po perversmo, eme suimineti kitus, grasinti uzdrausti rusiska kalba ir daryti panasius briedus. Rode pora kadru per TV apie viena opozicionieriu Sasha Belij, cecenijos karo veterana, kuris su automatu mojuoju ir per galva dauzo prokurorui, mazdaug kieno rankoje ginklas- to ir valdzia. Ekspertai.eu issiskirdavo savybe, ivykius nusviesti ne pro viena rakurso kampa, taciau siame konflikte manau Jums truksta sugebejimo i ivykius ziureti platesniu rakursu.38. to 20
(2014-03-04 21:35:38)
(216.27.27.74) Parašė:

jei tamsta visą konferenciją žiūrėjai ir viskas logiška ir teisiškai argumentuota, tai kodėl tos šiandienės Putino kalbos su žurnalistais neįdėjai? Paguglinus ją galima pažiūrėti čia : youtube.com/watch?v=raHFAlaOjRc37. hm
(2014-03-04 21:30:37)
(78.63.207.46) Parašė:

neįvedė jokių karių, bet baigus manevrus tuos "jokius" išsivedė. Nu čiudai pradioj pavasario. Tikrai tas putinas ligonis - ir nebet koks....36. Darijus
(2014-03-04 21:08:01)
(194.154.216.94) Parašė:

Nr.34-am. Paskaičiuokim: vienoje AK apkaboje - 30 šovinių. Karys turi minimum 3 apkabas. 90 šovinių. Teoriškai 1 beginklis žmogus - 1 šovinys. 90 žmonių. Reiškia smogikai ne taip jau ir gerai buvo paruošti.35. Darijus
(2014-03-04 21:02:22)
(194.154.216.94) Parašė:

Hitleris pragare: duokit pistoletą, antrą kartą nusišausiu. Rusija kariauja su Ukraina, o Vokietija jas taiko.34. valio !
(2014-03-04 21:00:47)
(213.164.98.247) Parašė:

Putė pripažino, kad mūsų špana paruošta kažkokiam tvartelyje (kiek jų galėjo būti - 10,20?) nugalėjo 4000 Berkuto spec.nazo. Putė akivaizdžiai bijo, jei tie pacanai nubėgs į Krymą, paskui užpuls Rusiją ir sukels Maidaną Maskvoje. Mūsų spec. pacanai patys kiečiausi!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras