2019 m. rugpjūčio 25 d.

 

V. Pranckietis perspėjo: šiandien dezinformacija yra didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame

28
Paskelbta: 2019-06-06 08:40 Autorius: ekspertai.eu
V. Pranckietis. Nuotr. lrs.lt
V. Pranckietis. Nuotr. lrs.lt

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, dalyvaudamas 4-ajame Vidurio ir Rytų Europos šalių parlamentų vadovų susitikime Varšuvoje, Lenkijos Senato rūmuose pasisakė tema „Vidurio ir Rytų Europa šių dienų iššūkių akivaizdoje“.

Pasak Viktoro Pranckiečio, iššūkiai, su kuriais šiandien susiduriame, yra labai panašūs visame regione. Jie mus vienija dar labiau. Kariniai veiksmai Ukrainoje ir hibridinės grėsmės, agresyvi Rusijos politika yra bendro mūsų regiono saugumo iššūkis. Ekonominė ir socialinė gerovė mūsų šalių žmonėms taip pat neatsiejamai susijusi su naryste Europos Sąjungoje.

Savo kalboje Seimo Pirmininkas didelį dėmesį skyrė Rytų partnerystei ir jos veiklos dešimtmečiui. Pasak Viktoro Pranckiečio, pasiekta daug svarbių ir esminių rezultatų – trys asocijuoti susitarimai su Ukraina, Moldova ir Sakartvelu, partnerystės susitarimas su Armėnija, beviziai ir palengvinti vizų režimai, pagerinti ekonominiai ryšiai – visa tai padėjo šalims žengti žingsnius Vakarų link.

„Narystės Europos Sąjungoje perspektyva visuomet buvo ir tebėra pagrindinė paskata vyriausybėms vykdyti sudėtingas ir daug kainuojančias, bet kartu ir labai reikalingas reformas, o žmonėms – jas remti. Tai galime patvirtinti patys, tai gali patvirtinti ir mūsų kolegos iš Balkanų ar asocijuotų Rytų partnerystės šalių“, - pasakė politikas.

Pasak jo, „vis dėlto, kalbėdami apie demokratinius laimėjimus regione, negalime pamiršti didžiausių iššūkių, su kuriais tenka susidurti“.

„Visų pirma dėl priešiškų dezinformacijos kampanijų, kurių tikslas – menkinti šalių suverenumą, paveikti politinius procesus, ypač susijusius su eurointegracinėmis reformomis,  kurti ir palaikyti nestabilumą“, - atskleidė parlamento vadovas.

Viena didžiausių vis labiau agresyvėjančios Rusijos dezinformacijos kampanijų yra nukreipta prieš Ukrainą, stengiantis pateisinti neteisėtą Krymo aneksiją ir dalies Ukrainos teritorijos okupaciją. Panašios kampanijos  yra nukreiptos ir prieš kitas Rytų partnerystės šalis, turinčias europietiškų aspiracijų – Sakartvelą ir  Moldovos Respubliką.

Pasak V. Pranckiečio, „turime tęsti Rytų partnerystės projektą ir kelti jam ambicingus tikslus“.

„Lietuva, būdama gana nedidelė regiono valstybė, demonstruoja pasiryžimą dalintis savo sukaupta eurointegracine ir reformų patirtimi“, - nurodė Seimo pirmininkas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
28. SENAS
(2019-07-26 16:19:27)
(5.20.39.93) Parašė:

intrigantas vistiek bus pašalintas iš partijos ir iš šiltos vietos ir tai bus visiškai teisinga...27. manau
(2019-07-26 09:31:24)
(84.46.237.24) Parašė:

Pranckietis eilinį kartą šauna sau į koją.26. Nerasit
(2019-06-09 10:17:42)
(86.38.7.78) Parašė:

ir neieskokit politikos V.Pranskiecio veiksmuose .Tai beribis rupestis savo uodega .25. PRANSKIETIS
(2019-06-08 08:38:11)
(90.131.36.238) Parašė:

atsitiktinis pakeleivis pas valstiecius ir jis per senas mokytis politikos..Dar prie viso kito - jam g e d a...24. Va
(2019-06-06 22:59:18)
(82.140.180.58) Parašė:

Karbovskis tai, lyginant su propesoriumi Pranskiečiu tai kietaspolitikierius. O Pranskiećiui tai dar mokytis ir mokytis, kad ir iš Agnieš kos Š irinskienės!23. Komentatorius
(2019-06-06 22:38:29)
(78.157.79.193) Parašė:

Akivaizdu, kad politikoje V.Pranckietis - absoliutus analfabetas... Tikrai, "agronomas" ir ne daugiau, nors ir agronomui praverstų bent kiek politinės nuovokos.22. Vytas
(2019-06-06 18:05:10)
(46.249.171.56) Parašė:

Pranckiečiui reiktų pradėti nuo saves - neužsiimti dezinformacija ir nemenkiti nacionalinių tautų vertybių, tvirtinant, kad tik Vakaruose yra tikros vertybės, kitoms valstybėms toli iki jų. Tokia gaunasi išvada, perskaičius jo pasisakymą. Kodėl, pav.,turime laikyti, kad amerikoniškos vertybės yra labiau vertingos nei lietuviškos, latviškos, bulgariškos? Tuo labiau, kad nėra tokios tautos - AMERIKIEČIAI. Yra tik Amerikos piliečiai, airių, škotų, prancūzų ir t.t. kilmės. Ar ne laikas, kol dar nevėlu, pradėti gerbti save, savo praeitį, istoriją ir papročius? Už ką aš turėčiau žavėtis tokiais ES "kadrais" kaip Končita ar lietuvišku Simonko? Jie kitokie ir tebūnie sau, bet kam jie kiša savo sampratą apie žmonių santykius kitiems? Ir kiša su jėga, demonstratyviai. O kas gi laukia žmonijos, tautų, tame tarpe ir lietuvių tautos, jei ji priims jų kišamą pasaulėžiūrą? Ar susimastome?21. cha
(2019-06-06 16:54:47)
(87.198.117.55) Parašė:

Visos tos kalbos - tuščias barškalas. Jeigu jiems rūpėtų Krymas, jie ten ir važiuotų, o ne čia barškėtų. Nuvažiuotų ir paklaustų, kaip padėti Krymo gyventojams išsilaisvinti iš "okupantų". Jau įsivaizduoju, kaip Pranckietis bėgtų nuo Krymo moteriškių, barstydamas dantų protezus ir kratydamas patežusią sėdimąją.:)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras